میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۳
 
 
هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال
هدایت تلفنی پرسپولیس در آزادی!
هدایت تلفنی پرسپولیس در آزادی!
 

هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال با انجام ۶ دیدار آغاز می شود و در یکی از حساس ترین بازی ها پرسپولیس به مصاف سایپا می رود.
مسابقات هفته بیست و هشتم لیگ برتر امروز و فردا برگزار می‌شود، سه تیم تراکتورسازی، استقلال و سپاهان که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند دوشنبه آینده به میدان می‌روند. نگاهی به شش دیدار هفته بیست و هشتم می‌اندازیم؛

پرسپولیس - سایپا
سرخپوشان بعد از تساوی جنجالی مقابل آلومینیوم هرمزگان اکنون باید در ورزشگاه آزادی به میدان بروند آن هم در حالیکه یحیی گل‌محمدی و مجتبی حسینی سرمربی و مربی خود را به دلیل اخراج در بازی قبلی در اختیار ندارند. به این ترتیب سعید عزیزیان و چیذری مربی دروازه‌بان‌ها و بدنساز پرسپولیس تنها اعضای کادر فنی هستند که روی نیمکت سرخپوشان در این دیدار حضور دارند. یحیی گل‌محمدی هم احتمالا با تلفن همراه دستورهای لازم فنی را به سعید شیرینی سرپرست تیم می‌دهد تا از طریق عزیزیان به بازیکنان منتقل شود. باید دید هدایت تلفنی پرسپولیس مقابل سایپا چه نتیجه‌ای خواهد داشت. البته بعید است داوران بتوانند گل‌محمدی را از طریق تلفن اخراج کنند! قضاوت این مسابقه برای داور بسیار مشکل است بعد از مصاحبه‌های آتشین گل‌محمدی و رویانیان علیه داوری و دپارتمان، داور بازی پرسپولیس باید بسیار دقیق سوت بزند کوچکترین اشتباه تاثیرگذار داور می تواند سکوها را به مرز انفجار برساند.
سرخپوشان اگر بتوانند سایپا را شکست بدهند ممکن است دوباره به رده ششم صعود کنند. سایپا هم برای اینکه از رده یازدهم پایین‌تر نرود باید از این بازی امتیاز بگیرد و گرنه ممکن است به منطقه خطر نزدیک‌تر شود. دیدار این مسابقه بیش از همه چیز تحت تاثیر کنش و واکنش باشگاه پرسپولیس و دپارتمان داوری است.

فجرسپاسی - آلومینیوم
فجر دو شکست سنگین برابر استقلال و تراکتورسازی را تجربه کرده است و نمی‌خواهد برای سومین هفته متوالی ناکام باشد. آلومینیوم هم که با پرویز مظلومی دو مساوی گرفته نمی‌خواهد از رتبه چهاردهم پایین‌تر برود. بنابراین دو تیم اول برای نباختن بازی می‌کنند و شاید فجر بتواند به لطف میزبانی بر روی چمن مصنوعی بازی بهتری ارایه کند و حتی پیروز هم بشود تا همچنان دوازدهم باقی بماند.

پیکان - راه آهن
هر دو تیم هفته گذشته شکست سنگینی را تجربه کردند. راه آهن ۴ گل از مس خورد و پیکان هم ۳ بر صفر مقابل فولاد بازنده شد. علی دایی دوست ندارد در تهران بازنده شود. راه آهن اگر پیروز شود امکان صعود تا رده هفتم را هم دارد ولی اگر بازنده شود امکان دارد از رتبه دهم به دوازدهم سقوط کند. پیکان با فیروز کریمی هم هیچ تغییری نکرده و همچنان گل می‌خورد و می بازد. اگر پیکان مقابل راه آهن هم بازنده شود در آن‌صورت می‌توان این تیم را یکی از شانس‌های مسلم سقوط دانست و اگر پیروز شود به هفته‌های پایانی امیدوارتر خواهد شد.

ذوب آهن - داماش
ذوب آهن تمام تلاشش را برای سقوط نکردن انجام می‌دهد با تغییراتی که در مدیریت کارخانه ذوب آهن ایجاد شده و حضور سعد محمدی در راس مجموعه ذوب آهن بازیکنان این تیم با روحیه‌تر از قبل شده‌اند. سیگنال‌های مثبتی از اصفهان و تیم ذوب آهن دریافت می‌شود و همین کار را برای داماش سخت می‌کند. داماش اگر در این بازی بازنده شود به منطقه خطر نزدیک‌تر می‌شود و رتبه‌ سیزدهمی‌اش به خطر می‌افتد. ذوب آهن هم اگر در این بازی خانگی سه امتیاز را بگیرد می‌تواند به بقا در لیگ امیدوارتر شود. مساوی به درد ذوب آهن نمی‌خورد. بنابراین ذوب آهن انتحاری بازی می کند تا پیروز شود.

ملوان - مس کرمان
ملوان هفته گذشته با سه گل از سپاهان شکست خورد اما این بار دیگر محمد احمدزاده استعفا نکرد و فقط گفت دست مدیران باشگاهش را برای انجام تغییرات باز گذاشته است. مس هم که با ۴ گل راه آهن را در هم کوبید با روحیه به بندر انزلی آمده است. مس ۴۰ امتیازی اگر ملوان را هم شکست بدهد جایگاه ششمی خود را تثبیت می‌کند. ملوان هم که دغدغه سقوط و صعود ندارد و در رده نهم جدول است فقط برای راضی کردن دل هوادارانش و همچنین اعاده حیثیت بازی می کند و به همین دلیل انتظار می رود شاهد یک بازی زیبا در انزلی باشیم.

نفت آبادان - فولاد
نفت آبادان در دیدار با استقلال بازی خوبی انجام داد اما بازیکنانش راه باز کردن دروازه حریف را بلد نبودند و به همین خاطر هم مقابل استقلال ۱۰ نفره شکست خوردند. حریف روز جمعه آنها هم تیم قدرتمند فولاد است که در ۱۹ مسابقه متوالی شکست نخورده است. بنابراین بعید است تیم هجدهم جدول بتواند رکورد فولاد را بشکند و از این تیم سه امتیاز بگیرد. از سویی دیگر فولاد که معمولا در خارج از خانه برای نباختن بازی می کند بعید است بخواهد از این فرصت ایده آل ساده بگذرد و این مرتبه حسین فرکی تیمش را برابر تیم هجدهم جدول برای برد به میدان می فرستد. در غیاب سپاهان و تراکتورسازی که در آسیا هستند فولاد می تواند ۵۲ امتیازی شود و به رده سوم صعود کند. البته به دلیل تفاضل گل کمتر بعید است بتواند جانشین تراکتورسازی در رده دوم شود. با این حال این بازی یک ویژگی خاص دارد و اگر فولاد در این بازی بازنده نشود به رکورد حیرت انگیز ۲۰ مسابقه بدون باخت دست پیدا می کند.
برنامه کامل دیدارهای هفته‌ بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال:
امروز
پرسپولیس – سایپا، ساعت ۱۷:۲۰
فردا
فجرسپاسی – آلومینیوم ، ساعت ۱۵:۳۰
پیکان – راه‌آهن ، ساعت ۱۵:۳۰
ذوب آهن – داماش ، ساعت ۱۶
ملوان – مس ، ساعت ۱۶
نفت آبادان – فولاد ،ساعت ۱۶
دوشنبه ۱۴ اسفند
گهر – سپاهان ، ساعت ۱۵:۳۰
تراکتورسازی – نفت ،ساعت ۱۶
صبا – استقلال، ساعت ۱۷:۲۵

کد مطلب: 80226
 
Share/Save/Bookmark