میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۴۰
 
 
والیبال ایران بربام آسیا ایستاد
والیبال ایران بربام آسیا ایستاد
 

تیم ملی والیبال ایران که مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌های قهرمانی آسیا است در دیدار پایانی هفدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا برای دومین بار در این پیکارها مقابل کره‌جنوبی قرار گرفت و توانست با نتیجه ۳ بر صفر حریف خود را شکست دهد. در این مسابقه ملی‌پوشان ایران در ۳ ست متوالی و با نتایج ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۹ شاگردان پارک کی‌وون را از پیش‌رو برداشتند.
تیم کشورمان که تا پیش از این دیدار، اقتدار خود را برابر دیگر رقبا به نمایش گذاشته بود، تمامی رقبا را اسیر توانایی خود کرد و ثابت نمود از رقبای سنتی خود در آسیا کاملا فاصله گرفته و در کلاسی جهانی بازی می‌کند.گزارشگر اماراتی وقتی آبشار فوق العاده امیر غفور زده شد و قهرمانی کشورمان قطعی شد ایرانی ها را امپراتور آسیا خواند، این برد هفتمین پیروزی پیاپی ایران در رقابت‌های قهرمانی والیبال آسیا بود. تیم ایران پیش از این هم در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا برابر کره‌جنوبی قرار گرفته بود که در آن مسابقه هم ایران با نتیجه ۳ بر یک پیروز شده بود. کره‌ای‌ها در این مسابقات مطابق سال‌های اخیر همچنان از وجود پارک کی‌وون سرمربی سابق تیم ملی ایران بهره می‌برند. مردی که توانایی زیادی در ایجاد جنگ روانی قبل از مسابقات دارد. وی درباره رویارویی دو تیم ایران و کره جنوبی در مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا گفت: مطمئنم که می‌توانیم ایران را شکست دهیم. همه مربیان برای بردن به میدان می‌روند و هیچکس نمی‌خواهد بازنده یک مسابقه باشد. ما هم برای رسیدن به پیروزی مقابل ایران بازی می‌کنیم.
خولیو ولاسکو در این مسابقه سعید معروف، محمد موسوی، فرهاد قائمی، امیر غفور، حمزه زرینی، عادل غلامی و فرهاد ظریف را به عنوان ترکیب اولیه تیم ملی در نظر گرفت.
شهرام محمودی، مهدی مهدوی، رحمان داودی، آرمین تشکری و علیرضا مباشری نیز بازیکنان ذخیره تیم ملی در این مسابقه محسوب می‌شدند. میانگین قدی شاگردان ولاسکو در این دوره از رقابت‌ها ۱۹۴ سانتی‌متر بود و میانگین قدی کره‌ای‌ها هم ۱۹۲ سانتی‌متر بود. همچنین میانگین سنی ایران ۲۶ سال بود و چشم‌بادامی‌ها با میانگین سنی ۲۵ سال وارد این مسابقات شده بودند.
بلند قامتان ایران در حالی در این دوره از مسابقات قهرمان شدند که در سال ۲۰۱۱ با واگذاری تنها دو ست رکورد جالب توجهی از خود به جا گذاشته بودند، اما در این دوره از رقابت‌ها رکورد قبلی خود را شکستند و تنها با واگذاری یک گیم به کره‌جنوبی آن هم در مرحله دوم مسابقات روی سکوی قهرمانی قرار گرفتند. تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی برای دومین بار توانست بر بام قاره کهن قرار بگیرد و دست شاگردان پارک‌کی وون را از رسیدن به مدال طلا کوتاه کند. شاگردان ولاسکو با این قهرمانی جواز حضور در رقابت‌های قهرمانان قاره‌ها که ۲۸ آبان تا ۳ آذر ماه سال جاری در ژاپن برگزار می‌شود را کسب کردند.

کد مطلب: 83926
 
Share/Save/Bookmark