میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۹
 
 
واشنگتن‌پست:
استدلال ترامپ درباره عدم حمله به ایران یک دروغ فاحش بود

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در گزارشی به جدیدترین دروغ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص علت صرفنظر از اقدام نظامی علیه ایران اشاره کرد و نوشت، ترامپ یک دروغگوی قهار است اما برخی از دروغ‌های وی قابل‌توجه‌تر از باقی دروغ‌هایش است. دروغ‌هایی که او درباره تغییر عقیده درباره حمله به ایران بعد از ساقط شدن پهپاد آمریکا گفت، کاملاً آشکار و گویا بود.
این روزنامه آمریکایی سپس درباره این دروغ فاحش ترامپ توضیح داد،پنتاگون اوایل روز پنجشنبه هفته گذشته، برآورد خسارت جانبی را به همراه گزینه‌های اقدام نظامی علیه ایران، ارائه کرده است، بعلاوه آنکه رقم تلفات ۱۵۰ نفری، بالاترین رقم برآورد شده بوده است که در صورتیکه آمریکا در میانه روز، اهدافی را در ایران بمباران می‌کرد، احتمال کشته شدن این تعداد وجود داشت.
واشنگتن‌پست سپس اینگونه در استدلال اینکه ترامپ در این خصوص دروغ گفته است، نوشت، گزینه‌ای که در وهله اول ترامپ با آن موافقت کرد، اقدام نظامی علیه ایران در هنگام شب بود تا میزان تلفات کاهش یابد اما در نهایت آنطور که نیویورک‌تایمز گزارش کرد، ترامپ ۱۰ دقیقه قبل از موعد حمله به ایران از تصمیم خود منصرف نشد بلکه دو ساعت قبل از آن از این تصمیم منصرف شد که حدود ساعت ۱۹:۰۰ بود.
این روزنامه آمریکایی سپس نوشت، این دروغ‌ها شاید کوچک به نظر برسد اما در حقیقت بسیار فاحش است زیرا موضوع انگیزه بیان چنین دروغ‌هایی مطرح می‌شود.
ترامپ آنطور که واشنگتن‌پست گزارش می‌دهد، تمایل دارد به جهان القا کند که اقدام نظامی علیه ایران را به دلایل انساندوستانه متوقف کرده است و اینکه وی جنگ‌طلب نیست اما شواهد نشان می‌دهد که مکالمه با افرادی همچون تاکر کارلسون مجری شبکه فاکس‌نیوز در خودداری وی از اقدام نظامی علیه ایران تأثیر گذاشته است. واشنگتن‌پست ادامه داد، به طور خلاصه، ترامپ به واسطه دریافت اطلاعات جدید از تصمیم خود صرفنظر نکرد بلکه از انجام این کار دچار ترس شد و این بخشی از ویژگی ترامپ است که همچون یک ببر غرش می‌کند اما همچون یک گربه ترسو عمل می‌کند. واشنگتن‌پست در بخشی از گزارش خود تأکید کرد که ترامپ یک ببر توییتری است که نمی‌توان تهدیداتش را چندان جدی گرفت.

کد مطلب: 109569
 
Share/Save/Bookmark