میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۴
 
 
قطع مسیر کمک‌های آمریکا به داعش

در ادامه دستاوردهای مقاومت، ارتش سوریه و نیروهای همپیمانش موفق شدند با به دست گیری کنترل چند منطقه، راه امدادرسانی به عناصر داعش از پایگاه «التنف» که نظامیان آمریکایی در آن حضور دارند، را قطع کنند.
یگانهای ارتش سوریه و نیروهای همپیمانش در محورهای عملیاتی خود در ریف شرقی سویداء، دامنه مناطق تحت تسلط خود به سمت عمق صحرای این استان را گسترش دادند. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که ارتش سوریه به سمت منطقه «ارض الکراع» و ارتفاعات «الصفا» پیشروی کرده و خود را به منطقه «ظهره راشد» رسانده است.
نیروهای سوری همزمان با پاکسازی مناطق و ارتفاعاتی که به تازگی آزاد کرده‌اند در برخی از محورها ۳۵ کیلومتر پیشروی کرده‌اند. عناصر داعش هم برای اینکه روند پیشروی ارتش سوریه را کُند کنند، در جاده‌ها مین و مواد منفجره کار گذاشته‌اند و نیروهای مهندسی ارتش سوریه در حال خنثی‌سازی این مینها هستند. عناصر داعش همچنین قصد داشتند به سمت «بئر نعیمه» نفوذ کنند که ارتش سوریه این حملات را دفع کرد و شماری از آنان را از پای درآورد. بالگردهای ارتش با پرواز بر فراز شهرک «تفتناز» واقع در شمال شرق ادلب و پرتاب برگه، از ساکنان این منطقه خواستند که با ارتش همکاری کنند.
استان ادلب تنها استانی است که به طور کامل هنوز تحت کنترل گروه‌های تروریستی از جمله «جبهة النصره» شاخه القاعده در سوریه است.

کد مطلب: 105581
 
Share/Save/Bookmark