میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۶
 
 
مقاومت فلسطینیان در برابر نشست فتنه‌ساز بحرین

فلسطینی‌ها یک بار دیگر در برابر خائنان به فلسطین قرار می گیرند جنبش فتح اعلام کرد که مردم فلسطین در روز بیست و پنجم ژوئن در اعتراض به برپایی نشست اقتصادی منامه که با هدف فیصله دادن به مسئله فلسطین برگزار می‌شود، اعتصاب عمومی خواهند داشت.
فتح در بیانیه ای که پس از برگزاری نشست دبیران منطقه‌ای این جنبش در مناطق مختلف کرانه باختری منتشر کرد، گفت: دولت آمریکا در کنار رژیم اشغالگر صهیونیستی و دشمنان ملت فلسطین به دشمنی و هجمه خود از طریق فیصله دادن به مسئله فلسطین و مشروعیت بخشی اشغالگری صهیونیست ها در سرزمین فلسطین ادامه می‌دهند.
این جنبش بر یکپارچگی موضع خود با سازمان آزادی بخش فلسطین در مخالفت با معامله قرن و نشست اقتصادی منامه تاکید کرد و اعتصاب عمومی و فراگیر در روز سه شنبه بیست و پنجم ژوئن ۲۰۱۹ در مخالفت و محکومیت نشست اقتصادی منطقه را خواستار شد که اصل و ماهیت مسئله فلسطین را هدف گرفته است. فتح بر ضرورت تشدید و اوج گیری مقاومت مردمی علیه اشغالگری و جوخه‌های شهرک نشینان در همه مناطق تماس با اشغالگران در روز چهارشنبه بیست و ششم ژوئن یعنی دومین روز از نشست منامه تاکید کرد. آمریکا و بحرین اعلام کرده‌اند که نشست اقتصادی بحرین به عنوان اولین گام در راستای اجرای طرح معامله قرن قرار است طی روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیرماه) در منامه برگزار شود.
از سوی دیگر «صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی حماس پس از دیدار با رئیس پارلمان لبنان تأکید کرد، موضع یکپارچه فلسطینی‌ها در مخالفت با «معامله قرن»، این طرح را شکست خواهد داد. در همین حال یک وب‌سایت صهیونیستی ضمن برشمردن خطرات متوجه این رژیم، احتمال وقوع انتفاضه دیگری برای مقابله با «معامله قرن» را مطرح کرد. خبر دیگر آنکه در خیانتی دیگر به فلسطین، برخی منابع آگاه از پیشنهاد خطرناک آمریکا در نشست اقتصادی منامه مبنی بر تأسیس صندوقی به منظور کمک به آوارگان فلسطینی با هزینه مالی کشورهای میزبان این آوارگان خبر داد.
روزنامه «رأی‌الیوم» به نقل از برخی منابع آگاه نوشت که تأسیس صندوق جدید با سرمایه‌گذاری کشورهای عربی، غربی و آمریکا جهت جایگزینی آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل (آنروا) از مهم‌ترین پیشنهادات آمریکا در نشست منامه خواهد بود. این خیانت ها به فلسطین در حالی صورت می گیرد که اسرای فلسطینی در زندان «عسقلان» در اعتراض به وضعیت سخت خود در بند رژیم صهیونیستی، دست به اعتصاب غذای فراگیر زدند. منابع فلسطینی اعلام کردند که اسراء به وضعیت سخت خود در بند رژیم صهیونیستی که حاصل اقدامات خصمانه این رژیم است، اعتراض دارند.

کد مطلب: 109424
 
Share/Save/Bookmark