داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۴۵
 
 
در مراسم افتتاح سد كارون4 عنوان شد؛ هشدار مجدد احمدي‌نژاد نسبت به تهاجم نظامي قدرت‌هاي مستكبر
 در مراسم افتتاح سد كارون4 عنوان شد؛ 
هشدار مجدد احمدي‌نژاد نسبت به تهاجم نظامي قدرت‌هاي مستكبر
 
رئيس جمهور با بيان اينكه مستكبران براي نجات خود و رژيم صهيونيستي به هر كاري دست مي‌زنند خطاب به برخي دولت‌هاي منطقه هشدار داد.
محمود احمدي نژاد در مراسم افتتاح سد كارون 4 با اشاره به مسائل بين‌المللي و منطقه‌اي گفت: جهان در آستانه تحول است نظم ظالمانه يك سويه شيطاني به پايان راه رسيده است. نه اينكه ديگر توطئه نمي‌كنند و نمي‌توانند ضربه بزنند بلكه دست و پا مي‌زنند كه ملتها بايد مراقبت كنند.
وي ادامه داد: امروز مستكبران در بن‌بست هستند و براي نجات خود و رژيم صهيونيستي هر كاري كه باشد انجام مي‌دهند و اصولي كه خودشان در طول 300-200 سال به نظام جهاني تبديل كرده‌اند را زير پا مي‌گذارند تا خود را نجات دهند كه اين موضوع مي‌طلبد همه ملت‌ها هوشيار و متحد باشند.
رئيس جمهور داشتن آزادي، انتخاب سرنوشت توسط خودشان و مطالبه‌گري را حق ملتها دانست و تأكيد كرد: اما همه دولتها و ملتها بايد مراقب باشند چرا كه دشمن فريبكار است و با حربه فريب به ميدان آمده است.
احمدي‌نژاد در ادامه سخنان خود با بيان اينكه تاريخ 300 ساله مستكبران سرشار از جنايت، غارت، دزدي ملتها و آدم‌كشي است ابراز داشت: هر جاي تاريخ دست مي‌زنيم ردپاي مستكبران در جنايت و خيانت ديده مي‌شود واينها امروز با ماسك طرفداري از حقوق بشر و ملتها به ميدان آمدند كه با اين وجود همه به خصوص دولت‌هاي منطقه بايد مواظب باشند تا بازي نخورند.
وي خطاب به دولت‌هاي منطقه هشدار داد: ما خبر داريم و به آنها پيام داد‌ه‌ايم كه مستكبران مي‌خواهند از بعضي از آنها عليه ديگران استفاده كنند در حالي كه دو سال ديگر نوبت خود آنها مي‌شود بنابراين بايد هوشيار باشند و در برابر طراحي‌هاي شيطاني مستكبران بايستند. چرا كه ملت ايران نشان داد مي‌شود در برابر آنها ايستاد.
رئيس جمهور ادامه داد: 31 سال با ما قطع رابطه كردند و گفتند "ايران مي‌ميرد و از بين مي‌رود " ولي بعد از اين همه سال معلوم شد ملت ايران زنده و خود آنها مرده هستند.
احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سد سازي كشورمان از دست‌اندركاران سد كارون4 تشكر كرد و گفت: زماني بود كه به متخصصان ما اجازه نمي‌دادند به يك پيچ و مهره دست بزنند براي اينكه احساس توانايي به آنها دست ندهد اما امروز شاهد به بهره‌برداري رسيدن چنين سد بزرگي هستيم.
احمدي نژاد اين دستاورد (خودكفايي در سدسازي) را قابل عرضه به دنيا برشمرد و خطاب به مسئولان وزارت نيرو اظهار داشت: شما بايد تجربيات سدسازي را مستند و در ده‌ها و صدها كتاب پايه و مرجع منتشر كنيد.
وي ادامه داد: توصيه بعدي بنده به شما اين است كه حلقه تجربه را تكميل و بعضي از قطعات را هرچند نياز نيست خودمان بسازيم اما بايد نشان دهيم كه مي‌توانيم اين قطعات را نيز بسازيم.
رئيس جمهور خطاب به وزير نيرو با بيان اينكه برنامه سدسازي كشور در داخل را ظرف 10 سال به اتمام برسانيم خواستار راه‌اندازي واحدي در وزارت نيرو براي سامان دادن كارهاي سدسازي در خارج از كشور خواهد شد و گفت: بايد در دنيا تازه‌ها و پروژه‌هاي عظيم به دست ايرانيها ساخته شود و پرچم ايران بالا برود؛ اينكه پرچم ايران بالا برود نام يك نژاد يا قوم بالا نمي‌رود بلكه پرچم يك فرهنگ الهي برافراشته مي‌شود و اين موضوع شكستن قدرت‌هاي حاصل است.
وي با تأكيد بر لزوم تكميل حلقه‌هاي سدسازي همچون شبكه‌هاي انتقال آب گفت: بايد حداكثر بهره‌وري و منافع سد در جيب مردم منطقه باشد و اين شدني است.
احمدي نژاد همچنين از همه صاحبنظران و دست اندركاران عرصه سدسازي براي فعال كردن همه ظرفيت سد كارون4 دعوت كرد و گفت: نيروي قابل توجهي در ساخت سدكارون4 مشغول بودند كه بايد از اين نيروهاي بومي در خود سد و نيروگاه جذب شوند و در مرحله بعدي از اين نيروهاي باتجربه در ساير جاها استفاده شود.
کد مطلب: 67294
 
Share/Save/Bookmark