میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
 
 
توسط مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست جمهوری در مدیریت اکتشاف نفت اتفاق افتاد
برگزاری مراسم اهدا و دریافت گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) در مدیریت اکتشاف
برگزاری مراسم اهدا و دریافت گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) در مدیریت اکتشاف
 
فناوری اطلاعات مدیریت اکتشاف به عنوان اولین زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران در یک جلسه رسمی با حضور مدیر اکتشاف و معاون اجرایی مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست جمهوری و معاون سازمان و رئیس حراست شرکت ملی نفت ایران و مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت که در روز دوشنبه ۱۲/۰۶/۱۳۹۷ در سالن جلسات مدیریت اکتشاف برگزار شد، مدرک گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را دریافت کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت اکتشاف، در این جلسه گزارشی از مراحل انجام ممیزی‌ها جهت دریافت گواهینامه توسط مهندس باقری "رئیس فناوری اطلاعات و سامانه اطلاعات بالادستی مدیریت اکتشاف"، ارائه شد و باقری گفتپس از تدوین خط‌مشی امنیت اطلاعات و تشکیل کمیته راهبردی سیستم مذکور، در چهار فاز:۱) شناخت- نیازسنجی و طراحی.۲) پیاده سازی.۳) ممیزی.۴) تعریف پروژه‌های مستمر فرایندها، استانداردها و شاخص‌ها، با برگزاری ۱۴۹ جلسه، با تعیین شاخص‌ها و ممیزی‌ها در شرایط سختگیرانه در دامنه فناوری اطلاعات و سامانه‌های مبتنی بر کسب و کار مدیریت اکتشاف انجام شد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد که این مجموعه آمادگی دارد تا نتایج تجارب و درس آموخته‎‌ها در این حوزه را در اختیار سایر مجموعه‌های صنعت نفت قرار دهد.
سید صالح هندی "مدیر اکتشاف" ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، دریافت این گواهینامه را مایه مباهات دانسته و افزود: موضوع اطلاعات و حفاظت از داده‌ها در جهان یک امر بدیهی‌ست که متاسفانه در گذشته در کشورمان به این اهمیت زیادی قائل نبوده‌ایم.
ایشان تاکید کرد: استانداردهای بسیار دقیقی برای سیستم امنیت اطلاعات موجود است که با رعایت آنها، راه‌های نرفته‌ی زیادی را با موفقیت می‌توان طی کرد. همچنین مهمترین موضوع در سازمان‌ها، پس از نیروی انسانی، بحث داده و اطلاعات است که آز آن می‌توان به عنوان یک مزیت رقابتی و عنصر استراتژیک استفاده کرد و می‌بایست از آن به مانند یک گنجینه حفاظت کنیم.
مدیر اکتشاف گفت: با دریافت این گواهینامه، وارد یک جایگاه جدید و بالاتری در حوزه فناوری اطلاعات می‌شویم که برای حفظ این جایگاه مهم، مسئولیت ما سخت‌تر خواهد شد و با در نظر گرفتن استانداردها، می‌بایست غیر از حفظ اطلاعات بتوانیم با اشتراک‌گذاری مناسب و صحیح آن‌ها با تمام ذینفعان، در زمینه داده‌ها و اطلاعات ارزش افزوده ایجاد نماییم.
مهندس بازایی مدیر فناوری اطلاعات شرکت ملی نفت ایران نیز ضمن ابراز خرسندی و تبریک به مدیریت‌اکتشاف در اخذ این گواهینامه، گفت: آمادگی هر گونه همکاری در جهت ارتقاء دانش و تسهیل در امور اجرائی و فنی با فناوری اطلاعات مدیریت‌اکتشاف را داریم.
مهندس نوری مؤمنی معاون سازمان و رئیس حراست شرکت ملی نفت ایران نیز گفت: حراست شرکت ملی نفت ایران با رویکرد نظارت بر پیاده‌سازی روال‌های امنیتی در رصد آسیب‌پذیری‌های اجتماعی در سطح زیرساخت حیاتی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کوشا بوده و به صورت موثر با همکاری خوب حوزه فاوای ستاد و شرکت‌های تابعه در به‌روزآمدی سیستم کمک می‌نماید و در ایجاد امنیت بر تمامی دارایی‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تأکید داشته و ناظر بر پیاده‌سازی ISMS در ستاد و شرکت‌های تابعه خواهد بود.
مهندس زارع "معاون اجرایی مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست جمهوری" در پایان مراسم ضمن اهداء مدرک گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات به مدیریت اکتشاف، گفت: پیوستن مدیریت اکتشاف به دارندگان این گواهینامه در سطح کشور، مسئولیت سنگین‌تری را بر دوش این مجموعه افزوده که با انجام تست‌های امنیتی، امیدواریم مدیریت‌اکتشاف در حفظ این گواهینامه اهتمام کافی را داشته باشد.
کد مطلب: 105941
 
Share/Save/Bookmark