داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۳۴
 
 
همسر نخست وزیر جنجالی طلاق می گیرد
لحظه شماری برای طلاق همسر نخست وزیر ایتالیا از این پیرمرد جنجالی که رسوایی های اخلاقی به بار آورده است آغاز شد.
به گزارش یورونیوز : « ورونیکا لاریو» همسر 53 ساله نخست وزیر جنجالی ایتالیا، زمانی از تصمیم خود برای جدایی از شوهرش «سیلویو برلوسکنی» خبر داد که برخی روزنامه های چپ گرای این کشور نوشتند این مرد ثروتمند در جشن تولد دختری 18 ساله در «ناپل» شرکت داشت.
«لاریو» می گوید دیگر نمی تواند با مردی که با دختران نوجوان همنشینی می کند زندگی کند. وی همچنین از شوهر خود که تلاش می کرد زنان جوان را برای نمایندگی حزبش در پارلمان اروپا نامزد کند به شدت انتقاد کرده است.«برلوسکنی» 73 ساله در واکنش به تقاضای طلاق همسرش این موضوع را شخصی دانست و گفت از شنیدن آن ناراحت است : «برخی روزنامه ها با مزخرفات شرم آمیز، کانون زندگی خصوصی مرا هدف گرفته اند.»
«لاریو» که بازیگر سینما و تلویزیون بود 20 سال پیش همسر «برلوسکنی» شد و نتیجه زندگی مشترک آنان سه فرزند است. به نوشته مطبوعات ایتالیا، نخست وزیر این کشور در جشن تولد جنجالساز ، به دختری زیبارو یک رشته گردنبند طلا و مزین به الماس هدیه داده بود.«برلوسکنی» ژانویه ۲۰۰۷ نیز پس از اهدای جوایز تلویزیونی در مقابل دوربین ‌به شوخی از مارا کارفانا - مجری برنامه- که هنوز به وزارتخانه راه نیافته بود درخواست ازدواج کرد. همان زمان «لاریو» از شوهرش خواسته بود به طور رسمی از وی عذرخواهی کند اما «برلوسکونی» این کار را نکرد.«لاریو» در آخرین نشست دادرسی به پرونده اش در در دادگاه «روم» مبلغ درخواستی خود برای طلاق را به طور قابل توجهی کاهش دهد تا هر چه زودتر به طور رسمی از وی جدا شود. زن میانسال اما در عوض ، مالک یکی از ویلاهای گران قیمت «برلوسکونی» در نزدیکی «میلان» خواهد شد که نزدیک به 78 میلیون یورو ارزش دارد.«لاریو» در ابتدا 43 میلیون پوند برای هر سال درخواست کرده بود که این درام خانوادگی را به یکی از گران‌ترین طلاق‌های تاریخ تبدیل می‌کرد.حالا مبلغ درخواستی وی به 6/3 میلیون پوند در سال کاهش یافته و لحظه‌شماری برای طلاق آغاز شده است.
کد مطلب: 41904
 
Share/Save/Bookmark