میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
 
 
عضو سابق شورای شهر:
اداره کردن تهران شوخی‌پذیر نیست

عضو سابق شورای شهر تهران ضمن تاکید بر اینکه اوضاع شورا و شهردار تهران عادی نیست،گفت: اداره کردن شهری چون تهران به هیچ‌وجه شوخی‌پذیر نیست.
اسماعیل دوستی با اشاره به اینکه در متن نبودن اعضای شورا و شهرداری نتیجه خسارت‌های امروز به شهر است گفت: آنچه از رفتارها و برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های شورای شهر و شهرداری به ذهن متبادر می‌شود عادی نبودن شرایط در این دو مجموعه است. اختلاف نظرها و تداوم ماجرای استعفای آقای نجفی از جمله اشتباهاتی بود که شورای شهر بدان دامن زد. آنچه منجر به تداوم وضعیت بی‌ثباتی در شهر شد نتیجه در متن موضوعات شهری نبودن هم شورای شهر و هم شهرداری تهران است.
وی با بیان مشخصات مورد نظر شهردار تهران در اداره شهر اظهار داشت: شهرداری تهران موسسه بزرگی است که نیازمند مدیریتی است که با دل دریایی به توفان مشکلات بزند، چنین مدیری یقینا باید از بین مدیران و صاحب‌نظرانی انتخاب شود که از تجربه مناسبی در مدیریت شهری برخوردار باشد در غیر این صورت مجددا شاهد اتلاف وقت و تحمیل هزینه‌های سنگین به شهر و شهروندان خواهیم بود.
دوستی گفت: به هر حال آنچه امروز برای شهر تهران باید در نظر گرفته شود معرفی مدیری است که قادر به دست و پنجه نرم کردن با مشکلات شهری باشد، مدیری که موضوعات کلیدی شهر را در اولویت فعالیت‌هایش قرار دهد و شهر را از عقب‌ماندگی‌های چند ماهه خارج کند.
وی با اشاره به استعفای تنی چند از مدیران شهرداری اظهار داشت: انتظار می‌رود اعضای شورای شهر در طی روزهای آینده با برگزاری جلسات انتخاب و معرفی شهرداری کارآمد را مورد توجه قرار دهند چراکه در صورت تداوم چنین وضعیتی باید منتظر افزایش خسارت‌ها به شهر باشیم. پرواضح است که سرپرست شهرداری قادر به انجام پروژه‌های بزرگ و فعالیت‌هایی نیست که در حیطه وظیفه شهردار است از این‌رو امکان تحقق آمال وخواسته‌های مورد نظر در شهر تهران وجود ندارد.
دوستی عدم سیاسی‌کاری را رمز موفقیت پروژه‌های شهری عنوان کرده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حسینی‌مکارم تجربه خاصی در زمینه مدیریت شهری ندارد نمی‌توان از وی انتظار تغییر یا تحول خاصی در شهرداری داشت، یقینا سرپرست موقت تنها قادر به حفظ وضع موجود خواهد بود تا وضعیت بدتر از وضع موجود نشود. بی‌شک شهروندان از نمایندگان شورای شهر انتظار دارند در اسرع وقت مدیری را راهی شهرداری کنند که کارآمد و فارغ از دغدغه‌های سیاسی و حزبی انتخاب شده باشد، مدیری که نگاه سیاسی به مسائل شهری نداشته باشد قادر به اداره شهر است چراکه اداره کردن شهری چون تهران به هیچ‌وجه شوخی‌پذیر نیست.
وی بیان کرد: مسلما نمی‌توان با مطالبات مردم و نیازهای شهری چون پایتخت جمهوری اسلامی ایران بازی کرد یا ازکنار آن بی‌تفاوت گذشت، شهر تهران نیازمند حضور مدیری توانمند است که شبانه‌روز برای شهر وقت بگذارد، مدیری که بتواند با گروهی کارآمد از خود مجموعه شهرداری تهران امور مربوطه را رتق و فتق کند. تسنیم

کد مطلب: 103952
 
Share/Save/Bookmark