میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۴
 
 
پاسخ یک اصلاح طلب به فائزه هاشمی
وضع معیشت بیشتر مردم، مثل خاندان هاشمی نیست
وضع معیشت بیشتر مردم، مثل خاندان هاشمی نیست
 

به قول ننجون خودمان که ستونش در همین صفحه است خواستین تک مضرابی برای سرکار خانم فائزه هاشمی بزنیم گفتیم ولش کنیم ارزشش را ندارد.
خانم فائزه هاشمی که مستحضر حضور مردم عزیز هست،‌به تازگی مصاحبه‌ای کرده و در آن از آرزوی بزرگ خود سخن گفته است.
او همزمان با چهارمین سال درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی،‌در مصاحبه‌ای گفته؛‌
«برای ایران دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود ولی اگر یک آمریکایی بودم به آقای ترامپ رای نمی‌دادم. به خاطر همین فشارهایی که می‌آورد، بالاخره شاید یک تغییر سیاستی اتفاق بیفتد.
شاید اگر فشارهای آقای ترامپ ادامه پیدا می‌کرد، بالاخره ما مجبور می‌شدیم یک تغییر سیاست‌هایی را داشته باشیم. این تغییر سیاست‌ها حتما به نفع مردم می‌توانست اتفاق بیفتد. دموکرات‌های کمی شُل و وِل هستند. یعنی با آمدن دموکرات‌ها این موضع خطای ما بیشتر تقویت می‌شود، امیدوارم نشود ولی چنین چشم‌اندازی دارد.»
اولش نخواستیم بزنیم چرا که به خوبی می‌دانیم دلیل اینگونه اظهار نظران و افاضات چیست.
کمبود دیده شدن و مطرح شدن است که باعث می‌شود برخی چون سرکار خانم فائزه هاشمی چنین سخنان شازی را مطرح کند و آنگاه بنشیند و به واکنش‌ها بنگرد.
اکنون هم دلمان به نوشتن در این باره نمی‌رفت اما وقتی دیدیم که برادر بزرگتر یعنی آقای محسن هاشمی نامه‌ای گلایه آمیز به خواهر نوشته و به او گفته که نباید تندروی می‌کردی و از مواضع‌ات در باره ترامپ عذرخواهی کن، گفتین تک مضرابی به قول ننجون خودمان بزنیم اما باز هم دیدیم که دیگران این تک مضراب را زده‌اند و مواضع خود را نشان داده‌اند.
البت که آقای محسن هاشمی در نامه خود سخنان خواهر را بهانه‌ای برای بازگو کردن در دل‌های خود قرار داده و در نامه به همشیره، نبش قبر کرده و از انتقاداتی که به مرحوم هاشمی رفسنجانی می‌شده و می‌شود هم گلایه کرده است و البته سخنان همشیره را بهانه‌ای برای بازگشایی پرونده انتقاد از پدر دانسته است.
اما سخنان سرکار خانم فائزه هاشمی در فضای مجازی بازتاب و واکنش زیادی را به خود داشت تا جایی که حتی محمد علی ابطحی که از نظر سیاسی با خاندان مرحوم هاشمی قرابت دارد نتوانست سکوت کند و در توئیتی نوشت؛
« سرکار خانم فائزه هاشمی! کاش آرزو نمی کردید ترامپ بماند برای فشار بیشتر به ایران. باور کنید وضع معیشت بیشتر مردم، مثل خاندان هاشمی نیست. رنج بردند از دوران تحریم و فشار. هیچ قوم و ملتی با نگاه به خارجی سربلند نشده.»
از میان واکنش‌ها به سخنان خانم فائزه هاشمی همین موضع آقای ابطحی به نظر بهترین پاسخی بود که در میان دیگر واکنش‌ها دیده می‌شود که به خانم فائزه هاشمی داده شده است.

کد مطلب: 116778
 
Share/Save/Bookmark