میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۴۲
 
 
ایران - ایتالیا ساعت ۱۵:۳۰
شروعی سخت
شروعی سخت
 

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از روز گذشته به مدت ۲۳ روز و در هفت شهر لهستان آغاز شد و تیم‌ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی جهان از ساعت ۱۵:۳۰ امروز به مصاف تیم قدرتمند ایتالیا می‌رود. تیم‌ملی والیبال ایران با تیم های ایتالیا، آمریکا، فرانسه، پورتوریکو و بلژیک در گروه چهار قرار دارد.
دور مقدماتی رقابت‌های این گروه در سالن ۱۵۰۰۰ نفری شهر کراکو لهستان پیگیری می‌شود. این دو تیم پیش از این یازده بار با هم روبرو شده‌اند که سهم ایتالیا هفت پیروزی و سهم ایران چهار پیروزی بوده است.
در آخرین مسابقه مرحله گروهی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۰ ایران مقابل ایتالیا با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شد. نتیجه تلخی که شاگردان حسین معدنی را از صعود به دور بعد بازداشت. بعد از کسب مقام چهارمی در لیگ جهانی ۲۰۱۴، بسیاری از قدرت‌های جهان حساب ویژه‌ای روی والیبال ایران باز کردند.
البته تیم‌ملی والیبال ایران هنوز در عرصه جهانی بسیار نوپاست و همچنان به دنبال کسب نخستین مدال جهانی خود است. تمام افتخارات والیبال ایران به دو قهرمانی در آسیا و نایب قهرمانی در بازی‌های آسیایی خلاصه می‌شود. اگرچه تیم‌ملی والیبال ایران در سال‌های گذشته پیروزی‌های خوبی را برابر همه قدرت‌ها به جز روسیه بدست آورده اما هنوز نتوانسته در عرصه جهانی مدال بگیرد. شاگردان کواچ در مرحله گروهی و مقدماتی مسابقات جهانی ۲۰۱۴ با ایتالیا، آمریکا، فرانسه، پورتوریکو و بلژیک همگروه هستند.
با توجه به این که چهار تیم از هر گروه صعود می‌کنند و بعدا هر چهار تیم بدون توجه به رده‌ای که به دست آورده‌اند به همراه چهار تیم برتر گروه دیگر در یک جدول قرار می‌گیرند روی کاغذ، رتبه‌ای که در گروه به دست می‌آید شاید چندان اهمیتی نداشته باشد، اما این مساله آنجایی اهمیت پیدا می‌کند که نتایج دور مقدماتی در مرحله بعدی اعمال می‌شود.
به گزارش ایسنا، روی کاغذ ایتالیا، آمریکا، ایران و فرانسه چهار تیمی هستند که می‌توانند بدون دردسر از گروه صعود کنند. چرا که تیم‌های پورتوریکو و بلژیک توان رویارویی با این چهار تیم را ندارند، در این صورت ایران، ایتالیا، آمریکا، فرانسه و چهار تیم نخست گروه اول که به احتمال زیاد لهستان، آرژانتین، صربستان و استرالیا خواهند بود در یک گروه هشت تیمی قرار می‌گیرند. اگر ایران در مرحله گروهی به تیم‌های ایتالیا و آمریکا باخته باشد، در مرحله بعد این باخت‌ها لحاظ شده و کار برای صعود به مرحله بعد بسیار دشوار می‌شود. چرا که از گروه هشت تیمی فقط سه تیم صعود می‌کنند و این مساله به این معناست که ایران باید هر چهار تیم گروه دیگر را شکست دهد.
تیم‌ملی والیبال ایران در دوره قبلی مسابقات جهانی با هدایت حسین معدنی بازی‌های تماشایی را به نمایش گذاشت.
تیم‌ملی والیبال ایران در این دوره از رقابت‌ها به عنوان یکی از نمایندگان قاره آسیا شرکت داشت و در سه دیدار دور مقدماتی (یک پیروزی و دو شکست) به دست آورد تا با کسب رتبه ۱۹ مشترک به کار خود در این رقابت‌ها پایان دهد.
هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال ۲۰۱۰ با حضور ۲۴ تیم در کشور ایتالیا پیگیری و با قهرمانی برزیل به پایان رسید. سعید معروف، مهدی مهدوی، سید‌محمد موسوی، عادل غلامی، آرمین تشکری، سامان فائزی، شهرام محمودی، امیر غفور، فرهاد ظریف، عبدالرضا علیزاده، فرهاد قائمی، پوریا فیاضی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی‌پور ۱۴ بازیکن ایران در این دوره از مسابقات جهانی هستند.
اسلوبودان کواچ (سرمربی)، چورا، رحمان محمدی‌راد (مربی) و امیرخوشخبر (سرپرست) و سیاک افروزی (پزشک) به همراه نوید مشجری (آنالیزور) کادر فنی تیم‌ملی را در این دوره تشکیل می‌دهند. 

کواچ: برای همه حریفان برنامه داریم
سرمربی تیم ملی والیبال ایران در آستانه مسابقات جهانی گفت: ما برای هر یک از حریفان‌مان برنامه داریم. ولی پله‌پله پیش می‌رویم. الان به ایتالیا فکر می‌کنیم، بعد امریکا، بعد فرانسه و بلژیک و پورتوریکو.
در یک نگاه کلی می‌توانم بگویم ما باید به دور دوم صعود کنیم که اگر این اتفاق نیفتد نتیجه بدی گرفته ایم. اما فقط نباید به صعود به مرحله دوم بسنده کنیم. این یعنی اینکه ما در مرحله اول باید نه تنها برای پیروزی در هر بازی بلکه برای پیروزی در هر پوئن با دقت عمل کنیم و بجنگیم.
کواچ گفت: من نمی‌پذیرم اگر کسی بگوید ایتالیا و امریکا را رها کنیم و با برد مقابل فرانسه و بلژیک و پورتوریکو به مرحله بعد برویم. چون اولا درست است که ایتالیا و امریکا تیم‌های قدرتمندی هستند ولی فرانسه و بلژیک هم فینالیست‌های دسته دوم لیگ جهانی‌اند و تیم کمی نیستند. ما نمی‌دانیم فردا چه اتفاقی می‌افتد که بگويیم حالا ایتالیا و امریکا را رها کنیم و به بقیه تیم‌ها برسیم.
ثانیا نتیجه بازی‌های مرحله اول در مرحله دوم هم محاسبه می‌شود و ما اگر با باخت به مرحله بعد برویم کار سختی داریم. به ویژه اینکه در مرحله بعد با تیم‌هایی مثل لهستان، صربستان و آرژانتین باید بازی کنیم.
بنابر‌این ما باید برای پیروزی در تمام بازی‌ها بجنگیم. من مطمئنم ایران اگر مثل ایران بازی کند، یعنی همانطور که در لیگ جهانی بود، مقابل هر تیمی بدون مشکل خواهد بود.

کد مطلب: 88877
 
Share/Save/Bookmark