میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۲۹
 
 
اقتدار و قوتي كه آمريكا به خود نديده است
در كجاي دنيا سراغ داريد كه كشوري به اين راحتي و در اقتدار و آرامش كامل هواپيماي حامل سربازان آمـريكايي را وادار به فرود در فرودگاه خود كند و...

در كجاي دنيا سراغ داريد كه كشوري به اين راحتي و در اقتدار و آرامش كامل هواپيماي حامل سربازان آمـريكايي را وادار به فرود در فرودگاه خود كند و از سرنشينان آن توضيح بخواهد و تعهد كتبي بگيرد و آنها را وادار به اعتراف به خطاي خود كند؟!
اما جمهوري اسلامي ايران در شرايط و زمان‌هاي مختلف آمريكا را تحقير كرده است. همين چند روز پيش بود كه يك فروند هواپيماي حامل سربازان آمريكايي و ناتو كه از قندهار راهي دبي بود، با اخطار سامانه‌هاي موشكي و راداري و البته پرواز جنگنده‌هاي تيز پرواز ارتش جمهوري اسلامي ايران وادار به فرود در فرودگاه بندر‌عباس مي‌كند.
در اين هواپيما كه ۱۰۴ سرباز آمريكايي و ناتو حضور داشتند با اقتدار كامل و قوت بي‌مثال كه نمونه آن از سوي ديگر كشورهاي دنيا ديده نشده است، وادار به فرود مي‌شود.
چنين اقدامي به خاطر اقتداري است كه انقلاب اسلامي ايران با تمسك به قدرت لايزال الهي و بدون هيچ ترس و وحشتي از ابرقدرتي كه خود را مالك ديگر كشورها مي‌داند انجام شده است. اين اقتدار ارزان به دست نيامده است و براي آن خون‌هاي زيادي ريخته شده تا مردم كشور احساس غرور و بزرگي كنند.
ايران اسلامي پهپاد آمريكايي را به غنيمت مي‌گيرد، ريگي را از هواپيماي مسافربري به زير مي‌كشد، پهپاد اسرائيلي را سرنگون مي‌كند، كشتي‌هاي جنگي و ناوهاي آمريكايي را در خليج فارس و تنگه هرمز كنترل و با اجازه نيروهاي دريايي ايران از اين مسير عبور مي‌كند. همه اينها نشانه‌هاي بارز هر چه قوي‌تر شدن جمهوري اسلامي ايران در مقابل دشمناني است كه خواهان نابودي ايران اسلامي هستند، اين قدرت‌نمايي‌ها همه معادلات دشمن را به هم ريخته است.
اين قوت و اقتدار در ديگر تحولات منطقه هم بروز دارد. سوريه، كشوري كه آمريكا سوداي سرنگوني دولت قانوني آن را داشت اكنون بيش از ۳ سال است با حمايت‌ها و هدايت‌‌هاي جمهوري اسلامي ايران مقاومت مي‌كند و هر آنچه كه از سوي آمريكا عليه او به كار رفته خنثي شده است.
در عراق هم همين‌گونه است. داعش كه دست پرورده آمريكاست نتوانسته اهداف كاخ سفيد را در اين كشور پياده كند و با ايستادگي مردمي و حمايت‌هاي ايران مي‌رود تا طومار اين گروهك جنايتكار را در هم بپيچد.
موضوع مهم فلسطين و نيروهاي مقاومت كه در جنگ ۵۱ روزه سربلند و پيروز از اين ميدان نابرابر بيرون آمدند مهمترين مسئله جهان اسلام است و جمهوري اسلامي ايران به عنوان حامي اصلي آن توانسته است تا رژيم صهيونيستي و آمريكا را عصباني كند.
آنجا كه رهبر معظم انقلاب اسلامي مي‌فرمايند؛«پيروزي اخير در غزه نشان داد كه مسلمانان قوي هستند و توانايي‌هاي زيادي دارند و مي‌توانند هرگونه دشمني را به چالش بكشند و از خود دفاع كنند.»، قدرت اسلام و ايمان مردمي است كه حامي آنها ايران است.و اين مقاومت با تسليح و حمايت از مردم كرانه باختري مي‌تواند پاياني باشد بر عمر كثيف رژيم جنايتكار صهيونيستي.
هنگامي كه حضرت امام(ره) فرمودند؛ آمريكا هيچ غلطي نمي‌تواند بكند، سال‌هاست كه اين جمله راهبردي و كاربردي ظهور و بروز يافته است. توانمندي‌هاي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران آنقدر افزايش يافته است كه به راحتي مي‌تواند هواپيماي ناشناس را شناسايي كند وآن را وادار به فرود نمايد.
اين پيشرفت‌ها و قوي‌تر شدن‌ها بايد در ديگر زمينه‌ها هم ايجاد شود تا در همه حوزه‌ها اقتدار و قدرت ايران اسلامي در ميان ملت‌هاي جهان هم مثال زدني باشد و هم الگو.
هنگامي كه فرمانده كل قوا مي‌فرمايند؛ بايد قوي‌تر شويم، افق ديد ايشان روشن مي‌سازد كه قوي‌تر شدن در همه زمينه‌ها مورد تأكيد است نظامي و دفاعي، اقتصادي و سياسي، فرهنگي و اجتماعي بايد قوي‌تر شويم تا بتوان مقابل زورگويان عالم ايستادگي كرد و آنها را به زانو در آورد.
دست مريزاد به نيروهاي مقتدر و توانمند نظامي كشورمان كه توانسته‌اند اينگونه ابر قدرت جهان را تحقير كنند. 

سياوش كاوياني

کد مطلب: 89047
 
Share/Save/Bookmark