میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
نماینده ایران تشریح کرد:
سیاست کثیف رژیم صهیونیستی برای تخریب فضای مثبت بین ایران و آژانس

غریب آبادی با تشریح سیاست کثیف رژیم صهیونیستی برای تخریب فضای مثبت موجود در همکاری بین ایران و آژانس، گفت: اگر این رژیم تنها درصد محدودی از چنین همکاری را داشت، امروز وضعیت خاورمیانه متفاوت بود.
در جریان بررسی گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد راستی آزمایی اجرای برجام در ایران، «کاظم غریب آبادی» سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین و همچنین نماینده ایران در آژانس به ادعاهای آمریکا، و رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
غریب آبادی در ابتدا اظهار داشت: اگر رژیم آمریکا در مورد به اصطلاح نگرانی خود در رابطه با توقف برخی تعهدات ایران ذیل برجام جدی است، باید دوباره به خروج یکجانبه، غیرقانونی و غیرعقلانی خود از این توافق فکر می‌کرد و اکنون نیز می‌تواند از طریق برداشتن تمامی تحریم‌های از سرگرفته شده، رویکرد غلط گذشته و حال خود را جبران کند.
سفیر و نماینده دائم کشورمان در ادامه افزود: برای ما تعجب انگیز نیست که نماینده آمریکا ایران را متهم به اقدامات بی ثبات کننده کند. من نمی خواهم که پاسخ پیچیده‌ای به آن بدهم، بلکه می‌خواهم کاملا ساده از نماینده آمریکا بخواهم که بیانیه رئیس جمهور کنونی شان را در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ مطالعه کند، زمانی که وی گفت همه گروه‌های تروریستی در منطقه از جمله القاعده و داعش توسط دولت آمریکا برای هدف «تفرقه بینداز و حکومت کن ایجاد شدند. همچنین کاملا شگفت انگیز است تا به صحبت‌های رئیس جمهور کنونی آمریکا زمانی که در یکم نوامبر نیروهای آمریکایی را از سوریه فراخواند، گوش دهیم که گفت: ما می‌خواهیم سربازان خود را به خانه برگردانیم، اما ما آنها را آنجا گذاشتیم چون می‌خواستیم نفت را در اختیار نگهداریم. من نفت را دوست دارم، ما نفت را نگه می‌داریم.
غریب آبادی تاکید کرد: جهان همچنین باید از این واقعیت به شدت نگران باشد که بالاترین مقام دولت آمریکا از ترور یک مقام عالی‌رتبه نظامی یک کشور دیگر که قهرمان شناخته شده مبارزه با تروریسم بوده و یک چهره محترم و محبوب در بین بسیاری کشورها و ملت‌ها بود، احساس افتخار می‌کند.

کد مطلب: 113177
 
Share/Save/Bookmark