میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۲
 
 
چه کسی پاسخگوست؟!
می‌گویند چرا نقد می‌‌کنید، می‌‌گویند چرا آفتاب تابان برجام را نمی‌بینید که خسارات روزانه چند میلیاردی را برداشته است و وقتی از آنها می‌

می‌گویند چرا نقد می‌‌کنید، می‌‌گویند چرا آفتاب تابان برجام را نمی‌بینید که خسارات روزانه چند میلیاردی را برداشته است و وقتی از آنها می‌خواهی برای صحبتهای خود مستند بیاورند ناراحت می‌شوند و منتقدان را عقده‌گشا و بی‌شناسنامه و دلواپس و .. می‌نامند!
در اغلب برنامه‌های پاسخگویی به منتقدان کسی حاضر نمی‌شود که در مناظرات حضور یابد و یا دعوت به مصاحبه روزنامه‌های منتقد را نمی‌پذیرند و می‌گویند چرا نقد می‌کنید!! خب، برادران با جنبه نقدپذیر، شمایی که پناه می‌برید به خدا از بستن دهان منتقدان، شما بگویید که در این شرایط انتظار دارید خلاف مستندات و نظراتمان مطلب بنویسیم؟!
شمایی که دوست دارید از برجام در روزنا‌مه‌های منتقد و صدا و سیما تعریف شود چرا خودتان نمی‌آیید برای دفاع و تعریف، مصاحبه و مناظره کنید؟ اگر به خودتان مطمئنید، اگر هنوز هم آفتاب تابان را با چشم غیرمسلح می‌بینید خب بفرمایید، این گوی و این میدان! به ما هم نشان دهید تا ما هم زبانمان به تعریف و تمجید باز شود. بیایید و بگویید شاید ما هم رسیدیم به اینکه همه مستنداتمان اشتباه است و از زاویه دید شما توانستیم حتی گلابی‌ها را دیده و از باغ سیب و گلابی برجام بچینیم. چرا اخم می‌کنید و ناراحتید، چرا از انتقاد دلخور می‌شوید، به ولله که اگر منتقدان بیشتر از شما نگران جواب دادن برجام نباشند کمتر از شما این نگرانی را ندارند. چرا دلنگرانی برای دستیابی به منافع ملی را ضربه به خود تفسیر می‌کنید؟ چرا فکر می‌کنید ما نشسته‌ایم تا کشتی شما غرق شود و بعد با کف و سوت زنان به جامعه بگوییم، دیدید نمی‌توانستند؟! منکر این موضوع نمی‌شویم که همیشه عده‌ای از زمین خوردن هر جناحی در این مملکت خوشحال می‌شوند اما این را هم می‌دانیم که اگر منتقدان را درست شناخته باشید، باید بدانید که همه را نباید با یک چوب راند.
اگر ما را درست بشناسید متوجه می‌شوید که پیرو خط رهبری‌ای هستیم که می‌فرمایند اگر دولتها نتوانند وعده‌های خود را محقق کنند، در واقع به نظام ضربه زده‌اند. هیچ منتقد دلسوزی که داعیه وطن‌پرستی و منافع ملی دارد از اینکه دولت اصلاحات، اصولگرا، اعتدالگرا شکست بخورد که به نظام ضربه وارد شود خوشحال نمی‌شود. پس لطفا با نگاهی منطقی به نقدهای دلسوزانه و منصفانه این موضوع را بپذیرید که پاسخگویی‌تان در دوسال اخیر که برجام امضا شده مناسب نبوده است همانطور که در زمان انجام مذاکرات و قبل از امضا و تصویب آن هم با منتقدان درست برخورد نکردید و نظر دلسوزانه‌شان را نشنیدید، کاش کمی پاسخگویی را در عمل اجرا می‌کردید و کمی هم به نصایح منتقدان گوش می‌دادید، شما که قطعا بیشتر از ما به نصیحت خداوند برای مشورت با بندگان پایبندید و می‌دانید که مشورت در کارهای کلان توصیه شده است.
شما قطعا می‌دانید که مشورت گرفتن توسط انبیای معصوم هم صورت می‌گرفته و نمونه بارز آن پیشنهاد سلمان فارسی به پیغمبر اسلام برای حفر خندق در جنگ بود که موجب پیروزی شد. همین نمونه نشان می‌دهد که حتی در مشورت قرار دادن توسط پیامبران هم هیچ منعی نیست و با این رویه از شما انتظار می‌رود ابتدا پاسخگوی اذهان عمومی باشید و سپس با منتقدان منصف مشورت کنید شاید گره‌ای از مشکلات با تغییر زاویه دید، سریعتر حل شود. 

نویسنده: مائده شیرپور

کد مطلب: 102908
 
Share/Save/Bookmark