میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶
 
 
حاجی‌صادقی:
مجلس انقلابی با تقویت مکتب قاسم سلیمانی محقق می شود
مجلس انقلابی با تقویت مکتب قاسم سلیمانی محقق می شود
 

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اگر می‌خواهید مردم انتخاب درست انقلابی داشته باشند نگذارید روحیه‌ی مکتب حاج قاسم سلیمانی کمرنگ شود.
حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش سراسری فرماندهان سازمان بسیج مستضعفین که با حضور فرماندهان عالیرتبه سپاه و بسیج در سالن ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین در حال برگزاری است با اشاره به ایام شهادت سرور زنان عالم حضرت زهرا(س) و فرهنگ فاطمی مبنی بر لزوم عبادت خالصانه گفت:حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند هرکسی با عبادت خالص رو به خدا آورد خدا بهترین مصلحت اش را برای او رقم می زند.
وی با اشاره به جایگاه رفیع شهادت شهید قاسم سلیمانی که نتیجه ی رفتار خالصانه وی بود تصریح کرد:حاج قاسم سلیمانی هم زندگی و هم شهادت پر برکتی داشت.این شهید با اخلاصش کاری کرد که تا قیامت همه مدیون او باشند و شهادتش مرگ تدریجی استکبار را سرعت ببخشد تا آمریکا بفهمد که شهادت او از خود او خطرناک تر است.درون مایه ی اثربخشی شهید سلیمانی اخلاص در عملش بود که مورد هدایت خاص و راهبری الهی قرار گرفت.
وی با اشاره به مولفه های تحول در سازمان بسیج مستضعفین، ابراز کرد: تحول مبنایی در بسیج یعنی تبیین فرهنگ بسیجی، در واقع بسیج فرهنگ و گفتمان قرآنی است که ریشه در فرهنگ فاطمی و عاشورایی دارد. حضرت زهرا(س)به ما گفتمان فاطمی که گفتمان بسیج است را یاد دادند تا با همه چیز جلوی دفن دین خدا گرفته شود. فرهنگ بسیجی یعنی قاسم سلیمانی، یعنی جهاد در راه خدا. بگذارید به بسیج تهمت بزنند و کارشکنی کنند اما بسیج برای دفاع از انقلاب پیش قدم می ماند.
وی اضافه کرد: امروز باید چند مولفه را در بسیج تقویت کرد تا به همان استاندارد مورد نظر رهبری تبدیل شود.بسیج باید نسبت به دین بصیرت داشته باشد. از نقطه ضعف بی بصیرتی، دشمنان برخی صحابه را مقابل اسلام گذاشتند لذا باید از لغزش فکری دوری جست و اگر بخواهیم به معنای واقعی مومن به دین باشیم باید بصیرت خود را افزایش دهیم.بسیجی باید در باب احکام و وظایف شرعی به دین شناسی قوی برسد.
حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: یکی از مهم ترین طرح های بسیج که در راستای تقویت بصیرت دینی عمل می کند، طرح صالحین بسیج است. باید در این طرح بسیجیان به بصیرت دینی لازم برسند. بصیرت به دین قدرت تکلیف گرایی به انسان می دهد تا هرجایی به لحظه وظیفه خود را بشناسد، در حقیقت بصیرت دینی به برنامه های ما جهت می دهد و به ما نسبت به توطئه ها مصونیت می بخشد.
حجت الاسلام حاجی صادقی عنوان کرد: دومین مولفه ی بسیجی تراز انقلاب؛ شجاعت و جسارت و عمل با بصیرت است.بسیجی آن کسی است که وقتی صراط مستقیم را شناخت دیگر به قضاوت ها کاری نداشته باشد.روحیه ی انقلابی بسیج بدون تعقل و منطق نیست بلکه به معنای ایستادگی مقتدرانه بر اصول و مبانی است.
وی اذعان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب برنامه ی چهل سال دوم بسیج است. امروز هیچ مدالی بالاتر از سربازی ولایت نیست. عزیزان به دستورات رهبری عنایت کنید چراکه با ولایت مداری مصون ماندن ما از انحراف تضمین می‌شود. تجربه می‌گوید اگر کسی با ولایت نباشد حتی اگر رئیس جمهور و سردار هم باشد عاقبت بخیر نمی شود.
وی ادامه داد: باید بصیرت افزایی بسیجیان نسبت به دشمنان افزایش یابد و نباید غفلت کرد. بسیجی سنگرنشین انقلاب است و نسبت به توطئه ها و وظایف بصیر است‌. بسیجی قدرت تکلیف شناسی دارد و نسبت به موفقیت ها و فرصت ها بصیرت دارد. بدون مبالغه باید حلقه های صالحین را به عنوان شبکه ی ارتقای بصیرت افزایی بسیج تقویت کنید.

کد مطلب: 112600
 
Share/Save/Bookmark