میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۳۸
 
 
هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال
پرسپولیس قوی سپید را قربانی می‌کند؟
پرسپولیس قوی سپید را قربانی می‌کند؟
 

تیم پرسپولیس که در هفته‌های اخیر راه کسب پیروزی را پیدا کرده، در دیدار با ملوان نیز به دنبال ادامه این روند است.
از امروز هفته شانزدهم لیگ برتر با برگزاری دو بازی آغاز می شود. در زیر نگاهی به دو دیداری که امروز برگزار می شود، داریم:

ملوان - پرسپولیس ساعت ۱۵:۱۵
تیم پرسپولیس هر چند هنوز در قامت یک تیم مدعی نتوانسته قد راست کند اما در هفته های اخیر راه پیروز شدن را یاد گرفته است. شاگردان خوزه تازه یاد گرفته اند که برای پیروزی باید ۹۰ دقیقه تلاش کنند و دست از مبارزه نکشند. هر چند که موتور گلزنی سرخ ها دیر روشن می شود اما انگیزه و فعل خواستن در این تیم نسبت به گذشته بهتر شده است.
در سوی دیگر میدان، ملوان انزلی هم به لحاظ جایگاه بهتر از پرسپولیس است و رده سوم را در اختیار دارد و هم به لحاظ شکل بازی قوی تر از شاگردان ژوزه نشان داده است. ملوان تا قبل از اینکه از پیکان شکست را پذیرا شود هفته های متوالی را با برد پشت سر گذاشته بود. قطعا رویارویی دوباره پژمان نوری با پیراهن ملوان مقابل پرسپولیس و همچنین رودررویی مازیار زارع با همبازیان قدیمی یکی از صحنه های جذاب لیگ خواهد شد. باید دید این بار هم پرسپولیس می تواند ملوان انزلی را قربانی اهداف خود کند و یا این شاگردان احمدزاده هستند که اجازه خودنمایی به سرخپوشان را نمی دهند.

نفت آبادان - ذوب آهن ساعت ۱۵:۱۵
روزگار دو تیم نفت آبادان و ذوب آهن خوش نیست. دست و پا زدن در انتهای جدول وجه تشابه دو تیم است. نفت آبادان با وجود اینکه در کادرفنی خود تغییراتی ایجاد کرد و کاسیمیرو به جای کاستا روی صندلی سرمربیگری آبادانی ها نشست هنوز تغییری در روند نتیجه گیری این تیم حاصل نشده است. تیم ذوب‌آهن هم با حضور فرهاد کاظمی جایگاهش در جدول تغییری نکرده و این تیم همچنان در معرض خطر قرار دارد. جدال دو تیمی که وضعیت یکسانی دارند هم می تواند جذاب باشد و هم سرنوشت ساز.
برنامه بازی های هفته شانزدهم به شرح زیر است:
امروز
ملوان - پرسپولیس
نفت‌آبادان - ذوب‌آهن

فردا ساعت ۱۵:۱۵
فجرسپاسی - پیکان
صبای‌قم - راه‌آهن
گهردرود - مس‌کرمان
نفت‌تهران - سایپا
تراکتورسازی - آلومینیوم
سپاهان - داماش

فردا ساعت ۱۷:۳۰
استقلال - فولاد

انصاری‌فرد: به فکر آقای گلی در پرسپولیس نیستم
مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس گفت: گرچه تشنه گلزنی هستم اما به آقای گلی فصل گذشته‌ام فکر نمی‌کنم.
کریم انصاری‌فرد در گفت‌وگو با فارس در خصوص بازی با ملوان اظهار داشت: به نظرم دو دیدار بسیار سخت و حساس را در مقابل تیم خوب و ریشه دار ملوان داریم. ابتدا باید در لیگ برتر و سپس در جام حذفی مقابل این تیم قرار بگیریم که در هر دو مسابقه به برد احتیاج داریم.
وی افزود: سرنوشت ما در لیگ برتر و جام حذفی طوری به ملوان گره خورده که اگر اشتباه کنیم، در هر دو جام ضرر خواهیم کرد. به همین دلیل با شرایطی که در حال حاضر داریم، با وجودی که روز سختی در انتظار ماست، اما می‌توانیم با برد زمین بازی را ترک کنیم. البته بازی در انزلی همیشه بسیار سخت و حساس است چون تیم ملوان هواداران بسیار خوبی دارد. ولی خوشبختانه تجربه بازیکنان‌مان آنقدر بالاست که این گونه مسائل برای ما مشکل ساز نشود.
وی در خصوص احتمال آقای گلی‌اش نیز گفت: من به هیچ عنوان به گذشته فکر نمی‌کنم که آقای گل بودم چون همه چیز تمام شده است. امسال به دنبال این هستم تا کم کم از آن شرایط خاص بیرون بیایم و برای پرسپولیس گلزنی کنم. من همیشه تشنه گلزنی‌ام چون وظیفه یک مهاجم همین است اما واقعا باید از تک تک بازیکنان پرسپولیس تشکر کنم که سعی کردند به من در هر بازی روحیه بدهند تا پایم به گلزنی باز شود، من فقط زحمات بازیکنان دیگر را تکمیل کردم و تا روزی که در پرسپولیس توپ بزنم مطمئن باشید برای گلزنی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم.
انصاری‌فرد در پاسخ به این سؤال که آیا پرسپولیس سهمیه آسیایی خواهد گرفت یا خیر، نیز گفت: خوشبختانه نسبت به ابتدای فصل از همه لحاظ آمادگی بازی‌های سخت و گرفتن سه امتیازهای لازم را داریم. تیم‌های دیگر از پرسپولیس شناخت دارند و با چشم بسته مقابل ما قرار نمی‌گیرند. شما ذوب آهن را دیدید که چگونه ۹ نفره قصد متوقف کردن ما را داشت. برخی‌ها می‌گفتند چون ذوب‌آهن ۹ نفره است ما باید چند گل دیگر می‌زدیم اما بعد از ۹نفره شدن، گل زدن به آنها سخت‌تر شده بود چون فشرده بازی می‌کردند و قصد دفاع از گل خود را داشتند. این موضوع کار را برای ما چند برابر سخت کرد.
وی افزود: امیدوارم با شرایط حال حاضر پرسپولیس و هماهنگی‌ای که در ساختار دفاعی و هجومی تیم وجود دارد هر چه سریع‌تر با توجه به فاصله نه چندان زیاد با صدر جدول، امتیازهای از دست رفته را جبران کنیم. البته نیم فصل دوم بهترین فرصت برای ما است تا به بهترین نحو خودمان را آماده بازی‌های حساس و گرفتن امتیازهای لازم کنیم.

کد مطلب: 78490
 
Share/Save/Bookmark