میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳
 
 
اقدام خوب روحانی
همانطور که یک رئیس‌جمهور در طول مدت ریاست جمهوری خود از پشتوانه مردمی برخوردار است...

همانطور که یک رئیس‌جمهور در طول مدت ریاست جمهوری خود از پشتوانه مردمی برخوردار است، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی هم از آن پشتوانه مردمی بهره می‌برند.
پشتوانه مردمی از یک نظام، آن را در مقابل بسیاری از تهدیدات بیمه می‌کند، این پشتوانه تا آنجا ادامه خواهد داشت که اختلافات درون حاکمیتی وجود نداشته باشد و اگر هم دارد، با انتشار آن در افکار عمومی، این پشتوانه قوی را از دست ندهد.
چندی بود که در فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور و از زبان شخصیت‌‌هایی سخنان درباره سپاه پاسداران زده می‌شد که متاسفانه باعث فرصت‌طلبی از سوی دشمنان خارجی و داخلی برای تخریب و ضربه زدن هم به دولت و هم به نیروی انقلابی و کارآمد سپاه پاسداران شده بود.
چنین اتفاقی قطعا به سود مردم، کشور و نظام اسلامی نبود، چرا که از یک سو یک نیروی مسلح انقلابی که تا پای جان در حال دفاع از مردم و کشور است و از سوی دیگر دولتی که مسئولیت اداره امور جامعه را برعهده دارد، انرژی و وقت خود را به پاسخگویی به یکدیگر می‌پردازند و از اهم مسائل جاری کشور غافل می‌شوند و همکاری‌‌های سازنده آنها یا قطع می‌شود یا کمرنگ، اصولا نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی ایران چه ارتش و چه سپاه از بدنه مردم ایران اسلامی تشکیل شده‌اند، شاید نتوان در میان نیروهای مسلح دنیا، یک ارتش و سپاه مردمی و انقلابی یافت که با تمام وجود خود در حفاظت و حراست از مردم و آرمان‌‌های انقلاب اسلامی اینگونه جانفشانی کند.
موفقیت‌‌های بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران هنگامی رقم خورده است که همه ارکان نظام در کنار هم و برای ایران گام برداشته‌اند، نمونه بارز آن را می‌توان دوران ۸ سال دفاع مقدس دانست.
هر چند در آن زمان برخی کج سلیقگی‌‌ها و ضعف‌‌ها وجود داشت، اما مهمتر از همه مردم برای دفاع از کیان و آرمان و دین خود، با حمایت از نیروهای مسلح و رزمندگان توانستند آن بحران را با پیروزی پشت سر بگذارند.
اکنون که دولت دوازدهم می‌رود تا کار خود را آغاز کند، برای این که با موفقیت‌‌های بزرگ همراه شود، نیازمند دست یاری همه نهادها، سازمان‌‌ها و ارگان‌‌ها به ویژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران خاصه سپاه پاسداران و حتی ارتش است، چرا که در شرایط کنونی منطقه بحران زده غرب آسیا و همه دسیسه‌‌ها و توطئه‌‌هایی که دیده می‌شود، بزرگترین امتیاز ایران در منطقه پرآشوب غرب آسیا، امنیت پایدار است.
ظرفیت‌‌ها و قابلیت‌‌های نیروهای مسلح در زمینه‌‌های گوناگون از جمله مهندسی، لجستیک، ترابری و حتی پروژه‌‌های علمی که می‌تواند با مساعدت و همکاری دولت عملیاتی شود، فرصتی برای دولت دوازدهم است.
دیدار فرماندهان ارشد سپاه پاسداران با رئیس‌جمهور حسن روحانی را پس از آن فراز و نشیب‌‌هایی که ایجاد شده بود می‌توان یک فرصت برای دولت دوازدهم دانست.
سپاه پاسداران دارای قابلیت‌‌ها و ظرفیت‌‌های بالایی است که تاکنون بخش اندکی از آنها مورد استفاده دولت قرار گرفته است و اگر همکاری‌‌های دوطرفه گسترش یابد، می‌توان امیدوار بود که در زمینه‌‌های اقتصادی و سازندگی اتفاقات بزرگی در کشور بیفتد. دولت‌‌ها در جمهوری اسلامی ایران باید به نیروهای مسلح ضمن اعتماد، برای پیشبرد اهداف کشور از امکانات و ظرفیت‌‌های ارتش و سپاه بهره ببرند.
دیدار روز دوشنبه فرماندهان ارشد سپاه و روحانی، بازتاب‌‌های گسترده‌ای در داخل و خارج داشته است، مردم انقلابی از این اقدام استقلال کرده و آن را اقدامی علیه دشمنان انقلاب اسلامی تلقی کرده‌اند.
اما دشمنان خارجی از این بابت نگران و پریشان هستند، همین پریشان حالی آنها برای انقلاب اسلامی ‌نعمت بزرگی است که نشان می‌دهد، همبستگی و در کنار هم بودن در ایران اسلامی، تنها راه پیشرفت در کشور است. از اقدام خوب رئیس‌جمهور تقدیر می‌کنیم، به امید آن که فاصله‌‌ها پایان یابد.

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 100207
 
Share/Save/Bookmark