میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ تير ۱۳۸۸ ساعت ۰۴:۲۶
 
 
کارنامه پرزوویچ گزینه سرمربیگری تیم پرسپولیس
"لوکا پرزوویچ"، یکی از گزینه‌های سرمربیگری تیم فوتبال پرسپولیس تجربه سه سال فعالیت در فوتبال آسیا را دارد و تیم‌های السد قطر و تیم ملی بحرین را هدایت کرده است.
به گزارش سرویس ورزشی جهان ؛ لوکا پرزوویچ 57 ساله فوتبال حرفه‌ای خود را از سال 1969 در تیم "هایدوک اشپیلت" یوگسلاوی آغاز کرد. او تا سال 1980 در این تیم حضور داشت و سپس تصمیم به بازی در لیگ‌های خارجی گرفت. لوکا تیم "اندرلشت" بلژیک را برای ادامه بازی انتخاب کرد و تا سال 1986 این تیم را همراهی کرد.
پرزوویچ در سال 1986 مجددا به یوگسلاوی بازگشت و بازهم به تیم هایدوک اشپیلت پیوست. فصل 88-1987 آخرین فصل فوتبالی لوکا پرزوویچ بود و او در این سال رسما با دنیای فوتبال خداحافظی کرد. لوکا طی سال‌های 1974 تا 1983 عضو تیم ملی یوگسلاوی بود و 17 بازی نیز برای این تیم انجام داد.
لوکا پرزوویچ دو سال پس از خداحافظی از دنیای فوتبال به جرگه مربیان پیوست و در سال 1990 هدایت تیم هایدوک اشپیلت را برعهده گرفت، همکاری کوتاه مدت او با تیم زادگاهش به دوری دوساله وی از دنیای فوتبال منجر شد. لوکا در سال 1992 هدایت تیم اندرلشت بلژیک را برعهده گرفت و تا پایان فصل این تیم هدایت کرد. "خنک" بلژیک دیگری تیمی بود که پرزوویچ طی سال‌های 1993 تا 1994 در آن حضور داشت.
مارسی فرانسه مهمترین تیمی است که لوکا پرزوویچ هدایت آن را برعهده داشته است. او در سال 1995 به مارسی رفت اما خیلی زود همکاریش با این تیم به پایان رسید. او تا سال 1997 به دور از فوتبال بود تا اینکه مسئولیت فنی تیم "گنجربیرلیغی" ترکیه را پذیرفت. وی در سال 98 دوباره به بلژیک برگشت و این بار سرمربی تیم "استانداردلیژ" شد. او در کارنامه‌اش سابقه هدایت تیم شارلروا بلژیک را نیز دارد.
در تمام این سال‌ها افتخار چشمگیری در فوتبال اروپا نصیب پرزوویچ نشد تا اینکه او در سال 2003 تصمیم به حضور در فوتبال آسیا گرفت. وی در این مدت یکبار با تیم السد قهرمان لیگ قطر شد و پس از آن به تیم ملی بحرین رفت. حضور دوساله در تیم ملی بحرین و ناکامی در راهیابی به جام جهانی 2006 فصل آخر مربیگری پزوویچ است. او این بار پس از سه سال دوری از فوتبال به دنبال مربیگری پرسپولیس است.
کد مطلب: 18900
 
Share/Save/Bookmark