میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۲
 
 
خلاصه‌ای از جلسه روز گذشته مجلس
استقرار شعبه ثبت اموال مسئولان در مجلس ظرف ۳ هفته آینده

استقرار شعبه‌ای از سامانه ثبت اموال و اسناد مسئولان در مجلس ظرف ۳ هفته آینده، تکلیف مجلس به وزارت آموزش و پرورش برای اعمال مدرک تحصیلی بدون رعایت سقف برای فعالان آموزشی، اعلام وصول سوالی درباره علت نبود برنامه عملیاتی جهت مصرف استاندارد آب، انتقاد از استرداد لایحه مدیریت خدمات کشوری، وعده رئیس سازمان فضایی برای پرتاب سه ماهواره ایرانی تا پایان سال مهمترین اخبار جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی بود.
جلسه علنی مجلس به ریاست مسعود پزشکیان برگزار شد و طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در دستورکار نمایندگان قرار گرفت.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس هم در حاشیه جلسه علنی با اشاره به اینکه ظرف ۳ هفته آینده شعبه‌ای از سامانه ثبت اموال و اسناد مسئولان در مجلس مستقر می‌شود، تاکید کرد که هیچ یک از نمایندگان مخالف ثبت اموال و اسناد خود نبوده و هر یک از نمایندگان می‌تواند داوطلبانه اطلاعات خود را به طور شفاف در اختیار مردم قرار دهد.
در جریان بررسی طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای وزارت آموزش و پرورش را مکلف به واگذاری یا اجاره املاک مازاد خود کرد.
همچنین نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای دیگر وزارت آموزش و پرورش را مکلف کردند تا برای فعالان آموزشی در مدارس مدرک تحصیلی بالاتر آنها را بدون رعایت سقف قبول کند.
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به نشست این فراکسیون از وعده رئیس سازمان فضایی کشور برای پرتاب سه ماهواره جدید ایرانی تا پایان سال خبر داد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر نیز ناظران در شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی استان‌ها را انتخاب کردند که بر این اساس از هر استان یک نماینده در این شورا حضور دارد. نمایندگان در ادامه بررسی هایشان دولت را مکلف کردند تا حداکثر تا پایان سال تحصیلی ۱۳۹۸ – ۱۳۹۹ همه واحدهای آموزشی تحت مدیریت خود را منحصرا به دو صورت دولتی و غیردولتی اداره کند. به منظور تامین نظر شورای نگهبان نیز لایحه موافقت‌نامه سرمایه‌ گذاری بین ایران و دولت مجارستان اصلاح شد.

کد مطلب: 111205
 
Share/Save/Bookmark