میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۱
 
 
١٠ اقدام راهبردى جناب رئیسى
جناب آقای رئیسی رئیس جمهور منتخب !...
به جهت صيانت از راى همه کسانی كه با اميد به بهبود اوضاع آينده كشور پای صندوق های رای آمدند نكاتى كه بنظرم ميرسد را تقديم می كنم ، اميدوارم مفيد باشد.
۱- خودتان و اعضاى كابينه مشكلات كشور را گردن تحريم و دولت هاى قبل نيندازيد، زيرا با آگاهى از چنين وضعيتى وارد عرصه انتخابات شديد.
۲- از اعضاى كابينه بخواهيد از افتتاح و كلنگ زنى پروژهاى تبليغاتى اكيدا خوددارى كنند. طرح ها بايد مبتنى بر سند آمايش سرزمين، توسعه كشور - استان - شهرستان و متكى بر اسناد و مطالعات علمى باشد.
۳- اصل تفكيك و استقلال قوا را حتما و بطور جدى در سرلوحه كار دولت قراردهيد. مبادا به نام رفاقت، هم فكر و هم جهت از نظر سياسى با ساير قوا شاهد مداخله قواى سه گانه در كار هم باشيم.
۴-مبناى كار دولت را بر عقلانيت، خردجمعى، اخذ مشورت با نخبگان، اجتناب از استبداد راى، پرهيز از توسل به شيوه ها و ابزارهاى تبليغاتى و شعارگرايی در مديريت اجرايی را همواره مورد توجه قرار دهيد.
۵- دولت خود را از ابتدا پاسخگو قرار دهيد و خودتان براى عملى شدن آن پيشقدم شويد. به همكاران دولت مدارا، شرح صدر، تحمل نقد پذيرى را تاكيد و از پرسشگرى رسانه ها حمايت كنيد.
۶- هرگونه اقدام و وعده توسط دولت بدون روشن بودن منابع مالى و صرفا سفارشى از اين و آن را اكيدا ممنوع نماييد.
۷- واگذارى مسئوليت ها را فقط براساس توانايی ها، صلاحيت ها، كارآمدى، تجربه و تخصص و در يک كلام شايسته سالارى انجام دهيد و بس.
۸- دولت شما بايد چشم بينا و گوش شنوا داشته باشد. بازرسى و نظارت ها را جدى بگيريد و از ابتدا اجازه بروز مفاسد را ندهيد و با خاطيان، خودتان قبل از هر كس برخورد كنيد.
۹- مردم نجيب و رنجديده كشورمان از وعده ها، شعارها و بى عملى برخى مسولان خسته و به ستوه آمده اند. به اعضاى دولت خود از بالا ترين تا پايين ترين سطح بفرماييد اختلاف نظرهای كارى خود را به ميان مردم نياورند.
۱۰- همه شايستگان از زنان و مردان و دلسوزان كشور فقط در يک جناح سياسى نيستند. شما مى توانيد نه فقط روش مديريتى بلكه شرايط فرهنگى، سياسى و اجتماعى كشور را هم بهتر و بسامان تر كنيد.
اگر با اين نكات موافقيد پس درنگ نكنيد.

نویسنده: دکتر علی دارابی
کد مطلب: 118992
 
Share/Save/Bookmark