میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۸
 
 
باج‌گیری به جای مبارزه با تروریسم
جمله کوتاه «مبارزه با تروریسم» این روزها ابزار باجگیری برای پدرخوانده تروریسم شده است...

جمله کوتاه «مبارزه با تروریسم» این روزها ابزار باجگیری برای پدرخوانده تروریسم شده است. تروریست‌پرورهای جهان این روزها با خلاقیت خاصی به جای اینکه خود را در معرض مطالبات افکار عمومی و پاسخگو درباره بلایی که بر سر جهان آورده‌اند ببینند در حال طرح و برنامه‌ریزی برای باج‌گیری از نوزاد نامشروعی هستند که دامن جهان را آلوده کرده است.
قبلا این کشورها با ادعای آزادی و حمایت از مخالفان حکومت‌ها به هر کشوری که قصد مقابله با زورگویی‌شان را داشت لشکر می‌کشیدند و از منشور مللمتحد هم بند حقوق‌ بشری جعل می‌کردند! امروز اما با همین ترفند برای مبارزه با تروریسم با کشورهایی مقابله می‌کنند که در میدان عمل در حال مبارزه با تروریست‌ها هستند و این مسئله از دیگر رفتارهای بحران‌ساز سعودی درروزهای اخیر دیده شده است. عربستان که پرونده سنگین حقوق بشری به دلیل برخود خشن با مردم کشور خودش و در عین حال کشتار مسلمانان جهان دارد و رد پای جنایتش این روزها با کودک‌کشی در یمن عیان شده است مدعی است که قطر به تروریست‌ها کمک می‌کند و باید جهان عرب مقابل این کشور بایستد!!
عربستان که دو سال است کودکان یمنی را به بهانه‌های واهی و برای اینکه یمنی‌ها چهره وهابی خبیثشان را شناسایی کرده‌اند و زیر بار زورگویی نمی‌روند به خاک وخون می‌کشد و جهان غرب سازمان ملل را هم با ثروتهای بی‌حد و حصری که با حمایت از صهیونیستها به جیب زده است خریده و به زبانشان بست زده است اینبار در حالی ادعا می‌کند قطری‌ها با تروریست همراهی می‌کنند که خودش تا زانو در خونابه‌ای که از کشتار مردم بی‌گناه جهان در صنعا، تعز، سعده، مارب و حتی در مسجد‌الحرام و منا در سال ۹۴ راه انداخته است قرار گرفته و نتوانسته نشانه‌های آشکاری از همراهی با داعشی‌ها و تروریست‌ها و صهیونیست‌ها عیان شده را مخفی کند.
عربستان فراموش کرده که نفر اول حمله تروریستی به برج‌های دو قلوی امریکاست، انگار یادش رفته که محافل حقوق بشری هم از اینکه نمی‌توانند مقابل جنایات این رژیم موضع سنگین بگیرند ناراحتند و این ابراز ناراحتی چندبار از زبان بان‌کی‌مون هم حتی بیان شده بود!! اما این کشور حالا داعیه مبارزه به تروریسم دارد و برای این ادعا از قطر شروع کرده است!! بهتر است عربستان اگر می‌خواهد مسیرش را در مبارزه با تروریست واقعی تعریف کند ابتدا سری به اتحادیه عرب و پیشنهاد خودش درباره اخراج حکومت قانونی سوریه از این اتحادیه بزند! اگر قرار است با تروریسم مبارزه‌ای صورت بگیرد آل‌سعود ابتدا حملاتش را به یمن، و سپس کمک‌های مالی‌اش را به داعش و حمایتهای معنوی را از صهیونیست‌ها بردارد.

کد مطلب: 99613
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark