میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۱
 
 
خرازی:
باید به خاطر رئیس‌جمهور اجاره‌ای توبه کنیم
باید به خاطر رئیس‌جمهور اجاره‌ای توبه کنیم
 

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه باید به خاطر رئیس‌جمهور اجاره‌ای (حسن روحانی) توبه کنیم و بپذیریم که اشتباه کردیم، گفت: نتیجه اشتباه و غلط ما در تشخیص نادرست وضعیت امروز است که به وجود آمده و ما باید این اشتباه را بپذیریم.

سیدصادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان در ششمین مجمع عمومی حزب متبوعش در سالن ستاد توان‌افزایی تهران، اظهار داشت: امروز تمام موضوعات داخل کشور را می‌توان به نحوی به خارج از کشور نسبت داد.
وی افزود: کاستی‌ها، ‌مدیریت نابخردانه، مشکلات مدیریتی و عدم شناخت از مسائل را می‌توان به موضوعات خارجی نسبت داد و بگوییم که همه این‌ها سرنوشتی است که خارجی‌ها بر ما تحمیل کرده‌اند.
خرازی در حالی که به صورت آنلاین با فعالان این حزب در سراسر کشور صحبت می‌کرد، خطاب به آنها گفت که من به شما عرض می‌کنم که بیش از ۸۰ درصد مشکلات و معضلات کشور به نقطه عطفی از بحران شناخت مدیران از داخل کشور است.
دبیرکل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه بزرگ‌ترین بحران کشور تشخیص سره از ناسره است و گوشی برای شنیدن نداریم، از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام یاد کرد و گفت: بزرگ‌ترین خصلت آیت‌الله هاشمی شنیدن بود و قدرت او بر شنیدن و تحمل نظراتی که شاید با آنها موافق نبود، ‌اما امروز ما می‌بینیم که کسی گوش شنیدن ندارد می‌خواهند متکلم وحده باشند؛ بزرگ‌ترین درد جامعه ما این است که نمی‌خواهند دردها و مشکلات جامعه را بشنوند و همین‌طور آنچه که بر اساس امیال نفسانی خود، درست و نادرست را به خارجی‌ها نسبت بدهند.
خرازی با تأکید بر اینکه مشکل کشور مدیریتی است،‌گفت: مشکل ما این است که یک آدم حسابی مثل ماهاتیر محمد (نخست‌وزیر کشور مالزی) نداریم که درد مردم و مشکل کشور را بفهمد، ماهاتیر محمد همان روزی نخست‌وزیر شد که میرحسین موسوی نخست‌وزیر بود. خط فقر مالزی ۷۸ درصد بود و مردم بر روی درخت‌ها می‌خوابیدند اما اکنون ببینید که مالزی نسبت به ایران در چه شرایطی قرار گرفته است.
وی یادآور شد: مگر ۴ سال پیش در کنگره حزب ندای ایرانیان تذکر داده نشد که این روند ما را به نابودی و انحطاط می‌کشد. نسل اول و دوم در پرتو خودبزرگ‌بینی و خودبرتر‌بینی در آستانه صده قرن و هزاره جدید باز هم مشغول برنامه‌ریزی‌های خودشان هستند و این ساخت و سازهای کهنه‌ای که در ادبیات فعلی کشور حاکم است به دلیل وجود این افراد است.
وی با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور و وزیر اجاره‌ای دوای امروز درد ما نیست، خاطرنشان کرد: دوای درد ما این است که هر گروهی که موفق می‌شود صادقانه بتواند نیروهای مسؤولیت‌پذیر و نیروهای کارآمد خود را وارد عرصه کند.
خرازی بر این باور است که وضعیت فعلی نتیجه تشخیص نادرست بوده و اصلاحات در این تشخیص نادرست نقش داشته است.
خرازی با تأکید بر اینکه اقتصاد یک کار فنی و دو دو تا چهار تا است، گفت: در مسائل اقتصادی نمی‌توان مسائل انتزاعی را وارد کرد در اقتصاد دو دو تا ۱۸ نمی‌شود بدبختی‌های امروز ما این است که ما می‌خواستیم با اقتصاد با منبر و محراب و فلسفه و ارزیابی‌های نادرست و ناغلط برخورد کنیم و کشور را اداره کنیم.
وی با تأکید بر اینکه باید به خاطر رئیس‌جمهور اجاره‌ای (حسن روحانی) توبه کنیم و بپذیریم که اشتباه کردیم، گفت: نتیجه اشتباه و غلط ما در تشخیص نادرست وضعیت امروز است که به وجود آمده و ما باید این اشتباه را بپذیریم.

کد مطلب: 116831
 
Share/Save/Bookmark