میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۶
 
 
خواب زمستاني در گرماي تابستان
يكي از اعضاي مجمع روحانيون به بهانه حمايت از غزه، و احتمالا به گمان پاك شدن حافظه مردم گفته است: «عده‌ای نادان و مغرض در طی...

يكي از اعضاي مجمع روحانيون به بهانه حمايت از غزه، و احتمالا به گمان پاك شدن حافظه مردم گفته است: «عده‌ای نادان و مغرض در طی سال‌های گذشته شایعه‌ای درآوردند که یکی از جریان‌های وابسته به اصلاحات شعار نه عزه، نه لبنان را مطرح کرده است. بنده رسما اعلام می‌کنم این یک دروغ شاخدار است. هیچ‌کس از وابستگان به اصلاحات و کسانی که به امام و به انقلاب ایمان دارند، هرگز چنین اعتقادی نداشته‌اند.»
سید‌هادی خامنه‌ای اضافه كرده است: «ما باید این شعار دروغین را با همه ابزارهایی که داریم عملا تکذیب کنیم؛ از این‌رو باید به این مظلومین کمک کنیم و بگوییم آنچه که بعضی نادان‌ها و مغرضان می‌گویند دروغ و کذب است.»
اما بيان اين عبارات نياز به برخي اشارات و تذكرات دارد.
به نظر مي‌رسد برخي‌ها خيلي دير ياد مظلوميت فلسطين و البته مومن بودن به امام و انقلاب افتاده‌اند. گويي طي اين ۵ سال نمي‌توانستند اين دروغ به اصطلاح شاخدار را تكذيب كنند. آناني كه آن‌روزها نان‌شان در روغن مخالفان و معاندان نظام بود و براي غلبه بر جمهويت نظام، دست نياز به سوي هر بي‌سر و پايي دراز كرده بودند، حالا يادشان افتاده كه آنان كه شعار «نه غزه نه لبنان...» مي‌دادند، از قومشان نبوده است.
نادان و مغرض، آناني بودند كه يادشان رفت آرمان‌هاي امام و انقلاب چه بود. آناني كه وقتي به عكس امام و به آرمان‌هاي امام توهين شد، نه دستي به قلم بردند و نه كلامي بر زبان راندند تا از مظلوميت انقلاب دفاع كنند. آناني كه وقتي به خيمه‌هاي عاشورايي مردم جسارت شد، به جاي محكوميت آن، به اهانت‌كنندگان لقب «مردم خداجو» دادند.
اشكال كار اينجاست كه عده‌اي روي پاك‌سازي حافظه تاريخي مردم حساب باز كرده‌اند. خود را طلبكار از نظام مي‌دانند، خود را بزرگ نشان مي‌دهند و مي‌گويند ما از حقمان! گذشتيم. اشكال كار اينجاست كه عده‌اي فراموش كردند، از آن گستاخي‌ها و شعارهاي ضد انقلابي و ضدامامي سندي محكم نظير عكس و فيلم منتشر شد و اتفاقا خيلي‌ها در آن سوي مرزها براي اين بي‌حرمتي‌ها كف زدند. ايراد عده‌اي اين است كه به بدترين شكل ممكن خود را به خواب زده‌اند. در ميانه تابستان، خواب زمستاني مي‌چسبد؟!
شعار «نه غزه، نه لبنان...» فقط يك شعار نبود. اين شعار مكنونات قلبي عده‌اي را نشان مي‌دهد كه فقط زماني از امام و راه و مكتب او سخن مي‌گويند كه به سودشان باشد يا نظر پير جماران بر خلاف نظرشان نباشد.
آقاياني كه پس از گذشت ۵ سال يادشان افتاده بايد با همه ابزارهايشان اين شعار را تكذيب كنند، بد نيست نگاهي به تيترها، عكس‌ها و مقاله‌هاي رسانه‌هايشان بيندازند. قطعا دستگيرشان مي‌شود كه «نه غزه، نه لبنان...» يك ايدئولوژي است. ايدئولوژي عده‌اي كه خود را اصلاح‌طلب مي‌دانند، اما در مقابل افساد غده سرطاني منطقه سكوت كرده‌اند.
آقايان اصلاح‌طلب كافي است رسانه‌ها و روزنامه‌هاي متبوع خود را تورقي كنند و از نظر بگذرانند. روز يكشنبه، صهيونيست‌ها با حمله به شجاعيه جنايتي ديگر را رقم زدند، اما براي اغلب روزنامه‌هاي اصلاح‌طلب، تيتر و عكس سيد‌حسن خميني، علي كريمي، محمدرضا عارف، قيمت خودرو، قطعنامه ۵۹۸ و... اهميت بيشتري داشت. راستي جاي غزه و كودكان كشته‌اش كجا بود؟

کد مطلب: 88273
, مولف : مهدي رجبي
 
Share/Save/Bookmark