میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان مقاله
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۰۶
 
 
اعتراض به حقوق مغفول مانده زندانیان ویرجینیا
بازداشت‌شدگان دورافتاده‌ترین زندان ایالت "ویرجینیا" آمریکا با هدف به تصویر کشیدن ظالمانه‌ترین نقض‌های حقوق بشر، شرایط توهین‌آمیز و...

بازداشت‌شدگان دورافتاده‌ترین زندان ایالت "ویرجینیا" آمریکا با هدف به تصویر کشیدن ظالمانه‌ترین نقض‌های حقوق بشر، شرایط توهین‌آمیز و سوءاستفاده جسمی و جنسی نگهبانان زندان از آنها، اعتصاب غذا می‌کنند.
برنامه‌ریزی گروهی از زندانیان در زندان بدنام " Red Onion" ایالت "ویرجینیا" در آمریکا برای اعتصاب غذا در ۲۲ ماه مه سال ۲۰۱۲ میلادی در اعتراض به نقض حقوق زندانیان صورت گرفت؛ زندانیان ویرجینیا قصد دارند تا با برگزاری این اعتصاب غذا از سازمان تادیب این ایالت بخواهد تا از مقررات خود در زمینه وعده‌های غذایی، وضعیت بهداشت، ایمنی و روند رسیدگی به شکایتهای زندانیان پیروی کند.
به گزارش وبسایت انجمن مدافعان حقوق بشر، "Red Onion" یکی از دورافتاده‌ترین زندانها در کشور آمریکا است؛ زندانی که سالهاست به دلیل شرایط وحشیانه و ظالمانه‌ای که در آن حاکم است، تحت بررسی‌های دقیق و خاص قرار گرفته است.
در بیانیه‌ای که از سوی یکی از نمایندگان شرکت‌کننده در اعتصاب غذای زندان ویرجینیا صادر شده، آمده است: ما از اینکه با ما مثل حیوان رفتار می‌شود،‌ خسته شده‌ایم؛ تنها دو دسته "ظالم" و "مظلوم" در زندان وجود دارد؛ ما که دسته مظلوم هستیم با وجود اختلافات جنسی، تفاوت در گروهی که به آن وابسته هستیم و اختلافات نژادی و مذهبی دور هم جمع می‌شویم؛ ما اعضای باندهای رقیب هستیم اما در حال حاضر به عنوان کسانی که خواهان انقلاب هستند، با یکدیگر متحد شده‌ایم.
برخی از خواسته‌های زندانیان شامل حق داشتن غذاهای کاملا پخته شده، حق داشتن سلولهای تمیز، حق آگاهی از هدف و مدت بازداشت آنها و درخواست برای پایان جداسازی‌ها و تفکیکهای نامحدود است و این خواسته‌های ابتدایی موید این اصل است که هر کس دارای این حق است که شخصیت حقوقی و حقیقی او در همه جا مراعات گردد.
این اعتراضات در حالی صورت می‌گیرد که دیده‌بان حقوق بشر پیشتر در گزارش سال ۱۹۹۹ خود درباره این زندان اینطور نتیجه‌گیری کرده است که سازمان تادیب ویرجینیا در پذیرش اصول اساسی در مورد اجرای اعمال تادیبی صحیح و قوانینی که از زندانیان در برابر رفتارهای توهین‌آمیز، تحقیر‌آمیز و یا بی‌رحمانه محافظت می‌کند، ناکام مانده است. زندانیان ویرجینیا بعد از سرخوردگی از روشهای قانونی و اجرایی، این اعتصاب غذا را برگزار می‌کنند تا این نوع شرایط توهین‌آمیز در زندان را افشا کنند.

کد مطلب: 74593
 
Share/Save/Bookmark