داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۳
 
 
خسته شديم از طرح و نقشه راه فلان
مهسا صحت طلب:
همزمان با روز ملي عفاف و حجاب و طي مراسمي، نقشه راه كارگروه مد و لباس رونمايي شد.
رئيس كارگروه مد و لباس در اين مراسم اظهار داشت: مشكلات زيادي در حوزه لباس و مد اسلامي - ايراني داشتيم ضمن اينكه نمايشگاهي كه در اسفندماه برگزار شد، نيز با ضعف‌هاي بسياري همراه بود؛ تجربه توليد و عرضه اين آثار باعث شد تا روش‌هاي صحيح عرضه مد اسلامي را پيدا كنيم.
وي خاطرنشان كرد: در نقشه راه سه ارزش هويت، شادابي و سلامت در اولويت قرار دارد ضمن اينكه ايجاد پارك فناوري مد و لباس نيز باعث مي‌شود تا ايده‌هاي ما به صورت كاربردي اجرايي شود و صاحبان و متوليان اين صنعت دائماً در تعامل باشند.
***
نمي دانم چرا اين روزها يك چيزهايي مد مي شوند كه معمولا هيچ كاربردي ندارند. نمي دانم چرا مسئولان ما مدام در حال پرده برداري، رونمايي،‌گشايش، آغاز، افتتاح و... از فلان طرح و نقشه و راه هستند و ما كه مردم باشيم هم معمولا هيچ كاركرد اجرايي و به درد بخوري نمي بينيم. ديروز همزمان با روز ملي عفاف و حجاب "نقشه راه كارگروه مد و لباس" رونمايي شد.
مي بينيد چه اسم دهان پركن و قلمبه سلمبه‌اي دارد؟
متاسفانه طي اين سال هايي كه از انقلاب اسلامي‌مان گذشته است، مسئولان فرهنگي كشور كمترين دغدغه را نسبت به موضوع مهمي چون مد و لباس فاخر اسلامي ايراني داشته اند. موضوعي كه قصور در آن سبب شده تا اين روزها پشت ويترين فروشگاه هاي عرضه پوشاك لباس هايي را ببينيم كه تماشا كردنش هم خجالت آور است، چه رسد به آنكه بخواهيم آن ها را به
تن كنيم.
اما همين لباس هاي خجالت آور را برخي ها با افتخار! مي پوشند و مي شوند مانكن هاي متحرك در سطح شهر. بعد نيروي انتظامي تصميم مي گيرد گشت ارشاد راه بيندازد و جلوي اينگونه برهنگي فرهنگي و فرهنگ برهنگي را بگيرد.
به خوب و بد كار نيروي انتظامي كاري نداريم. به اين كار داريم كه خيلي ها پيش از اين و پيش تر از اين آنچه وظيفه شان بوده و بر دوش داشته اند را عمل نكرده اند و كار را به جايي رسانده اند كه داد همه را درآورده است.
اين بار هم يك طرح و نقشه اي ريخته شده است ولي بايد به ما حق بدهيد كه چندان خوشبين نباشيم. به ما حق بدهيد چون تاكنون نديده ايم مسئولان فرهنگي كشور از توليدكنندگاني كه دلشان براي فرهنگ اين مملكت مي سوزد، حمايت شاياني كنند. به ما حق بدهيد خيلي خوش بين نباشيم و همه چيز را به آينده موكول كنيم.
کد مطلب: 67393
 
Share/Save/Bookmark