میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۸
 
 
بودجه ۱۹۸۸هزار میلیارد تومانی سال ۱۳۹۸ در مجلس

تقدیم بودجه ۱۳۹۹ به مجلس از سوی رییس جمهور، مخالفت با قانونی‌ شدن شوراهای محلی، افزایش عوارض نوسازی، اعلام وصول سوال از وزیران نیرو و اقتصاد از مهمترین اخبار جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی بود.
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی و با حضور حسن روحانی رئیس جمهور، محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه و امیری معاون پارلمانی رییس جمهور برگزار شد و تقدیم لایحه بودجه سال ۹۹ توسط روحانی در دستور کار این جسله قرار گرفت. رئیس جمهور در این جلسه بودجه ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومانی سال ۱۳۹۸ را تقدیم مجلس کرد.
دراین جلسه یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به سخنان رییس جمهور در تشریح جزییات لایحه بودجه سال آینده گفت که بهتر بود نمایندگان در حضور رییس جمهور تذکرات و نقطه‌نظرات خود را مطرح می‌کردند. حاجی دلیگانی افزود: متاسفانه شرکت‌های دولتی هم در گران کردن کالا و خدمات خود از دیگران سبقت گرفته‌اند.
اسدالله عباسی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس هم با اعلام اینکه لایحه بودجه، ۴ اسفند ماه در صحن مجلس بررسی می‌شود، گفت: هم اکنون استیضاح سه وزیر کشور، نفت و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار دارد وی افزود: ظرف امروز(روز یکشنبه) و دوشنبه امروز سه وزیر یاد شده با حضور در کمیسیون های مربوطه به دغدغه های نمایندگان پاسخ خواهند گفت.
همچنین اکبر رنجبرزاده، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در جلسات خود نمایندگان خود را برای عضویت در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ انتخاب می‌کنند. در ادامه جلسه نمایندگان با ۱۰۱ رای موافق، ۷۹ رای مخالف و پنج رای ممتنع از مجموع ۲۳۴ نماینده حاضر با رد یک استفساریه با قانونی شدن شوراهای محلی مخالفت کردند. همچنین نمایندگان در بررسی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، عوارض نوسازی را به دو و نیم درصد افزایش دادند. در ادامه جلسه، نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. در این جلسه علی اصغر یوسف نژاد ۴ سوال از وزیران نیرو و اقتصاد اعلام وصول شد.

کد مطلب: 111935
 
Share/Save/Bookmark