میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳
 
 
مقاومت دشمن‌شکن
دو هزار اسیر فلسطینی در سخت‌ترین شرایط درست در دل رژیم صهیونیستی به اعتصاب غذا دست زدند، اعتصابی که جلوه دیگری از...

دو هزار اسیر فلسطینی در سخت‌ترین شرایط درست در دل رژیم صهیونیستی به اعتصاب غذا دست زدند، اعتصابی که جلوه دیگری از مقاومت با دستان خالی مقابل غاصبان را به رخ می‌کشید و وجه دیگری از انتفاضه را به جهانیان نشان می‌داد. دو هزار مرد و زن فلسطینی چهل روز بر مدار مقاومت ماندند و لب به غذا نزدند، نه خواهش‌ها و نه حتی تهدیدهایی که از سوی اسرائیل روانه می‌شد اراده‌شان را نمی‌توانست بشکند، در این مسیر حتی کوچکترین حمایتی از کنوانسیون‌های فاخری که دولت‌های غربی تنها برای مرعوب کردن کشورهای جهان سوم از آن بهره برده و با واژه‌های حقوق بشری از آنها سوء‌استفاده می‌کنند، صورت نگرفت.
چهل روز اسرای فلسطینی برای گرفتن حقشان مقاومت کردند چهل روزی که در دنیا با وجود حوادث وحشتناکی چون حملات تروریستی که از انگلستان تا سوریه و یمن صورت می‌گرفت باعث نشد که خبر اعتصابشان یک لحظه هم در سایه قرار بگیرد تا بالاخره مقاومتشان نتیجه داد. چهل فلسطینی با دستانی خالی در دل زندان‌های مخوف رژیم صهیونیستی مقاومتی از خود نشان دادند که می‌تواند الگوی مردم استکبار ستیز واقع شده و برایشان نمود عینی پیروزی مقاومت با دستان خالی باشد.
البته این چهل تن تنها اعضای جبهه مقاومتی که پیروز شدند نبودند، جریان مقاومت برای هر کسی که به آن ایمان بیاورد پیروزی به همراه خواهد داشت چرا که اعضای این جریان به وعده‌ای که خداوند در قرآن به آنها داده است معتقدند و خداوند هم هیچ‌گاه خلف وعده نخواهد کرد و به مقاومت کنندگان و مجادله کنندگان در برابر ظلم نوید فتح و پیروزی عظیمی داده است. آنچه در این میان باید مورد توجه باشد نقش ایستادگی و مقاومت اسرای فلسطینی است بگونه‌ای که بسیاری تاکید دارند که نه مذاکرات سازش و حتی هشدارهای نهادهای بین‌المللی بلکه ناتوانی رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت اسرا بوده که زمینه‌ساز تسلیم شدن این رژیم در برابر خواسته‌های اسرا شده است.
بر این اساس می‌توان گفت که دستاورد اسرای فلسطینی تنها تحقق مطالباتشان نبوده بلکه پیامی بزرگ برای ملت فلسطین بوده که با راه مقاومت می‌توان به اهداف خود تا آزادی فلسطین دست یافت. نکته مهم آنکه نشست سران عرب با آمریکا اخیرا در ریاض برگزار شد و هیچ نامی از مسئله فلسطین و اسرای فلسطینی به میان نیامد لذا به صراحت می‌توان گفت که ادعای نقش مذاکرات سازش در این پیروزی اسرا امری واهی است. در همین حال باید تاکید داشت که ۴۰ روز اعتصاب غذای اسرای فلسطینی در حالی صورت گرفت که این دوران را می‌توان رسوایی بزرگ برای سازمان ملل و مدعیان حقوق بشر دانست که در برابر این جنایت آشکار صهیونیست‌ها سکوت کرده و زمینه را برای تشدید جنایت این رژیم فراهم کردند. رویکردی که باردیگر نشان می‌دهد دلبستن به ادعاهای صلح دوستانه این سازمان امری واهی است و مقاومت تنها راه تحقق حقوق ملت‌ها از جمله ملت فلسطین است.

کد مطلب: 99451
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark