میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۲
 
 
دبیرکل اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت:
دشمن خوب می‌داند اگر بزند، می‌خورد
دشمن خوب می‌داند اگر بزند، می‌خورد
 

دبیرکل اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت گفت: موشک‌های با برد ۱۵۰ کیلومتر از لبنان تا اسرائیل را حاج قاسم و شهید طهرانی مقدم طراحی کردند.
نشست خبری پنجمین اجلاس بین‌المللی «مجاهدان در غربت»، با محوریت «فلسطین، نظم و آینده جهانی» در سالن جلسات لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد.
در این نشست، محمّد طهرانی مقدم، دبیرکل اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت گفت: به‌ یاد دارم زمانی که در جنوب لبنان بودم، حاج حسن طهرانی مقدم و حاج قاسم سلیمانی به جنوب لبنان آمدند. آن‌ها گفتند از اینجا تا اسراییل، ۱۵۰ کیلومتر بیشتر فاصله نیست، پس چرا ما موشک‌های دوربرد با هزینه بالا از ایران بزنیم. وی ادامه داد: از آن زمان به بعد بود که آن‌ها با کمک شهید مغنیه و همرزمانش، موشک‌های با برد ۱۵۰ کیلومتر با سوخت جامد را طراحی و تولید کردند. طهرانی مقدم با اشاره به بازدید چندسال قبل رهبر معظم انقلاب از سازمان جهاد خودکفایی سپاه گفت: ایشان این جمله معروف را گفتند که چنانچه کوچکترین خطایی از دشمن سر بزند، حیفا و تل‌آویو با خاک یکسان می‌کنیم.
وی تصریح کرد: همت شهیدان سلیمانی و طهرانی مقدم ما را در شرایطی قرار داده که دشمنان علیرغم اینکه درباره ما حرف‌هایی می‌زنند، اما می‌دانند که اگر بزنند، می‌خورند. دبیرکل اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت با یادآوری یادواره‌ای که پنج سال قبل در شهر سمنان برای تکریم شهید طهرانی مقدم برگزار شد، گفت: سنت حسنه تکریم مقاومت از آن سال به بعد ادامه یافت و اکنون در آستانه پنجمین اجلاس آن هستیم. وی افزود: این اجلاس برای تکریم مجاهدانی است که در سراسر عالم با ظلم و استکبار و بی‌عدالتی مبارزه می‌کنند و خون آن ها باعث رونق مقاومت شده است. طهرانی مقدم با بیان اینکه بنا داریم این اجلاس را شهر به شهر ادامه دهیم، گفت: امیدواریم با اقداماتی از این قبیل زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنیم و به تمدن جهانی و حکومت جهانی اسلام در سراسر گیتی برسیم و شاهد محو کامل ظلم در دنیا باشیم.
دبیرکل اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت افزود: از همه مقاومینی که در سراسر جهان علیه ظلم قیام کرده‌اند حمایت می‌کنیم تا به هدف اصلی خودمان برسیم. وی با اشاره به عیادت چندسال قبل رهبر انقلاب از مادر شهید طهرانی مقدم، گفت: ایشان در آن دیدار فرمودند می‌خواهم خاطره‌ای از شهید طهرانی مقدم بگویم که تا حالا نگفته‌ام.
دبیرکل اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت ادامه داد: رهبر انقلاب فرمودند یک‌بار حاج حسن دست ما را گرفت و به بندرعباس برد. آنجا سوار قایق شدیم و به وسط آب رفتیم. بعد دیدیم یکهو یک موشک از وسط آب بیرون آمد. من با تعجب به حاج حسن گفتم قضیه این موشک چیست؟ گفتند مگر شما نگفتید اگر روزی لازم شد ناوهای متجاوز را بزنید.
طهرانی مقدم با بیان اینکه برخی کشورهای حوزه خلیج فارس، دست دوستی به دشمنان عدل و انصاف و بشریت داده‌اند گفت: شهید ما می‌گفت این موشک‌ها تیر غیب هستند که معلوم نیست از کجا می‌آیند، ولی آنجایی که باید، می‌روند. دبیرکل اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت در ادامه گفت: به‌یاد دارم کشورهای حوزه خلیج فارس‌ مصوبه‌ای نسبت به جزایر سه‌گانه ما داشتند. حاج حسن از این موضوع ناراحت شد و در جنوب کشور تونل بزرگ موشکی درست کرد که فقط یکی از آن‌ها رسانه‌ای شده است، حال اینکه از این تونل‌ها فراوان در کشور موجود است. بعد از حفر تونل بود که وزیر خارجه عمان دستپاچه به ایران آمد و گفت ما مسلمان هستیم چرا موشک‌هایتان را به‌سمت ما نشانه رفته‌اید؟ حاج حسن هم پیغام داد: «بگویید پس آن غلطی که کردید چه بود». این معنای مقاومت است. 

کد مطلب: 115715
 
Share/Save/Bookmark