میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۲
 
 
مسابقات فوتبال غرب آسیا - کویت
ایران ـ عربستان؛ دیدار دو رقیب قدیمی و سنتی
ایران ـ عربستان؛ دیدار دو رقیب قدیمی و سنتی
 

تیم‌های ملی فوتبال ایران و عربستان که به عنوان رقبای سختی در آسیا شناخته می‌شوند، بار دیگر به هم رسیدند تا دیدار جذاب دیگری را به نمایش بگذارند.
مسابقات قهرمانی فوتبال غرب آسیا از روز گذشته در کویت آغاز به کار ‌کرد و تیم ملی فوتبال ایران که در گروه دوم این رقابت‌ها قرار دارد. امروز در دیداری حساس به مصاف عربستان سعودی می‌رود. رقبای سختی بار دیگر با هم دیدار می‌کنند، ولی این دیدار علاوه بر حساسیت همیشگی یک مورد ویژه هم دارد، ایران با هدف انتقام شکست سه سال پیش خود به مصاف حریف می‌رود.
فروردین سال ۱۳۸۸، تیم ملی فوتبال ایران در راه صعود به جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی در تهران میزبان عربستان سعودی بود. دیدار رفت دو تیم در ریاض با تساوی به پایان رسیده بود و نتیجه‌ بازی برگشت تا حدود زیادی تکلیف تیم صعود کننده به جام جهانی را مشخص می‌کرد. شاگردان علی دایی در آن بازی و در برابر چشمان هزاران هوادار مشتاق برابر حریف عرب خود شکست خوردند و کارشان برای صعود به جام جهانی به بن‌بست خورد. اینک، پس از سه سال،‌ تیم ملی بار دیگر باید برابر عربستان قرار بگیرد. شاگردان کارلوس کی‌روش قصد دارند انتقام آن شکست را از حریف سنتی خود بگیرند. اما این دیدار برای کارلوس کی‌روش هم اهمیت زیادی دارد. رویارویی با فرانک رایکاردی که روزگاری رقیب او در بارسلونا بوده می‌تواند برای کی‌روش اهمیت زیادی داشته باشد، فارغ از اینکه هیچ یک از دو تیم با ترکیب اصلی پا به میدان نخواهند گذاشت.
مسابقات قهرمانی فوتبال غرب آسیا در حالی برگزار می‌شود که اکثر تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها با تیم دوم یا تیم امید خود به میدان آمده‌اند. این مساله در تیم ملی ایران هم صدق می‌کند، کارلوس کی‌روش برای شرکت در بازی‌های غرب آسیا از بازیکنانی استفاده کرده است که در شرایط عادی از شانس کمتری برابر حضور در ترکیب تیم ملی برخوردارند. جوانان فوتبالیست‌ و ستارگان شناخته نشده لیگ برتر در این بازی‌ها فرصت دارند که خود را به بهترین شکل نشان دهند و کاری کنند که ملی‌پوشان قدیمی تیم ملی احساس ناامنی کنند. این بازی‌ها همچنین فرصتی است که کادر فنی تیم ملی پشتوانه خوبی برای این تیم بیابند تا شاید در سه بازی آخر مقدماتی جام جهانی بتواند از آنها هم استفاده کند.

تاریخچه دیدارهای تیم ملی ایران برابر عربستان
تیم ملی فوتبال ایران تاکنون ۱۳ بار در بازی‌های رسمی به مصاف عربستان رفته است. از این تعداد، چهار پیروزی سهم ایران و شش پیروزی سهم عربستان بود و سه بازی هم به تساوی کشیده شده است. ملی‌پوشان ایران در این ۱۳ بازی ، ۱۹ بار دروازه‌ حریف را باز کرده‌اند و تنها ۱۱ بار توپ را از داخل دروازه‌ خود بیرون آورده‌اند.
دیدار تیم ملی فوتبال ایران و عربستان امروز ساعت ۱۷:۵۵ در کویته کویت انجام می‌شود. تیم ملی ایران در گروه دوم مسابقات قهرمانی فوتبال غرب آسیا با تیم‌های عربستان سعودی، بحرین و یمن هم گروه است.

کد مطلب: 78751
 
Share/Save/Bookmark