میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰
 
 
ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز عید سعید قربان:
سپاه ابهت پوشالی آمریکا را شکست
سپاه ابهت پوشالی آمریکا را شکست
 

خطیب نماز عید سعید قربان گفت: اقتدار ملت ایران در این هفته‌های اخیر جلوه‌گر شد؛ سبزپوشان مقتدر سپاه، پهپاد رادار گریز آمریکا را هدف قرار ندادند بلکه قدرت و ابهت پوشالی آمریکا را فروریختند.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در مصلای امام خمینی(ره) تهران، اظهار کرد: یکی از بالاترین آثار و ثمرات ایمان و عمل صالح توجه کامل به عالم آخرت و قیامت است. اهل ایمان با نگاه به آخرت قدم برمی‌دارند لذا عمل آنها عمل صالح است.
خطیب نماز عید سعید قربان، گفت: راه ابراهیم علیه‌السلام آراستگی به ایمان و عمل صالح و توجه به عالم آخرت و رسیدن به بالاترین مراتب اخلاص است.
وی بیان داشت: ابراهیم علیه‌السلام حلیم بود یعنی باگذشت بود؛ آیا ما در جامعه خود با این خصیصه مواجه هستیم؟ آیا برای آنهایی که فکر می‌کنیم در مسیر حق نیستند استدلال و بحث می‌کنیم یا اینکه از آنها فاصله می‌گیریم؟ حضرت ابراهیم نگران قوم لوط بود و برای نجات این قوم به خدا مراجعه و دعا می‌کرد.
وی با اشاره به مبارزه حضرت ابراهیم با شرک و کفر و استکبار و زیاده‌خواهی، تصریح کرد: این آمریکا کیست که برخی در برابر او خضوع و تواضع می‌کنند؟ این قدرت‌های استکباری چه شأنی دارند که ملتها را مقهور کرده‌اند؟ اروپا و انگلیس باید از ملت ایران درس بیاموزند و از هویت خود در برای آمریکا دفاع کنند؛ اروپا تسلیم در برابر آمریکا است اما ملت ایران و ملت اسلام و جبهه مقاومت درس زیبای ایستادگی از مدرسه حضرت ابراهیم آموخته است.
وی تصریح کرد: جان کلام رهبر معظم انقلاب آن است که ملت اسلام و مردم شجاع و مستقل عراق و رزمندگان و ملت شجاع سوریه و دلیرمردان لبنان و یمن، شما در راه ابراهیم خلیل‌الرحمان گام برمی‌دارید؛ که همان راه اتکای به خداوند متعال و ایستادگی در برابر بت‌ها و مجمسه‌های بی جان روح است .
حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد، اظهار کرد: اقتدار ملت ایران در این هفته‌های اخیر جلوه‌گر شد؛ سبزپوشان مقتدر سپاه، پهپاد رادار گریز آمریکا را هدف قرار ندادند بلکه قدرت و ابهت پوشالی آمریکا را فروریختند. این کشتی انگلیس نبود که توقیف شد بلکه این بریتانیای کبیر بود که در برابر قدرت ملت بزرگ ایران احساس ضعف نمود و این قدرت ابراهیمی است؛ این راه ابرهیم خلیل‌الرحمان است و نتیجه‌اش آن است که آتش را بهشت می‌کند و دسیسه‌های دشمنان را به نردبانی برای عزت و اقتدرا تبدیل می‌کند.
خطیب نماز عید سعید قربان، با اشاره به سالگرد پیروی حزب‌الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه گفت: میشل عون رئیس‌جمهور لبنان در سالگرد جشن آزادی سرزمین‌های اشغالی جنوب لبنان در تجلیل از رزمندگان مقاومت می‌گوید:درود بر آنانکه صبر و ایستادگی نمودند و خون‌هایشان خاکمان را آبیاری کرد. این رزمندگان شجاع شاگردان مدرسه حضرت ابراهیم هستند.
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، با اشاره به اتفاقات کشمیر بیان داشت: دولتمردن هند عقلانیت و مدیریت مبتنی بر اخلاق و علم و وحدت کشور را مبنا قرار دهند؛ مبادا به سرنیزه روی بیاورند؛ ملت مسلمان کشمیر جزئی از ملت اسلام است؛ هر برخورد غیراصولی با هر فرد از جامعه اسلامی برخورد با امت اسلام است. مسلمانان و غیرمسلمانان شبه قاره هند صدها سال است در کنار یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیز کرده‌اند؛ منطقه ما ظرفیت تنش را ندارد؛ ما دعدغه صلح در شبه قاره هند و وحدت در آن منطقه را داریم؛ دولتمردان شبه قاره در هندوستان و پاکستان با عقلانیت و اخلاق راه را برای حراست از حقوق انسان‌ها و مسلمان‌ها در کشمیر همراه کنند. 

کد مطلب: 110314
 
Share/Save/Bookmark