میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
تنهایی مردم!
این روزها مردم تنها مانده اند، دولت با ضعف های خود آنها را در تلاطم ناکارآمدی ها، رها کرده است...

این روزها مردم تنها مانده اند، دولت با ضعف های خود آنها را در تلاطم ناکارآمدی ها، رها کرده است.
قرار دولت با ملت بر این بود که زندگی آنها را بهبود بخشد و رونق دهد.
قرار بر این بود تا مردم به یارانه ها نیاز نداشته باشند، چرا که دولت تدبیر و امید آنقدر رونق اقتصادی ایجاد خواهد کرد که به آن نیاز نداشته باشند و آن را به دولت صدقه دهند!
قرار بود همه تحریم های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران برچیده شود.
قرار بود سرمایه گذاران خارجی در ایران سرمایه گذاری های میلیارد دلاری کنند.
قرار بود حال آب و هوای کشور هم خوب شود.
قرارهای زیادی گذاشته شده بود اما هیچیک به قرار نرسید.
دولت و اعضای تیم هسته ای از برجام یک تابوی بزرگ درست کردند و هر آن کس که به این توافق نقدی میکرد، به باد انتقادش می گرفتند.
بی سواد، تازه به دوران رسیده، کاسبان تحریم، بروید به جهنم و واژه های بسیار دیگری بود که نثار آنهایی می شد که منتقد بودند چرا که می دانستند از آمریکایی ها و اروپایی ها سودی به ایران نخواهد رسید و آبی گرم نخواهد شد.
مردم تنها شدند و این تنهایی را با بی مهری های دولت به جان خریدند، اما مقاومت کردند چرا که در این ۴۰ سال گذشته بهترین راه را مقاومت می دانستند و می دانند.
مردم از برخی دیگر از دولت ها نیز خیری ندیدند، هر چند خود انتخاب کرده باشند اما اعتماد کردند و این اعتماد را برخی از دولت ها بی ارزش کردند.
دولت تنها نیست، سردار مذاکره هم تنها نیست. حقوق دادن دولت تدبیر و امید نیز تنها نیست، این مردم هستند که تنها مانده اند و مقاومت می کنند، اعتراضی هم نمی کنند، نه این که گلایه نداشته باشند نه! می دانند که شرایط سختی است، می دانند که اگر کوتاه بیایند و همانند دولت تن به خواسته دشمن بدهند، از ایران و ایرانی چیزی باقی نمی ماند و باید آن را در کتاب های تحریف شده تاریخ جستجو کرد.
فشار بر مردم زیاد است، این روزها آنها دلاورانه ایستادگی میکنند و باید به خاطر تحمل همه گرفتاری ها، قدردان آنها بود.
این روزها مردم از دولتمردان خود تنها یک چیز می خواهند، صداقت و این صداقت در گفتار و کردار آنها باید دیده شود.
مردم ایستاده اند در غباری که می دانند پس از فرو نشستن آن، گشایش های زیادی را خواهند دید و چهره های واقعی بسیاری نیز نمایانتر خواهد شد.
اما نه! مردم تنها نیستند، ولایت را در کنار خود دارند که باطل السحر همه پلیدی هایی است که تاکنون برای ایران نوشته شده، که اگر نبود دم مسیحایی او دودمان ایران به باد رفته بود.
این روزها مردم سردارانی دارند که جانشان را می دهند برای مردم، نفسشان می رود برای مردم و این مردم ولی نعمتان آنها هستند، هیچ ابایی هم ندارند که بگویند نوکران مردم هستیم!
۴۰ سال است که از آب و خاک و ناموس ایران اسلامی دفاع کرده اند و همچنان نیز پر صلابت تر از گذشته دفاع می کنند تا نشاید که خواب مردم را پریشان کنند اشقیا!
مردم خوب می دانند که اوضاع چه شد که اینگونه شد. آبروداری کردند این مردم تاکنون، سنگ صبور شده اند، برای همه حتی برای آنها که نتوانستند وعده هایشان را برای مردم برآورده کنند.
و شاید هر جای دیگری جز ایران بود، مردم وعده دهندگان را نمی بخشیدند و ...
و برجام؛ تصمیم نظام نبود، که اگر هم بود، یک فعل ناخواسته ای بود که شرایطی ایجاد کردند تا به نظام تحمیل شد.
و شاید هم مردمی که موافق بودند و عمیق تر به نتایج آینده توافق که روشن بود نگاه نکردند، مقصر این راه باشند. تقصیری که به خاطر وعده های فریبنده اکنون آنها را هم دچار کرده است. و اینبار مردم نخواهند گذاشت از یک سوراخ دوبار گزیده شویم. هوشیارتر و بیدارتر از گذشته در میدان حاضر هستند و اجازه تکرار اشتباه را نخواهند داد.

کد مطلب: 109910
 
Share/Save/Bookmark