میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۰۳
 
 
بارسلونا – اينتر‌ميلان؛همه نگاه‌ها به مسي
گروه ورزشي - فوتبال اينترميلان ايتاليا و شاگردان خوزه مورينيو هفته گذشته و در بازي رفت به راحتي توانستند از سد تيم بارسلونا مدافع عنوان قهرماني ليگ قهرمانان باشگاه هاي اروپا (چمپيونزليگ) عبور كنند، اما تکرار چنين موفقيتي در نيوکمپ و در بازي برگشت موضوع ديگري است.
اينترميلان هفته گذشته با برتري سه بر يک مقابل تيم بارسلونا در بازي رفت از مرحله نيمه نهايي چمپيونزليگ در يک قدمي فينال قرار گرفت، اما ليونل مسي آقاي گل مسابقات، زلاتان ابراهيموويچ مهاجم سابق اينتر و ژاوي بازي ساز بي همتاي کاتالان ها، در مقابل 100 هزار تماشاگر خانگي قدرت غير قابل تصوري براي بر عکس کردن اين نتيجه پيدا خواهند کرد.
اميدهاي بارسلونا براي صعود به فينال با شنيدن خبر احتمال غيبت وسلي اشنايدر بهترين بازيکن اين فصل اينتري ها به دليل مصدوميت، رنگ و بوي تازه اي گرفته است. بارسلونا تحت رهبري پپ گوارديولا در دو مسابقه قبلي داخل خانه خود توانسته است تيم هاي اشتوتگارت و آرسنال را با چهار گل شکست دهد، در حالي که مسي در بازي با ژرمن ها دو گل زد، اما زننده هر چهار گل به آرسنال بود. از سوي ديگر تيم بارسلونا با تکرار برتري 2 بر 0 خود مقابل اينتر در مرحله گروهي که نوامبر برگزار شد، مي تواند جواز صعود را کسب کند. علاوه بر اين تاريخ هم به نفع ميزبان است.
تيم بارسلونا در دو بازي گذشته که با نتيجه 3 بر 1 در بازي رفت مرحله حذفي چمپيونزليگ در خارج از خانه باخته بود (فصل 94/1993 برابر دينامو کي يف و فصل 2000/1999 برابر چلسي)، در بازي برگشت با نتيجه 4 بر 1 و 5 بر 1 حريف را مغلوب کرده است. با وجود اين خوزه مورينيو سرمربي پرتغالي ايتنرميلان طبق عادت هميشگي اش براي برتري جستن از باشگاه هاي سابق خود و بعد از اين که چلسي را در يک هشتم نهايي حذف کرد، اکنون شانس حذف باشگاهي را دارد که در زمان حضور بابي رابسون و لوييس فان گال در آن دستيار مربي بوده است.
او براي اين که اينترميلان به عنوان قهرمان 1964 و 1965 اروپا بتواند براي اولين بار بعد از فينال جام اروپا در سال 1972 راهي فينال شود، بايد يکبار ديگر با چرب زباني عملکرد خستگي ناپذيري از بازيکنانش بخواهد. بازيکنان اين تيم با سماجت هاي مداوم خود در بازي رفت توانستند جلوي ژاوي، مسي و هم تيمي هايشان را بگيرند و نگذارند بازي عادي خود بر اساس پاسکاري روان و مالکيت هاي طولاني مدت توپ را انجام بدهند. ماريو بالوتلي مهاجم اينترميلان بعد از اين که در بازي رفت از سوي تماشاگران هو شد، با به صدا درآمدن سوت پايان مسابقه در حالي که بازيکنان اينتر مشغول جشن و شادماني بودند، پيراهن خود را از تن خارج و روي زمين پرت کرد و به رختکن رفت.
اين بازيکن 19 ساله به همين دليل از ترکيب اينتر براي ديدار با آتالانتا حذف شد، اما با توجه به احتمال بازي نکردن اشنايدر و گوران پاندف ممکن است شانس اين را پيدا کند در جمع سه مهاجم تيمش قرار بگيرد.
کريستين چيووهم که مقابل آتالانتا، اولين گل خود براي اينترميلان در سه سال گذشته را به ثمر رساند ممکن است در صورتي که کاپيتان خاوير زانتي براي پر کردن جاي اشنايدر به خط مياني برود، در ترکيب بازيکنان قرار بگيرد.
نگاهي آماري به رکورد بازي هاي گذشته دو تيم نشان مي دهند که آنها تاکنون 9 بار با هم ديدار کرده اند که حاصل آن چهار برد براي بارسلونا، 2 پيروزي براي اينترميلان و سه تساوي بوده است. در جريان اين 9 بازي هم بارسلونا 16 گل و اينترميلان 8 گل زده است. بارسلونا تاکنون شش بار به نيمه نهايي، سه بار به فينال و دو بار به قهرماني در مسابقات چمپيونزليگ دست يافته است، در حالي که اينترميلان فقط يک بار سابقه رسيدن به مرحله نيمه نهايي اين رقابت ها را دارد.
ژاوي با 98 بازي، با سابقه ترين بازيکن بارسلونا و زانتي با 78 بازي با سابقه ترين بازيکن اينترميلان هستند از طرفي آدريانو با 14 گل و مسي با 25 گل به ترتيب بهترين گلزنان اينتر و بارسلونا به شمار مي‌روند. بارسلونا چهار سال پيش در همين مرحله در خانه مقابل آث ميلان رقيب همشهري اينتري ها به تساوي بدون گل دست يافت، اما به دليل پيروزي در بازي رفت در ميلان، صعود کرد و تا قهرماني پيش رفت. اين تيم در هشت بازي گذشته چمپيونزليگ خود در خانه شش بار با اختلاف دو گل يا بيشتر پيروز شده است که شامل برد 2 بر صفر برابر اينترميلان در مرحله گروهي همين فصل هم مي شود. ليونل مسي در 22 بازي اين فصل و فصل گذشته چمپيونزليگ 17 گل زده است. او سال گذشته با 9 گل به عنوان آقاي گلي مسابقات رسيد و تا اينجاي فصل هم با 8 گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد.
اينترميلان نيز شش بازي قبلي خود در چمپيونزليگ را برده و در اين ميان فقط دو گل خورده است. آنها گرچه در سه بازي از چهار بازي خارج از خانه خود در چمپيونزليگ پيروز ميدان بوده اند، اما در سه سفر قبلي به اسپانيا نتوانسته اند گل بزنند. رکورد اين تيم در 15 بازي گذشته اش در اسپانيا، 11 باخت و فقط دو پيروزي است. ساموئل اتوئو مهاجم اينترميلان امشب به نيوکمپي بر مي گردد که قبل از پيوستن به تيم ايتاليايي، در آن 13 گل در 19 بازي چمپيونزليگ براي بارسلونا زده است.
در اين بازي کارلس پويول کاپيتان و مدافع مياني بارسلونا و ديان استانکوويچ هافبک اينترميلان محروم هستند.
ترکيب احتمالي دو تيم در بازي برگشت نيمه نهايي چمپيونزليگ:
بارسلونا: والدس، آلوس، پيکه، ميليتو، آبيدال، بوسکتس، ژاوي، يايا توره، مسي، ابراهيموويچ، پدرو.
اينترميلان: سزار، مايکون، ساموئل، لوسيو، زانتي، کامبياسو، موتا، مونتاري، اتوئو، ميليتو، پاندف.
داور : فرانک دو بلیکر (بلژیک)
کد مطلب: 41111
 
Share/Save/Bookmark