میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۷
 
 
وضعیت ایران وضعیت آمریکا
آمریکا و رژیم صهیونیستی‌ ماه‌ها است به خاطر شرایط بد اقتصادی،‌تبعیض نژادی، تبعیض فرهنگی و اجتماعی درگیر هستند...

آمریکا و رژیم صهیونیستی‌ ماه‌ها است به خاطر شرایط بد اقتصادی،‌تبعیض نژادی، تبعیض فرهنگی و اجتماعی درگیر هستند.
مردم به خیابان‌ها آمده‌اند و علیه حاکمیت تظاهرات می‌کنند،‌ اعتراض مردم با پاسخ تند و خشن حاکمیت همراه است.
پلیس آمریکا همچنان دست به جنایت می‌زند و بی توجه به واکنش‌های تند و تیز مردم جهان به قتل جورج فلوید، سیاه پوست بی گناه آمریکایی، ‌باز هم جنایت می‌کند. مردم آمریکا از سفید پوست و سیاه پوست به خیابان‌ها آمده‌اند و در اسرائیل نیز مردم یهود علیه دولت جعلی خود تظاهرات می‌کنند.
پس با این حساب نمی‌شود ایران آرام باشد! باید آنجا را به هم ریخت،‌ آن همه تحریم و تهدید و فشارهای حداکثری چرا نتوانست مردم را به خیابان‌ها بکشاند؟
اکنون همه آنچه که تاکنون علیه ایران انجام داده‌اند، بر عکس جواب داده است.
آمریکا و رژیم صهیونیستی با چالش‌های زیادی روبرو هستند،‌ چالش‌هایی که می‌تواند تغییرات بزرگی را در آنها به وجود آورد. اما با وجود مشکلات عدیده‌ای که گریبان آمریکا و رژیم صهیونیستی را گرفته است، ‌سعی و تلاش آنها علیه ایران پایان نیافته و می‌کوشند تا ضربه‌ای به ایران وارد کنند. مشکلات اقتصادی در ایران ابزار خوبی برای دشمنان است تا بتوانند مردم را ناراضی کرده و به خیابان‌ها بکشانند، آمریکا همچنان شگفت زده از آن است که چرا تاکنون اوضاع ایران به هم نخورده است،‌ در حالی که خود شرایط بحرانی را سپری می‌کند. انفجارهای پی در پی در سازمان نظامی این کشور نشان از عمق نارضایتی در ایالات متحده دارد.
ناو هواپیمابر بونهوم ریچارد در یک انفجار نابود می‌شود و این اتفاق ساده نیست. دست عواملی در کار است که نشان می‌دهد اعتراضات به درون ارتش آمریکا نیز سرایت کرده است. آتش سوزی در کارخانه شیمیایی در آمریکا نیز بی دلیل نیست و نمی‌توان آن را حادثه نامید. با توجه به شرایطی که آمریکا و رژیم صهیونیستی اکنون با آن درگیر هستند،‌ نباید از اقدامات خصمانه این دو رژیم غفلت کرد.
آمریکا در صدد است تا از درون ایران را به آشوب بکشاند،‌ تحریم‌های اقتصادی و نفتی را علیه ایران تشدید کرد تا به هدف خود دست یابد اما تاکنون به نتیجه نرسیده است. دلیل آن هم از یک سو آگاهی و درایت مردم است که شرایط را درک می‌کنند و از سوی دیگر رهبری‌های حضرت آیت الله خامنه‌ای است که توانسته در مقابل برنامه‌ها و طراحی‌های دشمن، نقشه‌های آنها را عقیم بگذارند. نباید به دشمن فرصت داد، اکنون دشمنان در ضعیت‌ترین شرایط حیات خود به سر می‌برند اما همین ضعف و زبونی آنها است که به دشمنی‌ها شدت بخشیده است. ترامپ با خروج از برجام تصور آن را داشت که تحریم‌های نفتی و اقتصادی شدیدی که اعمال می‌کند، کار ایران را یکسره خواهد کرد، اما هیچگاه تصور آن را نداشت که خود در داخل آمریکا با مشکلات شدید روبرو شود. شیوع ویروس کرونا در آمریکا و ضعف شدید مدیریت این بیماری در ایالات متحده از یک سو و قتل‌های مکرر سیاه پوستان به دست پلیس این کشور اکنون به گونه‌ای پیش رفته است که نگرانی سران رژیم آمریکا را افزایش داده است. در این شرایط بحرانی در آمریکا و رژیم صهیونیستی هوشیاری هر چه بیشتر در داخل ایران نیاز است.
تصور نشود که آنها درگیر مسائل داخلی خود هستند و فرصت دشمنی با جمهوری اسلامی ایران را از دست داده‌اند.
اتفاقاً در چنین شرایطی که آمریکا و رژیم صهیونیستی دچار آن شده‌اند، باید شش دانگ هواس مردم و مسئولین جمع باشد.
چرا آمریکا و رژیم اسرائیل به شدت با همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین مخالفند و حتی رسانه‌های صهیونیستی تأکید می‌کنند که اسرائیل باید مانع امضای این توافق ۲۵ ساله میان ایران و چین شود؟ جرازولم پست یک روزنامه صهیونیستی در سرمقاله‌ خود با اشاره به مزایایی که تفاهم راهبردی چین با ایران برای تهران به همراه خواهد داشت نوشت « تل‌آویو باید هر آنچه که در توان دارد به کار گیرد تا مانع از حاصل شدن این توافق شود.» دلیل آن روشن است، چرا که می‌داند این توافق ۲۵ ساله قدرت اقتصادی، سیاسی و نظامی ایران را افزایش می‌دهد و هر آنچه که تاکنون رشته کرده‌اند پنبه خواهد شد. پس باید بیش از گذشته مراقب بود،‌ فتنه‌ای دیگر در راه است، و برای آن بهانه‌ای نیاز است.

نویسنده: سیاوش کاویانی

کد مطلب: 114591
 
Share/Save/Bookmark