میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱
 
 
متعرضان حاکمیت نظام سرمایه‌داری بر فرانسه برای چهل وهشتمین شنبه به خیابان‌ها آمدند
تولوز محور اعتراضی جلیقه‌زردها
تولوز محور اعتراضی جلیقه‌زردها
 

با استمرار سیاست‌های غیر مردمی دولتمردان فرانسه به ریاست جمهوری ماکرون، معترضان به سیاست‌های اقتصادی دولت دیروز و برای چهل وهشتمین شنبه متوالی اعتراضی در حالی به خیابان‌های فرانسه آمدند که شهر «تولوز» به عنوان مرکز این اعتراض‌ها تعیین شده بود.
پس از گذشت ۴۸ هفته، جلیقه زردها در خیابان های شهر تولوز یک بار دیگر بسیج شذند. این شهر میزبان جنبش اعتراضی بود که از۲۶ آبان سال ۱۳۹۷(۱۷ نوامبر ۲۰۱۸) راه اندازی شد.این رویداد در تولوز، از ساعت ۱۴ به وقت محلی آغاز شد و همانند آنچه در ماه های گذشته اعلام شده، میدان «کاپیتول» تولوز بار دیگر به روی معترضان بسته بود.هر کسی که در این محدوده تظاهرات کند ۱۳۵ یورو جریمه خواهد شد. در جریان تظاهرات شنبه گذشته، نزدیک به یکهزار جلیقه زرد در خیابان های تولوز راهپیمایی کردند. در این پیوند، روزنامه منطقه ای «لا دپش دو میدی» نوشت: انتظار می رود هزاران نفر از جلیقه زردها در تولوز گرد هم آیند. به گزارش این روزنامه فرانسوی، آمار و ارقام اعلام شده در شبکه های اجتماعی برای تعداد تظاهرکنندگان متغیر است اما پلیس ملی تخمین می زند که تعداد آنها سه برابر بیشتر از شنبه هفته گذشته یعنی حدود سه هزار نفر باشد.
«ژان مارک مارتینه» رئیس فدراسیون تجاری مرکز شهر تولوز می گوید: این شهر تأثیرگذارترین شهر فرانسه است. چه صد و چه صد هزار نفر، جلیقه زردها مانع از کسب و کار ما در چهل و هشتمین شنبه اعتراض ها خواهند بود.روزنامه «اکتو» فرانسه نیز نوشت: این یک فراخوان ملی است که از سوی معترضان در شبکه های اجتماعی در شهر تولوز برنامه ریزی شده است.

کد مطلب: 111198
 
Share/Save/Bookmark