میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۴
 
 
شیخ‌الاسلام:
موازنه قدرت به نفع جبهه مقاومت است

یک کارشناس مسائل بین‌المللی گفت: امروزه جبهه مقاومت که جبهه مظلومان و آواره شده‌ها است می‌تواند پایداری کند و تسلیم نشود و موازنه قدرت در منطقه عکس شده است.
حسین شیخ‌الاسلام، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام درباره اهمیت مسئله فلسطین، اظهار داشت: ما با دو جبهه روبرو هستم. یک جبهه استکباری که رژیم صهیونیستی، آمریکا، برخی سران کشورهای عربی که در گذشته شاه ایران نیز جزو این مجموعه بود و یک جبهه هم مظلومین و آواره شده‌ها و ملت‌هایی که به آنها ظلم شده است مانند ملت فلسطین، لبنان، یمن و این دو جبهه در مقابل هم هستند. سمبل این درگیری نیز فلسطین و مسجدالاقصی است.
وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها در گذشته می‌‌خواستند از نیل تا فرات را تسخیر کنند و تمام میادین نفتی و ثروت اصلی این منطقه و آبراه‌های راهبردی مثل تنگه هرمز، باب‌المندب و کانال سوئز که مهم‌ترین نقاط جغرافیایی منطقه است و معبرهایی است که نفت را به سایر نقاط جهان منتقل می‌کند در اختیار بگیرند، گفت: این پیشروی هم ادامه داشت و در سال ۱۹۸۲ توانستند بیروت را اشغال کنند و آمریکا و اسرائیل و فرانسه نیرو در لبنان پیاده کردند. چند هزار نفر از آوارگان فلسطینی توسط فالانژیست‌ها در صبرا و شتیلا قتل عام شدند و اسرائیلی‌ها "بشیر جمیل" را به‌عنوان رئیس‌جمهور لبنان انتخاب کردند.

کد مطلب: 109245
 
Share/Save/Bookmark