میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۴
 
 
محسن هاشمی در جلسه شورای شهر:
باید مسئولیت خود را در وضعیت موجود بپذیریم
نباید به جای پذیرش قصور و تقصیرهای خود، مسئولیت را به گردن مدیران گذشته و جناح رقیب بیندازیم
باید مسئولیت خود را در وضعیت موجود بپذیریم
 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مهمترین پیام مسئولان در ۴۰ سالگی انقلاب، می‌تواند اذعان به قصور و تقصیر در خدمت به مردم و تلاش در جهت جبران کاستی‌ها باشد.
محسن هاشمی در ابتدای جلسه شورای شهر فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت و تاکید کرد: مهمترین پیام مسئولان در ۴۰ سالگی انقلاب، می‌تواند اذعان به قصور و تقصیر در خدمت به مردم وتلاش در جهت جبران کاستی‌ها باشد.
وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری درباره چهل سالگی انقلاب گفت: چهل سالگی انقلاب دوران بلوغ و بالندگی نظام است؛ ما بیش از هر چیز به خودآگاهی وخود انتقادی برای رشد و ترمیم نقائص خود نیاز داریم.
هاشمی افزود: مردم در این دوران سخت و پرفراز ونشیب، هر زمان که مورد آزمون قرار گرفته اند، با عملکردی درخور تحسین دین خود را به وطن ادا کرده‌اند، خصوصا در دوره سخت پیروزی انقلاب و کمبودها، دوران دشوار جنگ تحمیلی و الان دوران جنگ اقتصادی کشور این مردم بودند که جلوتر از مسئولان، افتخاراتی بی‌نظیر را رقم زدند و اکنون در چهل سالگی انقلاب، شاهد هستیم درخشان ترین برگهای این کارنامه متعلق به مردم است.
‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اگر ما مسئولان بخواهیم همچون گذشته به جای پذیرش اشتباهات و قصور و تقصیرهای خود، مسئولیت را به گردن مدیران گذشته، جناح رقیب یا عوامل داخلی وخارجی بیندازیم افزود: قطعا بلوغ و رشد و بالندگی را شاهد نبوده و انتظارات مردم را برآورده نخواهیم ساخت.
‌وی افزود: در حوزه مدیریت شهری نیز ما باید مسئولیت خود را در وضعیت موجود بپذیریم، اکنون بیش از یک‌سوم از دوران مسئولیت لیست امید در مدیریت شهری سپری گردیده اما باید با عمل‌گرایی و واقع‌گرایی مطالبات بر زمین مانده مردم را تحقق ببخشیم.
هاشمی افزود: با توجه به تصویب شدن احکام برنامه سوم توسعه، انتظار افکار عمومی از مدیریت شهری آن است که به سرعت اهداف و برنامه عملیاتی پنج سال آینده و اهداف کمی و بعضا کیفی به خصوص آلودگی صدا، ترافیک و آسیب‌های اجتماعی، تاب‌آوری و نوسازی بافت فرسوده را تدوین و اعلام کند تا بتوان عملکرد مدیریت شهری را در این دوره ارزیابی نمود، بدیهی است که ما نیازمند اقدامات عملی و عینی هستیم. ‌وی ابراز امیدواری کرد بتوانیم دهه پنجم انقلاب را با تحقق بیشتر مطالبات مردم و عملی کردن وعده‌ها آغاز کنیم تا سرمایه اجتماعی نظام و اعتماد مردم به مسئولان ترمیم شود.

کد مطلب: 107841
 
Share/Save/Bookmark