میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۲۳
 
 
سردار سلامی:
تعرض به آب‌های سرزمینی خلیج‌فارس با قدرت سپاه رو‌به‌رو می‌شود
دستگیری تفنگداران آمریکایی هیمنه استکبار در قلب خلیج‌فارس را نشانه گرفت

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دستگیری چند تفنگدار شأن حقیقی نیروی دریایی سپاه پاسداران نیست ولی این حماسه برای شکست کل هیمنه استکبار در قلب دریای خلیج‌فارس شکل گرفت که از جایگاه والایی برخوردار است.
سردار حسین سلامی صبح دیروز در آیین تجلیل از حماسه‌آفرینان دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی در آب‌های خلیج‌فارس در بوشهر این روز را یکی از روزهای حساس و برجسته انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: ۲۲ دی‌ماه سال ۱۳۹۴ یکی از برجسته‌ترین ایام تاریخ انقلاب اسلامی و تاریخ مبارزات ضد استعماری و ضد استکباری ملت مسلمان ایران است.
وی با بیان اینکه بوشهر در تاریخ مجاهدت‌های ضد استعماری و ضد استکباری ملت ایران دارای جایگاه مهمی است تصریح کرد: استان بوشهر در این عرصه دارای جایگاه درخشان و منحصر به فرد است به‌گونه‌ای که بوشهر همواره در معرض متجاوزان انگلیسی بوده که البته گورستان رویاها و آرزوهای آنان بوده است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بوشهر یک شرف و عزت و افتخار جاودانه برای ملت بزرگ ایران است خاطرنشان کرد: بوشهر قدرتمند با داشتن مردمان دریادل آن چنان جایگاهی در مبارزه با متجاوزان انگلیسی و آمریکایی دارد که نیازی به دیگران نیست.
سلامی با بیان اینکه تجاوز به آبهای سرزمینی ایران اسلامی در خلیج‌فارس با قدرت توانمند دریادلان مواجه می‌شود تاکید کرد: هر قدرتی بخواهد به آب‌های سرزمینی خلیج‌فارس به عمد و یا غیرعمد تعرض کند با قدرت بالای دریادلان نیروی دریایی سپاه مواجه می‌شود.
وی با بیان اینکه قدرت مردم قهرمان و دلیرپرور در مبارزه با متجاوزان یک شرف و عظمت است خاطرنشان کرد: دریادلان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران در حماسه‌ای کم‌نظیر در ۲۲ دی‌ماه سال قبل اوج اقتدار و توانمندی خود را برای شکست متجاوزان نشان دادند.
جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: این حماسه کم‌نظیر با تاثیرات و پیامدهای راهبردی و وسیع، معیار قضاوت آشکار برای سنجش ایمان و اراده ملت بزرگ ایران است.
وی گفت: هر چند ابعاد تاکتیکی این حماسه در ۲۲ دی‌ماه سال گذشته کوچک بود و دستگیری چند تفنگدار شأن حقیقی نیروی دریایی سپاه پاسداران نیست ولی این حماسه برای شکست کل هیمنه استکبار در قلب دریای خلیج‌فارس شکل گرفت که از جایگاه والایی برخوردار است.
جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ابعاد حماسه ۲۲ دی‌ماه بسیار وسیع و جهانی است خاطرنشان کرد: این شجاعت نشان داد تراکم اراده ملت ایران برای دفاع از ارزش‌ها، آرمان‌ها، منابع و اهداف خویش است.
سلامی با بیان اینکه این واقعه در سطح سیاسی کاملا جهانی است افزود: جهان‌بینی ملت مسلمان ایران با رهبران بزرگ انقلاب اسلامی چه حضرت امام راحل که آسمانی شد و در دل تاریخ مقتدرانه در مقابل مستکبران ایستاد و بت‌های بزرگ را شکست داد و چه رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی که کار فرزندان دریادل سپاه را کار خدا نام نهادند براساس منطق قرآن و دستورات ایزد منان است.
وی با بیان اینکه تمام این اعمال و پیروزی‌ها با پشتوانه ایمان به خداوند متعال ایجاد شد افزود: همه این غلبه‌ها براساس غلبه ایمان است.
جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه قدرت خداوند در قلب‌ها و دل‌ها و روح ملت نهفته است گفت: ایمان عامل اصلی غلبه انسان مومن بر کفار است و حماسه ۲۲ دی‌ماه نیروی دریایی سپاه تجلی غلبه ایمان بر کفر بود.
وی با بیان اینکه ایمان بالای مسلمانان تفکر، اعتماد به نفس و سلاح دشمن را از کار می‌اندازد افزود: انسان‌هایی که حامل روح جهادی هستند از هیچ چیز نمی‌ترسند.
جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی و مسلمانان هر روز رو به‌ زوال‌‌ می‌روند گفت: این مهم نشان از ظهور قدرت اسلام دارد.
سلامی با بیان اینکه در ۴ دهه گذشته بسیاری از جنگ‌ها در مرکز خلیج‌فارس و غرب آسیا جریان داشته است افزود: این مهم بدین معنا است که در هر منطقه‌ای که قدرتی در تضاد با منافع استکبار در حال شکل‌گیری باشد به میدان جنگ تبدیل می‌شود.

کد مطلب: 98174
 
Share/Save/Bookmark