میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۵
 
 
جنایات غرب عامل پیروزی جهان اسلام
فاجعه ای که در نیوزلند اتفاق افتاد، دستپخت سردمداران نظام سلطه است، اسلام هراسی و سپس اسلام ستیزی...

فاجعه ای که در نیوزلند اتفاق افتاد، دستپخت سردمداران نظام سلطه است، اسلام هراسی و سپس اسلام ستیزی دو برنامه‌ای است که نظام لیبرال سرمایه داری غرب آن را در جوامع خود نهادینه کرده تا جایی که مسلمانان نه تنها در سرزمین‌های خود بلکه در دیگر کشورهای دنیا نیز امنیت جانی ندارند.
مسلمانان در عصر کنونی با توجه به آموزه‌های ناب اسلام محمدی(ص) هیچگاه برای دیگران مشکل آفرین و مشکل ساز نبوده اند، فرهنگ غنی اسلامی است که باعث شده تا فرهنگ غرب آن را یک خطر جدی برای خود تلقی کند، چرا که احساس می‌کند، فرهنگ ناب اسلامی در حال تأثیر گذاری بر افکار عمومی جهان غرب و حتی دیگر جوامع است.
اسلام هراسی که اکنون به اسلام ستیزی خشن و بی رحم تبدیل شده است، حتی در بحران‌های غرب آسیا که سوریه و عراق را درگیر خود کرد، وجود دارد، در جنگ سوریه مسلمانان قتل عام شدند و در عراق نیز چنین وضعیتی حاکم بود. قربانیان چنین بحران‌هایی نخست، مردم مسلمان هستند.
چرایی دشمنی با اسلام و مسلمانان روشن است، تمدن اسلامی در حال شکل گیری است و این فرایند به سرعت در حال پیشرفت است، بدون این که بخواهد از خشونت و بی رحمی، جنایت و ترور بهره ببرد، تروریست‌هایی که به نام اسلام و مسلمانان در برخی نقاط ظهور می‌کنند، در چارچوب تمدنی جهان اسلام قرار ندارند، بلکه افراد و اشخاصی هستند که دست پرورده نظام سلطه و فرهنگ غربی می‌باشند و با نام اسلام و مسلمانان دست به جنایات فجیعی می‌زنند تا افکار عمومی جهان نسبت به اسلام ذهنیت منفی پیدا کند.
هنگامی که مردم کشورهای غربی که تحت تاثیر تبلیغات گسترده و تاثیرگذار رسانه‌های خود که علیه مسلمانان است قرار می‌گیرند، این تاثیرات پس از چندی تبدیل به خشونت می‌شود و در اعمال و رفتار برخی از آنها نمایان می‌گردد.
کشتاری که در نیوزلند و در دو مسجد یکی از شهرهای این کشور اتفاق افتاد، تنها گوشه ای از رفتارهای خشونت بار غرب با مسلمانان است، همه کشورهای غربی در اروپا و آمریکا شاهد چندین رفتارهای جنایتکارانه با مسلمانان در کشورهای خود بوده اند، اما با این وجود پیام اسلام به مردم همه جهان محبوس نمانده و در حال گسترش و تاثیرگذاری خود است.
گرایش به اسلام از سوی مردم کشورهای دیگر به ویژه غرب، زنگ خطری است برای سردمداران نظام لیبرال سرمایه داری که به صدا درآمده است.
چرا چنین وضعیتی که برای مسلمانان و جهان اسلام شکل داده شده برای دیگر مذاهب وجود ندارد؟ برای این که فرهنگ غربی حتی با پیشینه مذهبی مسیحیت خود آن تاثیر و ماندگاری را حتی در میان مردمان خود از دست داده و برای جلوگیری از نابودی و اضمحلال سعی دارد با تهاجم و شبیخون فرهنگی، شاید بتواند تنها سرعت تأثیر فرهنگ اسلامی را بگیرد و نابودی خود را به عقب بیندازد.
حتی تاسیس غیرقانونی و نامشروع رژیم صهیونیستی در قلب جهان اسلام، توطئه ای برای مقابله با اسلام و مسلمانان بوده است. دفاع تمام قد غرب از این رژیم جنایتکار در منطقه با وجودی که همه ارکان این رژیم جنایتکار و خونریز است، برای چیست؟
رژیم صهیونیستی به نوعی در خط مقدم جنگ با مسلمانان و جهان اسلام قرار دارد، چه بسا فرد یا افرادی که در جریان اقدام تروریستی و به شهادت رساندن جمعی از مسلمانان در نیوزلند دست به جنایت زدند، افراطیون صهیونیست بوده باشند! نباید نقش پلید رژیم صهیونیستی را در چنین اتفاقاتی نادیده گرفت.
رژیم اسرائیل با حمایت‌های آمریکا و غرب و حتی برخی از سران رژیم‌های عربی منطقه عامل ناآرامی‌های خونبار در کشورهای اسلامی همچون سوریه، عراق، یمن، افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی است، فلسفه تاسیس رژیم صهیونیستی تقابل با جهان اسلام و مسلمانان بوده است و با وجود گذشت ۷۰ سال از تاسیس این رژیم در سرزمین مسلمانان، به خاطر سیاست مقاومت که در قاموس اکثریت مسلمانان وجود دارد، به اهداف خود دست نیافته اند و این کینه و دشمنی فجیع به خاطر شکست‌هایی است که متحمل شده اند.
شکست غرب در سوریه و عراق، برای نظام سلطه سنگین است، آنها به اسم اسلام گروه‌هایی را راه اندازی کردند که هیچ نسبتی با اسلام ندارند، اما آنها را مسلمان معرفی کردند و با توجه به عصبانیتی که به خاطر شکست، در میان سردمداران نظام سلطه وجود دارد، پیروزی‌های مسلمانان جهان تداوم خواهد داشت و به یمن و دیگر نقاط جهان اسلام هم خواهد رسید.

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 108336
 
Share/Save/Bookmark