میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۱
 
 
رئیس سازمان انرژی اتمی:
حامیان تروریست‌ها در افغانستان در نهایت ضرر خواهند کرد

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: کسانی که به تروریست‌ها در افغانستان کمک می‌کنند باید این موضوع را در نظر داشته باشند که در نهایت خود آنها ضرر خواهند کرد.
علی‌اکبر صالحی در مراسم نود و نهمین سالروز استقلال افغانستان در محل سفارت این کشور در تهران، ضمن تبریک این روز، با بیان اینکه شاهد مشکلات بسیاری در داخل و خارج برای مردم افغانستان هستیم، گفت: امیدوارم روزی شاهد ثبات و صلح در این کشور باشیم.
وی گفت: مردم افغانستان شایسته صلح هستند، زمانی که چهل سال پیش مهاجران افغانستان وارد ایران شدند، ما تمام تلاش خود را با توجه به ظرفیت موجود در کشور انجام دادیم تا به برادران و خواهران افغان خود کمک کنیم.
صالحی با اشاره به تحصیل بیش از ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در مدارس ایران و همچنین پذیرش دانشجویان افغانستان در دانشگاه‌های ایران خاطرنشان کرد:‌ این موارد خدمات ایران به مهاجران نیست، بلکه مسئولیتی است که ما نسبت به همسایه خود که دچار مشکل شده، داریم.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: مردم و حکومت ایران تمام تلاش خود را در زمینه کمک به مهاجران افغانستان انجام دادند، ما ۳ میلیون مهاجر افغانستانی داریم که در ایران زندگی کرده و برای زندگی خود در اینجا با تمام قوا تلاش می‌کنند و هیچ‌گاه برای پول به کسی التماس نکرده‌اند و اگر مهاجران افغانستان در ایران نبودند ما برای انجام بسیاری از پروژه‌های عمرانی با مشکل مواجه می‌شدیم.
وی ادامه داد: افغانستان تنها همسایه ما نیست، بلکه نگاه ما به آنها به عنوان برادر است و ایران و افغانستان شاخه‌های یک درخت هستند و آماده هستیم تا پیشرفت‌های خودمان را در بخش اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در اختیار افغانستان قرار دهیم تا آینده این کشور در زمینه صلح و ثبات را تسهیل کنیم.
صالحی با بیان اینکه تروریسم خوب و بد وجود ندارد، گفت: تروریسم، تروریسم است و ما می‌دانیم که اینها از کجا تامین مالی می‌شوند و از کجا مورد حمایت قرار می‌گیرند.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: امیدوارم روزی فرا برسد تا کسانی که از تروریسم حمایت می‌کنند بدانند از چه کسانی حمایت کرده و روزی برسد که مردم افغانستان شاهد صلح و ثبات باشند.
وی خاطرنشان کرد: اگر وضعیت فعلی در افغانستان ادامه یابد، همه فارغ از اینکه کجا زندگی می‌کنند متضرر خواهند شد و کسانی که به تروریست‌ها در افغانستان کمک می‌کنند باید این موضوع را در نظر داشته باشند که در نهایت خود آنها ضرر خواهند کرد.
صالحی با اشاره به تحولات و اتفاقات روی داده در سوریه، افزود: تروریسم در سوریه رشد و توسعه پیدا کرده و این کشور نزدیک به اروپاست و مشکلات بسیاری را برای این کشورها به وجود آورده است.
معاون رئیس‌جمهور کشورمان در ادامه از جامعه جهانی خواستار کمک به صلح و امنیت در منطقه شد و گفت: ما تنها در افغانستان مشکل نداریم بلکه در سرتاسر منطقه با مشکل مواجه هستیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ما مطمئن هستیم که افغانستان از این معضل خارج خواهد شد و ما هم باید در این زمینه به این کشور کمک کنیم. مهر

کد مطلب: 105735
 
Share/Save/Bookmark