داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۵۷
 
 
حکم اعدام برای قاتل یک دختر بچه
گروه حوادث - حکم اشد مجارات پسر شیطان صفت که دختربچه ای را ربود، آزار داد و کشت در دادگاه کیفری خراسان شمالی صادر شد.
به گزارش خبرنگار ما، زن و شوهری جوان اواسط اردیبهشت 1388 از روستای «باغچق» به سراغ پلیس بجنورد رفتند و شکایتی تسلیم کردند.آنان گفتند: دختر پنج ساله ما برای بازی با دوستانش از خانه بیرون رفت اما دیگربرنگشت.با دلشوره، هر جایی را که به فکرمان رسید گشتیم و حتی از طریق بلندگوى مسجد از مردم کمک خواستیم اما هیچ خبری از او نیست.شاید بلایی بر سر جگرگوشه مان آمده باشد.
تجسس پلیس برای افشای سرگذشت دختر بچه شیرین زبان ادامه داشت تا این که یکی از اهالی، خبر تلخی داد و خستگی بر جان خانواده «نوشین» مردم «باغچق» و ماموران ماند.جنازه دختر بچه، در اطراف روستا، درون یک چاه رها شده بود و افسران اداره آگاهی بجنورد با معمای پیچیده ای رو به رو شدند.
با پایان بررسی‌های مقدماتی و نمونه برداری‌های لازم، پیکر قربانی به دستور بازپرس کشیک برای تشخیص علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی سپرده شد و چند فرضیه پیش روی پلیس قرار گرفت که مهم ترین آن، آدمکشی به خاطر وسوسه‌های شیطانی بود.
کارآگاهان که چند مظنون را نامحسوس تحت نظر داشتند به پسری به نام «امیر - ب» مشکوک شدند.او چند بار با سد راه کردن دختران روستا، مزاحمشان شده بود که دستگیر شد اما در بازجویى‌ها قفل سکوت بر لبش زد.
«امیر» که همسایه پدر و مادر «نوشین» بود و می دانست هیچ شانسی برای گریز از قانون ندارد سرانجام به جنایت سیاه اعتراف کرد: «دختر بچه را به بهانه نشان دادن خرگوش به اطراف روستا کشاندم و پس از آزار به چاه انداختم.وقتی مطمئن شدم نوشین مرده به روستا برگشتم و هرگز تصور نمی کردم به این زودی رسوا شوم.»
افشای اسرار این جنایت تکان دهنده، خاکستر غم بر دل بستگان و آشنایان خانواده داغدار پاشید و پسر هوسران به دنبال بازسازی صحنه جرم، با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.در همین رابطه دادستان بجنورد اعلام کرد: پرونده در شعبه اول بازپرسی به طور ویژه و خارج از نوبت تحت رسیدگی قرار گرفت.
«میرعلم سیدی» اضافه کرد: کیفرخواست پسر هوسران به جرم آدم ربایی، تجاوز به عنف و آدمکشی صادر شد تا او در کوتاه ترین زمان ممکن محاکمه شود.
در ابتدای نشست رسیدگی به این ماجرا که دیروز در دادگاه کیفری خراسان شمالی تشکیل شد ابتدا نماینده دادستان به دفاع از كیفرخواست پرداخت.
نوبت دفاع به «امیر» که رسید منكر آزار شیطانی و کشتن «نوشین» شد اما رئیس دادگاه با توجه به مدرک‌های موجود، حكم به قصاص نفس، 99 ضربه شلاق و 25 سال تبعید به «گچساران» داد.رای تا 20روز پس از ابلاغ، قابل تجدید نظرخواهی است.
کد مطلب: 18406
 
Share/Save/Bookmark