میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۴
 
 
پوستري كه در شأن تئاتر ايران نيست
انتشار خبر رونمايي از پوستر سی و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در چهارشنبه هفته گذشته، يكي از...

انتشار خبر رونمايي از پوستر سی و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در چهارشنبه هفته گذشته، يكي از جذاب‌ترين اخبار حوزه تئاتر كشور بود.
بي شك در سالي كه تئاتر كشور با بسياري از حواشي و از جمله انتصاب مديران غير تئاتري بر حوزه تئاتر كشور، صدور مجوز به برخي تئاترهاي مغاير با وجاهت اخلاقي و اجتماعي و توقيف آنها و... و مشكلات جدي مالي تئاتري‌ها، مواجه بوده‌اند، ضرورت داشت كه جشنواره تئاتر فجر كه حالا يكي از جشنواره‌هاي استخوان خرد كرده در فضاي هنر كشور است با سلامت و بي‌حاشيه به كار خود ادامه دهد. اما حالا و در حالي كه تنها كمتر از دو هفته به آغاز بزرگ‌ترين رخداد تئاتري كشور فرصت هست، انتشار پوستر جشنواره كه قرار است معرف هويت تئاتر كشور باشد، با حواشي جدي مواجه شده ‌است.
بسياري از فعالان هنري كشور در چند روز اخير با موج انتقادات جدي به پوستر اين جشنواره مواجه بوده‌اند كه در چهارشنبه گذشته رونمايي شد. اين انتقادات به حدي جديت يافت كه روز گذشته دبير جشنواره مجبور شد طي خبري كه توسط روابط عمومي جشنواره منتشر شد اعلام کند كه دبیرخانه سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر آمادگی دارد پذیرای طرح‌ها و پوسترهای خوب دیگر برای این رویداد بزرگ نمایشی باشد.
اين موضوع اما در نوبه خود امري خاص و كمتر تجربه شده در سطح برگزاري جشنواره‌ها مي‌باشد. اين نكته كه پوستر جشنواره رونمايي شود و اعتراضات و انتقادات دبير جشنواره را به اين امر برساند كه فراخوان مجددي براي طراحان پوستر اعلام نمايد امري بي‌بديل است.
حالا بايد پاسخ اين سوال را مطالبه نمود كه آيا به راستي راهبري و هدايت اين جشنواره با چه عقبه عقلايي در حال انجام است كه طرحي براي پوستر سفارش داده و پذيرفته و رونمايي مي‌شود و پس از چند روز كاشف به عمل مي‌آيد كه اين طرح در خور جشنواره تئاتر فجر ايران اسلامي نيست. آيا به راستي معاونت هنري وزارت فرهنگ و ارشاد مشخصا بيان خواهد كرد كه چنين اشتباهي به چه دلايلي و توسط چه افرادي حاد شده و رويكرد اين خطاكاران براي جبران اين خطا چيست؟

کد مطلب: 90686
, مولف : ايرج فتح الهي
 
Share/Save/Bookmark
 


سميرا
۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۰۹:۱۹:۲۹
عالي بود واقعا،كارشناسانه و دقيق