میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۶
 
 
رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان - ازبکستان
تيم بي‌طلاي خادم دوم شد

تيم كشتي آزاد ايران در پايان رقابت‌هاي كشتي آزاد قهرماني جهان بدون كسب مدال طلا به مقام نايب قهرماني رسيد.
روز دوم اين مسابقات روز گذشته در تاشكند برگزار شد و تيم ايران علي‌رغم حضور دو كشتي‌گير خود در فينال اوزان ۶۱ و ۶۵ كيلوگرم نتوانست به نشان طلا دست يابد.
مسعود اسماعیل‌پور در فینال وزن ۶۱ کیلوگرم به مصاف حاجی علی‌اف از آذربایجان رفت. در این دیدار اسماعیل‌پور با نتیجه ۱۲ بر ۷ شکست خورد و به مدال نقره رقابت‌های قهرمانی جهان در ازبکستان رسید.
سید‌احمد محمدی نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم کشورمان نيز در دیدار فینال در حالی که با نتیجه ۷ بر صفر از حریفش عقب بود در نهایت با ضربه فنی مغلوب سوسلان رامونوف از روسیه شد و دستش از مدال طلا کوتاه ماند.
اما شايد يكي از اتفاقات عجيب روز دوم، حذف زودهنگام رضا يزداني بود. نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم کشورمان بعد از پیروزی ۱۰ بر صفر مقابل سومیت از هند و ۹ بر ۳ برابر ماگومد موسی‌ئف، قهرمان آسیا از قرقیزستان گام به یک‌چهارم نهایی گذاشت، اما در این مرحله با ارائه نمایشی ضعیف، با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب شامیل اردوغان، کشتی‌گیر گمنام ترکیه‌ای شد و شانس حضور در نیمه‌نهایی را از دست داد که با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله بعد مقابل عبدالسلام گادیسوف از روسیه، یزدانی از گردونه مسابقات کنار رفت تا مدافع عنوان قهرمانی وداعی زودهنگام و تلخ با رقابت‌های جهانی داشته باشد. یزدانی سال گذشته مدال طلا را به خود اختصاص داده بود.
رضا افضلی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر از سد گابور هاتوش، نفر سوم المپیک لندن از مجارستان گذشت و گام به مرحله دوم گذاشت. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب اشرف علی‌یف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۱ جهان از آذربایجان شد و از حضور در یک‌چهارم نهایی بازماند که با توجه به شکست حریفش در نیمه‌نهایی، افضلی نيز از گردونه مسابقات کنار رفت.
در روز نخست اين رقابت‌ها تيم ايران به يك مدال نقره كميل قاسمي و ۲ مدال برنز حسن رحيمي و محمدحسین محمدیان دست يافته بود.
بدین ترتیب تیم ایران بدون مدال طلا با ۳ نقره و ۲ برنز و کسب ۴۶ امتیاز با نایب قهرمانی به کار خود در رقابت‌های جهانی پایان داد. تیم کشورمان سال گذشته در مجارستان قهرمان شده بود.
روس‌ها به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها دست یافتند.

کد مطلب: 89066
 
Share/Save/Bookmark