میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۷
 
 
عملیات انحرافی
رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر بر شدت تحرکات منطقه‌ای خود افزوده‌اند چنانکه یک پهپاد...

رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر بر شدت تحرکات منطقه‌ای خود افزوده‌اند چنانکه یک پهپاد وابسته به صهیونیست‌ها، نقطه‌ای در جنوب لبنان را هدف قرار داد. 
رژیم صهیونیستی با یک فروند موشک زمین به زمین منطقه‌ای را در ریف قنیطره هدف قرار داد. حال این سوال مطرح می‌شود که چرا صهیونیست‌ها چنین تحرکاتی را در مقطع کنونی صورت داده‌اند؟ برای یافتن پاسخ این پرسش بررسی وضعیت داخلی و بیرونی این رژیم و البته سیاست‌های نتانیاهو قابل توجه است. این تجاوزات نه از روی قدرت که ناشی از شکست‌‌ها و بحرانی‌های درونی و بیرونی صهیونیست‌هاست چنانکه نتانیاهو با این تجاوزات به دنبال پنهان‌سازی پرونده فساد اقتصادی است تا از محاکمه و حذف از صحنه سیاسی فرار کند. در همین حال نتانیاهو با این اقدام به دنبال پنهان‌سازی شکستش در تشکیل کابینه و اجبارش برای انتخابات زودهنگام است این روزها نتانیاهو با بحران شدید ناتوانی برای تشکیل دولت مواجه شده و این می‌تواند پایاین حیات سیاسی او را رقم زند لذا او به دنبال مولفه‌هایی است تا هم این وضعیت را به حاشیه براند و هم زمینه را برای انتخابات زودهنگام و جلب نظر شهرک‌نشینان و راست افراطی فراهم سازد.
نکتهم مهم آنکه بحران اقتصادی و شکاف اجتماعی در اراضی اشغالی شدت گرفته که به تظاهرات گسترده منجر شده است و لذا سران این رژیم بقای این رژیم را در دشمن‌سازی و تجاوز گری می‌بینند. مسئله دیگر را در ناکامی های این رژیم در غزه جست‌وجو کرد. ارتش صهیونیستی در غزه شکست خورده و به زعم خود با تجاوز به منطقه سعی در کسب روحیه دارد حال آنکه آمارها از وضعیت بحرانی درون ارتش این رژیم حکایت دارد. مسئله دیگر وضعیت حمایت این رژیم از تروریست‌ها در سورهی است. در شرایطی که تروریست‌ها به روزهای پایانی حیات خود می‌رسند آمریکا با اقدام نظامی مستقیم و ارسال تسلیحات و صهیونیست‌ها نیز با تهدید امنیتی علیه سوریه، به دنبال روحیه دادن به تروریست‌ها برای ادامه بحران‌سازی در سوریه و عراق هستند. 
مسئله دیگر آنکه این تجاوزات در سالگرد پیروزی حزب‌الله در سال ۲۰۰۰ صورت گرفته که برای انحراف افکار عمومی از این شکست است صهیونیست‌ها این شکست را آغاز زوال شکست‌ناپذیری خود می‌دانند لذا برای حاشیه راندن آن به ایجاد فضای بحران در منطقه می‌پردازد تا چنان وانمود سازد که همچنان قوی‌ترین ارتش منطقه است. نکته مهم دیگر که در عملکرد سران تل‌آویو می‌توان جست‌وجو کرد آن است که صهیونیست‌ها نتوانسته‌اند حتی آمریکا را به تقابل نظامی علیه ایران سوق دهند و با این اقدامات به دنبال پنهان‌سازی این شکست و نمایش قدرت ظاهری هستند در حالی که جهانیان اذعان دارند این رژیم توان هیچ اقدامی علیه ایران را ندارد. آنها در حالی به سوریه و لبنان را هدف قرار می‌دهند که ادعا دارند این اقدام علیه ایران است تا با این تبلیغات رسانه‌ای همچنان فضای ایران‌هراسی را در منطقه حفظ نمایند. 

نویسنده: قاسم غفوری

کد مطلب: 109128
 
Share/Save/Bookmark