میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۵
 
 
۲۷ واحد مسکونی تحویل زلزله‌زدگان کرمانشاه شد
سردار جعفری: سپاه نشان داد که می‌‌شود ظرف یک ماه منزل مسکونی ساخت

 فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه تهران نشان داد که می‌‌شود ظرف مدت کمتر از یک ماه منزل مسکونی ساخت و آن را تحویل مردم داد.
سرلشکر محمدعلی جعفری در مراسم تحویل‌دهی ۲۷ باب منزل مسکونی به زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب طی سخنانی اظهار داشت: برادران عزیز ما از سپاه تهران خط احداث منازل دائمی در این منطقه را شکستند و نشان دادند که می‌توان ظرف مدت یک ماه منزل مسکونی ساخت.
فرمانده کل سپاه افزود: لطف، ایثار و ازخودگذشتگی در این مناطق اوج می‌زند و امروز همه از همه مذاهب چه شیعه و چه سنی برای کمک به مردم این منطقه آمده‌اند و لطف خدا هم درپی همین ایثارها جاری می‌شود.
وی با اشاره به عوامل موفقیت جمهوری اسلامی در مقابل تهدیدها و دشمنان گفت: اگر جمهوری اسلامی امروز در مقابل همه دشمنان ایستاده و آنها را شکست داده و هر روز شاهد پیروزی جدیدی است، مرهون همین ایثار و ازخود گذشتگی‌ها است.
فرمانده کل سپاه ادامه داد: پیش از عید ۲۳ واحد مسکونی توسط سپاه تهران به مردم این منطقه تحویل داده شد و امروز (دیروز) هم ۲۷ باب منزل مسکونی به‌یاد لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) تحویل مردم این منطقه می‌شود. وی با اشاره به مقاومت مردم کرمانشاه در دوران دفاع‌مقدس گفت: صحنه‌هایی که در این منطقه اتفاق افتاده از یادگاران گرانبهای انقلاب اسلامی است؛ ۳۰ سال پیش در این منطقه مردم جلوی دشمن ایستادند و با جانفشانی او را مجبور به فرار از این منطقه کردند.
سرلشکر جعفری ادامه داد:‌ مردم با حضورشان در جنگ، حماسه‌های بزرگی آفریدند و حضور مردم در بحران‌های مختلف راهگشای اصلی مشکلات است. وی در پایان تأکید کرد: از خداوند متعال توفیق تمام مسئولان که به مردم این منطقه بدهکار هستند، خواستاریم.
همچنین سردار حسین اسداللهی فرمانده لشکر عملیاتی ۲۷ حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ در این مراسم که با حضور خانواده شهدای مدافع حرم برگزار شد اظهار داشت: همزمان با وقوع زلزله دل مردم هم از نظر عاطفی لرزید و از نقاط مختلف حضور پیدا کردند.
وی با اشاره به اینکه قرارگاه حاج احمد متوسلیان در روستای کوئیک با بیشترین میزان خسارت توسط سپاه تهران بزرگ راه‌اندازی شد عنوان کرد: ایام زلزله با اربعین همزمان بود و به همین دلیل نخستین امدادرسانی‌ها توسط موکب‌داران انجام شد که این هم به برکت امام حسین(ع) بود.
اسداللهی با بیان اینکه در مدت گذشته از وقوع زلزله برای ساخت منازل اقدام شده است گفت: ۲۳ واحد تا قبل از عید تحویل شد و ۲۷ واحد دیگر آماده تحویل شد و هر یک از این واحدها به نام شهدای مدافع حرم ساخته شد. وی با اشاره به اینکه ۱۴۲ واحد دیگر در ۲۲ روستا تحویل سپاه تهران است افزود: ۱۹۲ واحد، ۱۰۰ سرویس بهداشتی و ۲۶۶ سرویس بهداشتی و حمام در حال ساخت است.
اسداللهی با بیان اینکه ۲۲ روستا بین نواحی سپاه تهران بزرگ تقسیم شده است گفت: کار بازسازی چهار مسجد انجام و سبد کالا نیز بین زلزله‌زدگان توزیع شده است.
فرمانده لشکر عملیاتی ۲۷ محمدرسول‌الله(ص) تهران بزرگ در پایان صحبت‌های خود با اشاره به اینکه ۱۵۰ کانکس مخابراتی دست دوم از همراه اول تحویل گرفته شده است بیان کرد: ۱۵۰ کانکس مشاغل و ۶۰۰ آبگرمکن در مناطق زلزله‌زده توزیع شده است. وی با بیان اینکه ۲۵۰ سرویس بهداشتی به‌صورت سازه فلزی تحویل شده است اظهار کرد: ۲۰ گروه تیم پزشکی و روانشناس به مدت پنج ماه در مناطق زلزله‌زده فعالیت می‌کنند.

کد مطلب: 104123
 
Share/Save/Bookmark