میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۹
 
 
یک موکب دار عراقی:
همه چیز من از امام حسین (ع) است
همه چیز من از امام حسین (ع) است
 

یک موکب دار عراقی گفت: همه چیز من از امام حسین (ع) است و من سعی می کنم هرکاری از دستم برمی آید برای زوارش انجام دهم.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی سیاست روز به کربلا خود را ابوزینب معرفی کرد و افزود: ما ساکن کربلا نیستیم ولی دو باب خانه در اینجا دارم که در ایام محرم و صفر کاملا در اختیار زوار ایرانی است و گاهی اوقات من و همسرم ناچاریم در خانه همسایه ها و یا پشت وانت استراحت کنیم. وی در رابطه با هدفش از راه اندازی موکب برای زوار امام حسین (ع) اظهار داشت: در زمان حکومت صدام به دلیل مخالفت با حکومت تحت فشار زیادی بودم.در همان ایام همسر باردارم ، خواهر و مادر پیرم به خاطر من زندانی شدند و تحت فشارهای روحی شدیدی قرار گرفتند بطوری که فرزند من در زندان صدام متولد شد.
من نیز ۳بار غیابی به اعدام و مصادره اموال منقول و غیر منقول محکوم شدم . در نهایت سال ۱۳۵۸ از عراق فرار کردم. او که بعد از ترک کشورش راهی ایران شده است ادامه داد: من به دلیل عراقی بودنم جایی در ایران نداشتم ولی به لطف امام حسین (ع) به مرور شرایطم خوب شد و حتی من در زمان جنگ به نفع ایران در مقابل صدام مبارزه کردم و جانباز شدم.
ابو زینب در باره با کارهای اقتصادیش در ایران گفت: فرصت های سرمایه گذاری زیادی در دنیا برای من وجود داشته است ولی من به دلیل اینکه ایران ام القرای جهان اسلام است و معتقد به ولایتم و حاضرم برای آن جان بدهم در چند نقطه ایران تاکنون سرمایه گذاری انجام داده ام.
وی بیان کرد: با تفرقه افکنی ابرقدرتها و عربهای مرتجع ۸ سال بین ایران و عراق جنگ بود. بعد از سرنگونی حکومت صدام دوستی و برادری بین مردم ایران و عراق برقرار شد و امروز عراق هتلی به وسعت یک کشور است که زوار بخصوص زوار ایراتی در خانه تمام عراقی ها جا دارند.
ابوزینب بیان کرد: تا وقتی مردم ایران و عراق با هم همبستگی دارند نه امریکا نه اسرائیل نه عربهای مرتجع و نه هیچ ابرقدرتی نمی تواند بینشان تفرقه ایجاد کند و تبلیغات شوم آنها به خودشان برمی گردد.

کد مطلب: 111323
 
Share/Save/Bookmark