میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۵
 
 
خيانت به بهانه امنيت
ملت فلسطين در چند دهه اخير در حالي تمام تلاش خود را براي آزادي وطن صورت داده كه در كنار خوي ضد بشري و...

ملت فلسطين در چند دهه اخير در حالي تمام تلاش خود را براي آزادي وطن صورت داده كه در كنار خوي ضد بشري و جنايات رژيم صهيونيستي و حمايت‌هاي كشورهاي غربي از اين رژيم، رفتارهاي خيانت‌كارانه ارتجاع عربي بيش از هر چيز بر درد و رنج ملت فلسطين افزوده است.
توافق كمپ ديويد ميان مصر و رژيم صهيونيستي و سازش اردن با اين رژيم تنها ابعاد كوچكي از اين خيانت است. در طول سال‌هاي اخير موارد متعددي از اين رفتارها را مي‌توان مشاهده كرد كه محاصره غزه، هدف قرار دادن مقاومت منطقه و عدم تسليح كرانه باختري نمودهايي از اين رفتارها است.
سران ارتجاع عربي در حالي همچنان شعار حمايت از فلسطين را سر مي‌دهند كه در عمل تحت نسخه‌هاي تجويزي غرب ، ابعاد پنهان و آشكار خيانت به فلسطين را اجرا مي سازند. آنچه در اين روند مشاهده مي‌شود طرح سازش امنيتي به جاي سازش سياسي است.
بر‌اساس اين طرح كشورهاي مرتجع عربي و رژيم صهيونيستي تعاريف واحدي از تهديدات منطقه‌اي ارائه مي كنند و بر اين ادعايند كه صرفا براي پايان دادن به بحران امنيتي مشترك در كنار يكديگر قرار گرفته ولي توافق سياسي ميان آنها شكل نخواهد گرفت. نمود عيني اين امر را در مواضع اخير برخي مقامات صهيونيستي و عربستاني مي‌توان مشاهده كرد.
دوری گلد» مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در نشست اندیشکده شورای روابط خارجی، در واشنگتن، ایران را تهدید مشترک علیه این رژیم و عربستان دانست. «انور اشکی»، از مقامات نزدیک به خاندان آل‌سعود در نشستی گفت صلح با اسرائیل و تغییر رژیم ایران برای امنیت منطقه ضروری است. در بخشی از این نشست، گلد اذعان کرد که مقامات سعودی و اسرائیلی از اوایل سال ۲۰۱۴ دیدارهای محرمانه‌ای برای رایزنی در‌خصوص «تهدید ایران» داشته‌اند. اين مواضع در حالي مطرح مي‌شود كه يك نكته اساسي در آن مشهود است و آن دشمن واحدي است كه عربستان و رژيم صهيونيستي بر آن تاكيد مي‌كنند.
جمهوري اسلامي ايراني كه آنها، آن را دشمن اول منطقه مي‌دانند اولين حامي فلسطين و پشتوانه جريان مقاومت منطقه است كه آزادي فلسطين را اصل اول مي‌داند. با توجه به اين حقيقت مي‌توان گفت كه رويكرد امنيتي عربستان به رژيم صهيونيستي با ادعاي مقابله با ايران صرفا توجه خيانت ديگر عربستان و ارتجاع عربي به فلسطين است.
اصلي كه نشانگر اين نكته مهم مي‌باشد كه ملت فلسطين براي احقاق حقوق خود هرگز نمي تواند بر وعده‌هاي ارتجاع عربي تكيه نمايد و تنها راه براي آنان مقاومت و گسترش آن به سراسر فلسطين است كه دستاوردهاي آن براي تحقق آرمان آزادي فلسطين را در جنگ ۲۲ روزه، ۸ روزه و ۵۱ روزه غزه مي‌توان مشاهده كرد.

کد مطلب: 92440
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark