میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۲
 
 
عراقی‌ها ترور تحلیل‌گر امور امنیتی را محکوم کردند
ترور برای فتنه‌انگیزی و هرج و مرج
ترور برای فتنه‌انگیزی و هرج و مرج
 

ترور «هشام الهاشمی» کارشناس و تحلیل‌گر امور امنیتی عراق با موجی از محکومیت از سوی مقامات و شخصیت‌های سیاسی این کشور همراه شد و برخی این ترور را تلاشی برای فتنه‌انگیزی و هرج ومرج در این کشور توصیف کردند.
به گفته مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت کشور عراق و با استناد به تصویرهای دوربین‌های مدار بسته، شب گذشته، دو فرد موتورسوار در منطقه «زیونه» بغداد، «هشام الهاشمی» تحلیل‌گر و کارشناس امور امنیتی عراق را هدف قرار دادند و وی پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد. گفته می‌شود که وی پس از اتمام یک مصاحبه تلویزیونی ترور شده است. برخی اکانت‌های مرتبط با گروه تروریستی داعش اعلام کردند که اعضای این گروه این ترور را انجام داده‌اند.
«مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر و فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، پس از تایید خبر ترور الهاشمی، دستور برکناری سرتیپ ستاد «محمد قاسم فهد» فرمانده لشکر اول در پلیس فدرال که مسئول تامین امنیت بخش «الرصافه» بود را صادر کرد و از وزارت کشور خواست تا از وی بازجویی کند. سازمان الحشد الشعبی عراق نیز طی بیانیه‌ای که در پایگاه اطلاع‌رسانی آن منتشر شد، با شهید دانستن الهاشمی، این ضایعه را تسلیت گفت و اعلام کرد: اداره اطلاع‌رسانی، الحشد الشعبی از صمیم قلب، شهادت هشام الهاشمی را که امروز به دست گروه‌های تروریستی ترور شد، به خانواده این روزنامه‌‌نگار عراقی، کلیه مراکز پژوهشی و راهبردی و مرکز اتحادیه کارشناسان راهبردی و تحلیل‌گران سیاسی تسلیت می‌گوید.
«برهم صالح»، رئیس‌جمهور عراق نیز حادثه ترور این تحلیل‌گر عراقی را محکوم و اعلام کرد: ترور هشام الهاشمی این تحلیل‌گر صادق و ملی‌، در واقع هدف قرار دادن شخصیت عراقی و حق آن در داشتن زندگی آزاد و عزت‌مند است. کمترین وظیفه در قبال این امر، شناسایی مجرمان است. «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق نیز طی بیانیه‌ای این حمله تروریستی را محکوم و اعلام کرد: در عین حال که این اقدام ننگین را که به از دست دادن هشم الهاشمی کارشناس امور امنیتی عراق و ترور او در مرکز بغداد به دست افراد مسلح ناشناس منجر شد، محکوم می‌کنیم از طرف‌های دولتی می‌خواهیم که حاصل تحقیقات خود را در اختیار افکار عمومی بگذارند و هر چه سریع‌تر هویت طرف‌های عامل در این اقدام بزدلانه را فاش کنند.

کد مطلب: 114401
 
Share/Save/Bookmark