میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۷
 
 
اکبر نبوی:
جوانان، امید اول و آخر سینمای مقاومت هستند

یک کارشناس سینما گفت: سابقه درخشان دفاع مقدس و مقاومت مردم ایران، در سطحی از جایگاه ارزشی قرار دارد که وجود جشنواره فیلم مقاومت را به یک الزام تبدیل کرده است تا پرچم ارزش‌های مقاومتی ما همیشه در اهتزاز بماند.
اکبر نبوی افزود: امروزه در مقابل قدرت‌های سلطه جویی چون آمریکا، با فرهنگ رو به رشد متفاوتی روبرو هستیم که فرهنگ ملت‌های ستم دیده را با وضعیت جدیدی روبرو کرده، و وجدان‌ها را بیش از گذشته بیدار می‌کند. این در حالی است که از این فرصت می‌توان برای استقرار فرهنگ مقاومت در سطح بین‌المللی استفاده کرده و با برنامه ریزی‌های از پیش تعیین شده، ارتباط با کشورهای دیگر را گسترش و پایه‌های استقرار جشنواره مقاومت در دیگر کشورها را استوار کنیم.
این کارگردان سینما درباره کمبود فیلم‌های شاخص درحوزه مقاومت خاطر نشان کرد: جایگاه مقاومت و مضمون آن تا حدی در کشور ما ارزشمند است که با وجود کمبود آثار شاخص در این زمینه، نباید از ادامه فعالیت در این زمینه غافل شد. در این راستا توصیه می‌شود جشنواره نسبت به آثار تولید شده منفعل نبوده و در حوزه سیاست‌گذاری به عنوان کانون مشورت و مرکز مشاوره‌ای مناسب برای بررسی کیفیت فیلم‌ها قرار گیرد.
وی در ادامه اظهار داشت: سینمای مقاومت به منظور افزایش تاثیرگذاری در سطح ملی و بین‌المللی نیاز به استقرار دبیرخانه دائمی و اختصاص مسئولیت به افراد ثابت و کاربلد در این عرصه دارد تا از پتانسیل موجود برای بهبود محتوا و کیفیت آثار استفاده شده و به عملکرد بهتری دست یابد.
نبوی استفاده از موضوعات تکراری و بی‌توجهی به ژانرهای متفاوت در حوزه دفاع مقدس را ضعف آثار تولید شده معرفی کرد و اذعان داشت: متاسفانه برداشت مسئولان نهادهای فرهنگی، نظامی و فیلمسازان از سینمای مقاومت، به موضوع نبرد و جنگ محدود شده است درحالی که در این حوزه ژانرهای متفاوتی وجود دارد که در حین جذابیت، نماهای جدیدی از مقاومت را به جامعه بین‌الملل معرفی کرده و فیلمسازان را با افق‌های مضمون و داستان‌های ناگفته روبرو می‌کند.
وی حضور فیلم سازان جوان در سینمای مقاومت را امیدوار کننده به آینده سینما دانست و افزود: جوانان، امید اول و آخر سینمای مقاومت هستند که با فعالیت خود در این عرصه به سینما جان داده و حیات آن را تامین می‌کنند. این در حالی است که از این افراد حمایت شده و تجربه‌های دفاع مقدس و مقاومت در اختیار آنها قرار گیرد.

کد مطلب: 106905
 
Share/Save/Bookmark