میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۴
 
 
سرپرست حجاج ایرانی:
بسیاری از اجناس متبرک نیستند
ساک‌های زائران حج ۹۷ کوچک و محدود شد تا سوغات نخرند

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: امسال حجاج مجاز به حمل یک ساک کوچک برای سفر به سرزمین وحی هستند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر اظهار کرد: ظرفیت ساک‌هایی که برای زائران حج تمتع سال ۹۷ در نظر گرفته شده، محدود است و هر زائر یک ساک بزرگ به همراه یک ساک کوچک برای وسایل ضروری و دم‌دستی خود در اختیار دارد.
وی در ادامه تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب شعار سال‌جاری را «حمایت از کالای ایرانی» تعیین کردند و ما در امور حج و زیارت در تلاشیم تا این شعار محقق شود و به زائران حج ۹۷ پیشنهاد کرده‌ایم که برای خرید سوغات از طریق خرید آنلاینی که توسط تولیدکنندگان داخلی مهیا شده است، اقدام کنند. 

تخفیفات ۵۰ درصدی کالاهای داخلی برای زائران
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید کرد: ما نمی‌توانیم به حریم خصوصی زائران ایرانی حج تمتع وارد شویم و آن‌ها را به تهیه سوغات از داخل کشور مجبور کنیم و تنها در قالب پیشنهاد و آن هم در راستای حمایت از کالای ایرانی آن را مطرح کرده‌ایم.
قاضی عسکر یادآور شد: بعید می‌دانم که به طور صد درصدی در تحقق هدف خرید سوغات زائران ایرانی از کالاهای تولید داخل موفق شویم، اما بدون تردید گام خوبی در جهت فرهنگسازی مورد نیاز در این حوزه خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: برای رفاه زائرانی که تمایل دارند سوغات مدنظر خود را از کالاهای ایرانی تامین کنند، تخفیفات ۵۰ تا ۵۵ درصدی در نظر گرفته شده است و کالای سفارش داده شده پس از ثبت و خرید، در درب منزل به آن‌ها تحویل داده می‌شود.
وی افزود: با ایجاد شرایط فروش محصولات ایرانی به صورت آنلاین می‌توانیم یک فضای رقابتی را برای تولیدکنندگان داخلی و همچنین افزایش و ارتقای کیفیت محصولات و کاهش قیمت اجناس در فضای رقابتی را فراهم کنیم.

ضرورت حمایت زائران در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی
قاضی عسکر تصریح کرد: زائران ایرانی صرف متبرک بودن سوغات مکه و مدینه به خرید اجناس مختلف در سفر حج اقدام می‌کنند و این در حالی است که اغلب کالاهای موجود در بازارهای عربستان در زمان حضور حجاج کالاهای وارداتی از دیگر کشورها است. وی یادآور شد: تنها با فرهنگ‌سازی مناسب می‌توان به متقاعد کردن زائران حج تمتع به تهیه سوغات از داخل کشور در تحقق شعار سال قدم برداشت. باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 105005
 
Share/Save/Bookmark