داخلی سیاست خبر
۳۶
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۴۶
 
 
جانشین وزیر دفاع خبر داد
عقب‌نشینی ناوگان دشمن درپی تست موشک کروز ایرانی
عقب‌نشینی ناوگان دشمن درپی تست موشک کروز ایرانی
 

جانشین وزیر دفاع از عقب نشینی سریع ناوگان دشمن پس از تست اولین نمونه موشک بالستیک ضد کشتی در خلیج فارس خبر داد و گفت: کل هزینه ایران برای توان و اقتدار دفاعی ۲ الی ۳ میلیارد دلار است در حالی که آمریکا ۶۵۰ میلیارد دلار در این زمینه هزینه می‌کند.
سردار مجید بکایی در چهارمین جشنواره جوان سرباز با بیان این که باید نگاه تازه‌ای به سرباز داشته باشیم و مجموعه نیروهای مسلح تلاش کنند تا جایی که امکان دارد این دوره برای سربازان غنی و ارزشمند باشد، اظهار کرد:این جشنواره به دنبال الگوسازی سربازان نمونه برای دیگر سربازان است و دوره‌های بصیرت افزایی می‌تواند به سربازان در انتخاب مسیر پس از پایان دوره سربازی، کمک بسزایی کند.
وی درباره هزینه های دفاعی ایران و آمریکا نیز افزود: کل هزینه ایران برای توان و اقتدار دفاعی ۲ الی ۳ میلیارد دلار است در حالی که آمریکا ۶۵۰ میلیارد دلار در این زمینه هزینه می‌کند، اگر آمریکا به عراق و افغانستان آمده و دور تا دور کشورمان وجود دارد برای از بین بردن اقتدار نظامی‌مان است.
جانشین وزیر دفاع با اشاره به این که موضوعاتی که دشمن درباره انرژی هسته‌ای ایران مطرح می‌کنند، حرف مفت است تصریح کرد: اگر ما انرژی هسته‌ای را کنار بگذاریم می‌گویند توان موشکی ، بعد می‌گویند حقوق بشر و بعد ولایت فقیه. آنها مرتب گفته‌اند که حمله می‌کنیم و مسائل نظامی روی میز است اما جرات نمی‌کنند و دلیل آن حضور ولایت در نیروهای مسلح است.
وی با ذکر خاطره ای از دیدار با رهبر انقلاب، گفت: در سال ۸۶ نمایشگاهی در وزارت دفاع برپا شد تا مقام معظم رهبری دستاوردهایمان را مشاهده کنند و همه دستاوردهایمان را در آن نمایشگاه اعم از تسلیحات و موشک‌ها حاضر کردیم. حضرت آقا ۴-۵ ساعت همه نمایشگاه را دیدند و نزدیک ظهر شد و قرار شد ایشان برای مدیران ارشد صحبت کنند. ما پیش خود گفتیم که حتما از این دستاوردها اظهار خوشحالی خواهند کرد. اما ایشان فرمودند که شما موشک و هواپیما ساختید دست شما درد نکند ولی هر چه ساخته‌اید بقیه هم ساخته‌اند و پایتان را جای پای دیگران گذاشته‌اید. در حالی که شما ملت تمدن سازی بودید که هر چه غرب داشت از شرق به آنجا رفته بود. من از شما کار اولی می‌خواهم کاری کنید که دیگران نکرده‌اند.
سردار بکایی تاکید کرد: در آن زمان احساس کردیم کاری که حضرت آقا می‌خواستند انجام ندادیم و به جای اینکه ناراحت و مایوس شویم با ولایتمداری به پیش رفتیم و دریافتیم با تسلیحاتی که دشمن نمونه آن را ساخته نمی‌توانیم با آن روبرو شویم و به دنبال نوآوری و کارهایی که دیگران نکردند رفتیم.
وی با بیان اینکه با استفاده از نیاز خودمان سلاح‌هایمان را تولید کردیم گفت: در هیچ جای دنیا کشتی را با موشک زمین به زمین نمی‌زنند و از موشک کروز استفاده می‌کنند و انواع موشک‌های ضد کشتی، کروز هستند که احتمال زدن آن نیز زیاد است. در این زمان سازمان هوافضا به این فکر افتاد که چگونه می‌توان به طریقی دیگر کشتی‌ها را زد و با توجه به اینکه تهدید ناوگان دشمن در خلیج فارس حفظ شد در کمتر از یک سال موشکی را ساختند که از زمین به زمین تبدیل به زمین به دریا شد.
جانشین وزیر دفاع ادامه داد: این موشک از جو خارج می‌شود و دوباره با سرعتی ۱۴-۱۵ برابر صوت به کشتی برخورد می‌کند. وقتی اولین نمونه آن در خلیج فارس تست شد بلافاصله ناوگان دشمن خودش را عقب کشید.
وی درباره جنگنده بومی قاهر خاطر نشان کرد: وقتی جنگنده رونمایی شد دشمن ابتدا می‌گفت که ماکت و مقوا است و بعد تجزیه و تحلیل کردند و گفتند جمهوری اسلامی آن را برای مقابله با بالگردها طراحی کرده است. زیرا نقاط قوت ما قایق‌های تندروست و دشمن برای مقابله با آن از بالگرد استفاده می‌کند و آنها تحلیل کردند که این جنگنده با تکنولوژی گراند افکت قادر است در یکی دو متری سطح آب پرواز کند و بالگردهایشان را بزند. این تحلیل آمریکایی‌ها بود و ما با جرات می‌گوییم قاهر با هزینه دو الی ۳ میلیون دلار یک جنگنده بسیجی برای حفظ خلیج فارس است و ثمره توجه به فرمان ولایت است.
بکایی یادآور شد: طی چند روز گذشته خدمت مقام معظم رهبری برای تبریک سال نو و ارائه گزارش سال رسیدیم که حضرت آقا فرمودند دست شما درد نکند ولی فقط کارهایی که کردید را نگویید کارهایی که نکرده‌اید هم بگویید. همه باید برای رسیدن انقلاب به اهداف خود تلاش کنیم و از پای ننشینیم، به عنوان مثال در سال گذشته از ۳ هزار میلیارد تومان که قرار بود به ما داده شود شاید به دلیل برخی مشکلات اقتصادی و پیش روی دولت ۳۰ درصد به ما دادند و ما مجبور شدیم مقادیر زیادی از بانک‌ها وام بگیریم تا بتوانیم امور را بگذرانیم، زیرا معتقدیم نباید بگذاریم مشکلاتی که دشمن ایجاد کرده، جلوی ما را بگیرد.

کد مطلب: 80740
 
Share/Save/Bookmark
 


محمد
۱۳۹۴-۰۴-۲۲ ۲۲:۵۰:۲۸
کمیل جان اسرائیل نه اسراعیل اول اینجور چیزا رو یاد بگیر بعد حرف از ایمان و جنگ بزن ,یه وقتم اگه جنگی چیزی شد شما همون خونه بمونی بهتره قشنگم دلبرم, آخه یه وقت به جای دشمن میزنی خدای ناکرده بغلدستیت رو میکشی
س
۱۳۹۴-۰۴-۱۶ ۱۵:۵۷:۴۷
ما کماکان به موشکهای قاره پیما وضدهوایی های فانتوم ومیراژوموشکهای ضدناووضدکشتی پسشرفته احتیاج داریم ما خودرامدافع مستضعفان ومظلومان زمین می دانیم پس باید قوی باشیم مانبایدبگذاریم اشکی ازچشم یتیمی بچکدویامظلومی خانه خراب یازخمی ویاکشته شود.مانبایدکلاه سرمان برودبیدارباشیم بیدار بیداربیدار
میثم
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۶:۱۳:۳۷
من هم عاشق کشورم هستم.اما از حرف من بد تعبیر نکنین. نمونش ما چقدر تونستیم به سوریه کمک کنیم با اینکه هم پیمانشیم ایا تونستیم مستقیم به کمکش بریم ؟چرا نرفتیم؟کاری که عربستان در یمن کرده و مستقیم وارد جنگ شده چرا ما در سوریه نکردیم؟حتی نتونستیم کمکهای بشر دوستانه مون رو بدون بازرسی و اجازه امریکا در اختیارشون بزاریم البته منظور یمن بود.به عقیده من اینها نشانه ترس از آمریکاست نمونه دیگر بازداشت سربازان دریایی انگلیس در خلیج فارس که به خاکمون تعرض کردند و ما با کت شلوار و سوغاتی اونا رو راهی کشورشون کردیم به نظرتون اونها هم همین کار رو با ما میکردن به عقیده من اینها همش نشانه ترسه از قدرتهای بزرگه ما فقط شعار دادن بلدیم اما عمل کردن خیر..درود بر شهیدان جنگ تحمیلی که شعار ندادن بلکه مرد عمل بودن
armin
۱۳۹۴-۰۱-۲۶ ۱۵:۲۶:۴۸
جانم فدای رهبر جانم فدای رهبر خیلی دوستدارم لبیک یا خامنه ای
۱۳۹۴-۰۱-۰۱ ۰۴:۱۹:۱۱
امام خامنه ا باهوشترن رهبر دنیا ست.از خدا بخاطر داشتن چنین رهبری سپاس گذارم. جان جان م فدای رهبر
rezaaskari185@yahoo.com
۱۳۹۳-۱۲-۲۱ ۰۲:۲۹:۳۴
احسند وخدا قوت به رزمندگان اسلام و سلام و درود بر رهبر عالی قدررمان که تمام پیشرفت هایمان را مدیون اندیشه های امام خامنه ای مدظله عالی هستیم
سجاد
۱۳۹۳-۱۲-۱۹ ۱۳:۱۹:۰۹
سلام آقا میثم اگه آمریکا حمله کنه باید فرزند نا خلف خود اسرائیل را روی ویلچر تحویل بگیره،آمریکا خوب میداند که حمله به ایران چه عواقبی دارد،خاورمیانه مثل انبار باروت است با کوچک ترین تعدی جرقه را زده و آتش را به پا کرده آنوقت است که همه ی دنیا قدرت نظامی سپاه پاسداران را خواهند دید،او میداند که امتحانش مجانی نیس
کمیل
۱۳۹۳-۱۲-۱۸ ۱۳:۴۴:۵۲
ایران قدرت4 موشکی تو دنیاست...امریکا و اسراعیل پیش بینی کردند اگه با ایران وارد جنگ بشیم تو48ساعت اول 4میلیون اواره دست اسراعیله و امریکا تو24ساعت اول 60درصد ناو ها و کشتی هاشو از دست میده...قابل توجه دوست عزیز میثم
مهدی حسینی پور
۱۳۹۳-۱۲-۰۷ ۲۱:۰۸:۴۰
سلام .خدارو شکر با وجود با برکت شهید بزرگوار حاج حسن تهرانی مقدم امروز با آرامش زندگی می کنیم .
حسین
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۱:۵۵:۴۷
البته که از ایمان ما می ترسند و صد البته که توان دفاعی ما ناشی از ایمان ما به قرآنه. قرآن به مومنین دستور داده برای ترسوندن دشمن نیروی جنگی آماده کنند. و ما هم عمل کردیم. شما هم فکر نکنید ایمان زبانی برای ترسوندن دشمن کافیه . برای هیچی کافی نیست. باید با زبان اقرار کنیم باقلب توکل و باور کنیم و با اعضا و جوارح عمل کنیم. دست سربازای امام زمان درد نکنه.
علیمحمدی
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۲۳:۲۶:۳۶
جانم فدای رهبر
حسین
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۲۳:۱۲:۴۹
آقا میثم حرف الکی نزنید خواهشا.
اميرفرج ميرزايى
۱۳۹۳-۱۰-۰۳ ۰۳:۲۰:۱۹
مرحبا شکى نيست که ما ميتوانيم.چنان که نبى مکرم فرموده:اگر علم در ٽريا هم باشد مردمانى از پارس به ان دست خواهند يافت.
مجید
۱۳۹۳-۰۹-۲۲ ۱۴:۵۵:۵۴
جانم فدای کشورم
میثم
۱۳۹۳-۰۹-۱۷ ۱۶:۰۸:۳۷
دست آوردهای نظامی ما قابل مقایسه با امریکا نیست و فقط مثل یک دست انداز میمونه که کمی از سرعت کم میکنه یا حتی میشه به این دست انداز بی توجه بود به عقیده من اینکه چون ما یه موشک ازمایش کردیم ناوگان دشمن عقب نشینی کرد بچه گانه است ما با تمام امکانات نظامی حریف ترکیه نیستیم چه برسه به امریکا اگه کشوری به ما حمله نمیکنه به خاطر سلاح نیست به خاطر ایمانمونه .
۱۲۳